10 Kasım LPG KABLO

Stop&Start isg soruları / sorunları

'Sportage' forumunda Passcard tarafından 9 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. taner_sportage

taner_sportage Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    Gerçek Ad-Soyad:
    Taner
    Araç Modeli:
    Sportage plus
    aracı 5 gun falan calıstırmayınca start stop devreye girmiyor cokça. akü zayıf densede 2 yıllık akü normal sekilde calısıyor. ellemesen 2 yıl daha gider. start stop calıscak diye aküyü bitmeden degistirirsek akünün fiyatı 500 vardır herhalde. nerde kaldı bunun ekonomisi. bence bu kialardaki start stop isi daha tam oturmamıs.

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    700 TL idi yanlış hatırlamıyorsam.

3. yesil35

yesil35 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Yeşiltepe
    Araç Modeli:
    Sportage Eco manuel 2012
    Serviste 700 tl inci aku özel start stop 270 tl

SM-T230 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. taner_sportage

taner_sportage Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    Gerçek Ad-Soyad:
    Taner
    Araç Modeli:
    Sportage plus

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Altenatif fiyat ve ürün olması iyi tabi.

ADANALI01 bunu beğendi.
  6. Murat Fakı

Murat Fakı Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    MURAT FAKI
    Araç Modeli:
    Sportage plus
    Selamlar,
    Geçen yıl aldığım 2012 model sportage eko plus aracımdaki ısg 1 hafta öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu. Hatta ilk zamanlar alışkın olmadığım için start düğmesine basarak çalıştırmaya çalıştığımdan çalışan arabayı stop ettiriyordum :)
    Bu ptoblem ortaya çıkınca servise götürmeden önce netten bir araştırayım deyip burayı buldum. Yaklaşık 2 saattir bu konuyla ilgili tüm yazıları okudum. Sorunun aküden kaynaklı olabileceğine kanaat getirmişken aklıma takıldı. Ben geçen ayın ortasında tatile çıktım ve 20 günde 4000 km yol yaptıktan sonra uzun yolda çalışmamaya başladı. O zaman aküyle ilgisi olmayabilir. 1 haftadır düzgün çalışmıyor arada ışıklarda durduğumda 20-30sn sonra araba stop ediyor yeşil yanıp debriyaja bastığımda çalışması gerekirkende çalışmıyor. Star stop tuşuna basıp aracın tamamen kapanmasını sonra tekrar basarak çalışmasını sağlıyorum. Diğer şartlarıda yerine getirdiğime göre sizce sorun ne olabilir?

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Isg sisteminin devreye girebilmesi için birçok koşulun yerine gelmesi gerekiyor.Sıkıntı aküyle ilgili değil de başka bir koşul ile ilgili olabilir.Hangi koşullar yerine geldiğinde isg çalışır la ilgili bir konumuz vardı.O konu yardımcı olabilir belki.

Murat Fakı bunu beğendi.
  8. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Sıkıntı aküden. Ben marmaris gölcük arası yolculuk yaptım. Fazla mola bile vermedim. Ona rağmen hiç devreye girmedi. Servise durumu izah ettim ve sıkıntı aküden çıktı. Bununla ilgili paylaşımım mevcut. Aküyü değiştirdik ve sıkıntı ortadan kalktı. Bence aküden kaynaklanıyor. Yine de diğer şartlarda önemli. Akünüzü ölçtürün...

Murat Fakı ve heh bunu beğendi.
  9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Yetkili serviste akünüzü ölçerler.Akü de sıkıntı yoksa diğer hususları kontrol ettirirsiniz.Araç debriyaja basıp motor durduktan sonra,tekrar çalışmıyorsa bu aküden farklı bir sıkıntı olabilir.

Murat Fakı bunu beğendi.
  10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Birde şu var, eğer araç stop ettiğinde çalşıtırırken debriyaja basma anında vitesle oynuyorsanız (sola yada sağa dayalı) o zaman da araba çalışmaz. Yani araçta isg devreye girdiğinde hiçbir şekilde vitesle oynamadan debriyaja basın o zaman çalışır. Muhtemel farkında olmadan debriyajla vitesi aynı anda basınca ve elleyince çalışmıyor.

Murat Fakı bunu beğendi.
  11. Murat Fakı

Murat Fakı Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    MURAT FAKI
    Araç Modeli:
    Sportage plus
    Öncelikle ilginiz için hepinize teşekkür ederim.
    Dediğim gibi 4000km yol yaptığım sırada bu sorunun ortaya çıkması bu yol boyunca akünün dolmuş olması gerektiğini düşündüğüm için aküden kaynaklı olabileceği ihtimalini bence düşürüyor. İkinci olarak ışıklarda beklerken birkaç defa kendiliğinden devreye girip stop ettikten sonra yeşil yandığında debriyaja basmama rağmen tekrar çalışmadı hatta rezil olmayı ve arkadan gelecek korna seslerine bile razı olup 8-10sn kadar debriyaja bastığımda bile çalışmadı.
    Diğer şartları tam sağladığımı düşünüyorum. Araç konusunda biraz hassasım aracı ilk aldığımda kullanmadan önce kullanım klavuzunu okumuştum ve o konulara dikkat ediyorum.
    Bu 4000 km boyunca aracı farklı hızlarda farklı şekillerde kullanarak yakıt değerlerini bile ölçtüm. Bu araç muhteşem. Şimdi tek sıkıntım ısg nin çalışmıyor olması. Zaten periyodik bakıma 800km kalmıştı onu beklemeden erkenden servise götüreyim bari.
    Tekrar teşekkürler.

12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Sizin gibi birkaç kişi daha isg devreye girdiğinde araç debriyaja bassam bile çalışmıyor diyordu. Hatta özelden bile yazıştım. Farkında olmadan vitesle oynadığından bahsetti ve o yüzden çalışmadığını söyledik. Bir daha oynamayınca sorun ortadan kalktı. Sizde ona dikkat edin derim.
    Sonuçta akünüz 3 senelik olmuş ve hiçbir zaman tam dolması mümkün değil. İster 4 bin km yapın ister 10 bin yapın. Akü kendi ömründen yediğinden isg nin devreye girmesi için yeteli kapasitesi olmayacaktır.
    İsg nin en büyük problemi aküden kaynaklanıyor. Sonra elektronik kart geliyor ama az bir ihtimalle.
    Tavsiyem şudur. Servise gidin başka bir aküyle deneme yapsınlar. O zaman ortaya çıkar.
    İyi günler

Murat Fakı bunu beğendi.
  13. ferhat_sm

ferhat_sm Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ferhat elcelik
    Araç Modeli:
    Kia sportage
    merhaba arkadaşlar tekrar bu konuyu hortlatmak zorunda kaldım.aracımın aküsünü değiştirmeme rağmen start stop hala devreye girmiyor aküyü satan arkadaş bugun takarız yarın devreye girer demişti.fakat 3 geçti tık yok acaba akü değiştikten sonra başka bir işlem daha yapmamız gerekir mi?Tekrar bilgisayara bağlatıp yapmamız gereken bisey var mı?

14. spo05

spo05 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çelik
    Araç Modeli:
    2013 Sportage Gsl SLS plus
    Star stop sisteminin devreye girebilmesi için, akünün %75 ve üstü oranında dolu olması gereklidir. Akü yeni olsa bile bu oranda veya üstünde şarj olması gereklidir. Kullanım kılavuzunu okumanızı veya yetkili teknik servisten bilgi teğeti yapabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Saygılarımla

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Neo59

Neo59 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nihat
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Eminim bunu seven vardır ama ben kapatmak iptal etmek istiyorum. Servise cihaza bağlayıp default kapalı gelsin istiyorum dediğimde olmuyor demişlerdi. Daha öncede sordum ancak yanıt alamadım, bu sistemi komple iptal etmenin yolu yokmu? Bir yerde bir sigortası filan yokmu çıkarıp kurtulayım. Yokmu yardımcı olacak kimse.

16. ErkanYaya

ErkanYaya Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erkan Yaya
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2014
    herkese selamlar. sportage gt-line exclusive 1,6 (177) dct arac aldık yeni. bunda start stop isg varmı bilemedim. akü 68 amper, saygılar herkese

17. hatan873

hatan873 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    2013 KİA Sportage 1.6 HDİ SLS Plus
    Motor kaputunu açınca önde onu devre dışı bırakacak bir sviç var, alttan fişini çıkarın bir daha devreye girmez.

18. hatan873

hatan873 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    2013 KİA Sportage 1.6 HDİ SLS Plus
    Konsolda Sol altta "A" yazılı ışıklı bir anahtar yoksa sistem yok demektir.

Bu Sayfayı Paylaş