10 Kasım LPG KABLO

Turbo yağ sızıntısı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda hayme tarafından 22 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. MURDOGAN

MURDOGAN Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    46
    Gerçek Ad-Soyad:
    murat erdoğan
    Araç Modeli:
    honda jazz
    dostum serdar beyin dediği gibi methedilen bir usta var ümraniyede ben de yakın zamanda oraya gideceğim kısmetse. istersen özelden telefonunu gönderebilirim.

arabayı alalı bir 5 hafta oldu. ilk hafta hiç ses yoktu. sonra çok az bir ses duydum. şimdi ambülansa döndük. binerken korkar oldum yolda kalıcam diye.

ahmetcim 1 dakika da bekliyorum fazlasını da. ama nasıl oluyorsa ses biraz daha arttı dostum. daha serdar abinin yanına yanaşırken hemen kaputu aç dedi. yani artık bariz duyuluyor ses.

2. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Umraniye biraz uzak ama cozum ordaysa gideriz sikinti yok.. ozelden yada buradan iletisim dukkan bilgilerini bekliyorum..

3. vksg

vksg Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Siz dediğim ustaya uğradınız mı ?

4. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Uğradım heralde doğru yere gitmişimdir, İnternetten volkan bey yönlendirdi dedim..
    Gülümsedi, artık orasını anlayamadım küçük bir aracın zar zor sığdığı bir yer.. :)) neyse mevzuya gelelim, baktı gerek yok bişeye bu şekilde kullan dedi.. yağ olabiliyor, yeni araçlarda da oluyor bişey olmaz dedi.. tamir görmüş bir turbo gösterdi, birde turbocusunu aradı, kartaldaymış... duman ses yok ama intercoolarda yağ var dedi, o da heralde bişey olmaz dedi.. Bu şekilde bincez artık.. Yağına sık sık bakıcaz, ses dinlicez turboda yada duman gözetlicez..
    Bu arkadaş bu şekilde bin diyen üçüncü usta.. Artık sonuçlarına katlanıcaz.. yada elimiz bollaşınca bi ayar çektircez...
    Teşekkürler ama bir sonuca varamamanın üzüntüsü içindeyim.. teşhis yok, hani şundan bundan olmuştur diyen yok.. En son bir turbocuya yolum düşünce göstericem..

5. vksg

vksg Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    :) 3 usta da aynı şekilde birşey olmaz demişsse bence korkmayın.Dediği gibi olabiliyor az da olsa kaçırıyor yağı çok basınçlı bir parça olduğundan.Çok zorlandığında yağın çıkması normal.Evet yolunuz turbocuya düştüğünde birde ona gösterip nedenini öğrenince de burdan paylaşırsınız.geçmiş olsun.

6. KartalBey

KartalBey Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tunay
    Araç Modeli:
    2013 Kia Cee'd 1.6 Concept Plus AT
    2013 1.6 benzinli ceed de turbo varmı.? sürücü kapısında bunun için bir uyarı etiketi var.

7. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    benim bildiğim sadece proCeed GT de var turbo benzinli ;)

Bu Sayfayı Paylaş