10 Kasım LPG KABLO

Sportage Son Hız (sportage gitmiyor diyenlere gelsin.)

'Sportage' forumunda ankleon tarafından 10 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Araçtan gıcırtı vs. tarzı sesler normal değil tabikide benim aracımda hiçbirşey yok ve 160ı çok rahat geçmişti motor açılmadığı ve aracın içi ful dolu olduğu halde aracım bnmde otomatik aracınızı serviste bir baktırın derim 2.el aldıysanız böyle durumlar olabilir yetkili servise baktırın derim aracınıza gıcırtı normal değil çünkü. 15 bin kmde 2015 model araç sonuçta.

2. TURKUAZ28

TURKUAZ28 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    YUSUF D
    Araç Modeli:
    kıa sportaje plus
    bu limitleyiciyi iptal etmenin bir yolu yokmu ...

3. Fethi2015

Fethi2015 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fethullah topcuoglu
    Araç Modeli:
    Sportage
    Üstad benimde 2015 gıcırı tomorrow var Kolçak arada gıcırtı yapıyor şöförün olduğu kapıda da ayna düğmeleri vs gıcırdıyor Bunlar cok mide Bulandırıyor servise söylesem servisin yapabilceği bişi varmı onu düşünüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Fatihks

Fatihks Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih
    Araç Modeli:
    Sportage
    A

5. Fatihks

Fatihks Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih
    Araç Modeli:
    Sportage
    Arkadaşlar gıcırtı tarzı ses arka koltuk soketinden geliyor...arka koktuk zeminde ki yuvasından çıkmış ne kadar uğraşsamda geri çıkıyor...ayrıca koltuk yatırma düğmeleride ses yapıyor...sonuçta seslerin sebebini bulduğum için mutluyum...burada yetkili servis yok...ilk fırsatta yetkili servise gideceğim...

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Ben gerek duymadığım için araştırmadım ama serviste iptal ediyorlardır. Sonuçta bilgisayarla yapılan bir işlem.

7. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    2014 Sportage Plus A/T 1.6
    Arkadaşlar beklettim lütfen kusura bakmayın 1 ayı geçgindir foruma giremiyorum geçen hafta pazar günü hava güzel fırsat bu fırsat dedim yazlığa giderken düz yolda 0-100 denemesini yaptım ve 11.9 sn çıktı ters yöne giderken tam 12 sn çıktı beklediğimden iyi değerler
    Performans anlamında üzen tek noktası sollamalara çıktığım zaman tork konvertör ünün vitesi geç düşürmesi yaklaşık 2.5-3.0 sn sürüyor ama vitesi düşürdüğü zaman adeta yolu tırmalıyor Allah hepimizi kazadan beladan korusun hayırlı akşamlar

Arabacıadam ve Q7X51 bunu beğendi.
  8. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Evet değerler gayet güzel çünkü otopark.comda 0-100 test yaptı gdı otomatik birtek orda var orada da 12 saniye çıktı yani rakip +250 torklu dizeller ile aynı :)
    Fabrika verisi olarak son hız ve 0-100ler yanlış yazılmış Kia daha önceden yakıt tüketimi konusunda ceza yemişti bunda da hata yapmış.Son hızda da 165i rahat geçiyor dipgaz yapmadan çünkü.
    Aslında sollamalarda çift kavramalılar tork konvertörlülere göre hemen vites değiştirip hızlanır buna zfde dahil zfyi örnek veriyorum çünkü en iyi tork konvertörlü şanzıman o onda bile 1.5 saniye falan beklersiniz çünkü bu şanzımanların karakterleri öyledir genellikle bu olay Ford ve Opelin tork konvertörlülerinde çok daha kötü kuga ve mokkadan biliyorum hele kuga çok bekletiyordu.Kia,mazda honda ve eat6 şanzımanlı tork konvertörlüler daha iyi bu konuda.
    Sportagede de 1.5 saniyeye kadar beklersiniz vites düşürsün diye ama öyle 3 saniye falan değil dipgaz yaptığınız an maks. 1.5 saniyede değiştirip 4000 devir üstüne gelir o zamanda dediğiniz gibi tırmalıyor.Ayrıca video çekicektiniz çektinizmi 0-100 olarak ?

Arabacıadam ve AlpiKalpi bunu beğendi.
  9. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    Video yu atacaktım ama hata veriyor birde youtube üzerinden deneyeceğim inşallah yüklenir

10. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Youtube yükleyin linkini atın öyle izleyebiliriz ordan kesin yükleniyor.

11. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    Her ikisinden de Yüklemeyi deniyorum fakat hata veriyor hem bilgisayar dan hem de telefondan denedim ama hata veriyor :( Lütfen kusura bakmayın

Arabacıadam ve Q7X51 bunu beğendi.
  12. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Youtubeden hesap açtığınızda aslında yüklemesi lazım nasıl bir hata veriyorki ? Yada 0-100 çektiğiniz videoyu telefonunuzdan ilk önce bilgisayarınıza aktarın bilgisayarınızdan direk youtubeye yükleyebilirsiniz ama olmassada canınız sağolsun hata vermediği zaman yüklemeyi denersiniz.

Arabacıadam bunu beğendi.
  13. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Hata veriyor derken youtubeden vermemesi lazım buradan bende yükleyememiştim ilk başta youtube kolay oluyor bilgisayar dosyasından yüklüyorum video direk youtubeye.

14. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Dün 3 suvun 0-100 değerini gps ile ölçtük arkadaşla biraz arabalarla takıldık test sürüşüne falan çıktık şöyle değerler vericem sizlere daha öncede ölçmüştüm bazı suvları.
    Evet herşey 0-100 değil fabrika verisi vs. yanlış olabiliyor direksiyon başında hissettiklerinizde önemlidir ama gerçekçi sayısal verileri söylemek istiyorum.Hepsi gps ile ölçülmüş gerçek değerlerdir eğim yok hiçbir şekilde.

Eski kız kardeşimin aracı olan yeni kasa qashqai 2014 1.6 dci 130 bg 320 tork cvt 0-100:11.4 sn
    Skoda yeti 1.6 tdı+dsg 105 bg 250 tork 0-100:12.1 sn
    Renault Kadjar 1.5 dci+edc 110 bg 250 tork:11.7
    Subaru Xv 1.6 115 bg 150 tork cvt 4x4 0-100:13.0 sn
    Peugeot 3008 1.6 Bluehdi 120 bg 300 tork +eat6 şanzıman 0-100:12.0 sn
    Sportage 2014 otomatik 1.6 gdı 135 bg 0-100:11.8 sn.

Otomatik olan araçların 0-100leri böyle.Dün Renault kadjar,skoda yeti ve Peugeot 3008i teste çıktık gps ile 0-100ünü ölçtük hepsinin.Ayrıca sportagenin 0-100ünü arkadaşım kendi ölçmüş 2 ay önce spo otomatiği teste çıktığında dün görüştük bildirdi bana hepsini.Sportage ise yarı yarıya torku olmasına rağmen neredeyse hepsi ile eşit.Bu arabamı gitmiyor şimdi :D Hatta 165 torku olmasına rağmen bu değerlere ulaşması aktarmasının iyi olduğunu gösteriyor çünkü rakiplerinin neredeyse hepsi +100 tork daha fazla hatta bazıları 2 kat torku var dizel rakipleri ile karşılaştırıldığında.

Q7X51 ve luganis bunu beğendi.
  15. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Helal olsun ne diyeyim diyecek bir şey bırakmamışsınız çok güzelce açıklamışssınız benimde 0-100 değerini gerçekçi ölçtüğüm 3 tane suv var.
    Bunlardan bir tanesi önceki aracımız olan Ford kuga yeni kasa 180 bg 4x4 otomatik 0-100:10.1 sn
    Mıtsubıshı Asx 117 bg manuel 0-100:11.1 sn
    Nissan Qashqai 1.2 115 bg turbo+cvt 0-100:12.5 sn.
    Bunları test sürüşü esnasında yaptım bende gerçekçi değerlerdi yani.

16. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Ben genellikle dizel ve otomatik rakiplerini karşılaştırdım manuelde de yapmıştım 0-100 değerlerini bazı Suvların.
    Bende qashqai 1.2 cvt 115 bg 0-100 12.6 sn çıktı.
    1.2 manuel qq 190 tork aynı motor ama manuel ve tork değeri 25 arttığı motorun 0-100 değeri:10.6 sn
    Manuel olarak qashqai 1.5 dci 110 bg 0-100:11.4 sn
    Sportage 2014 makyajlı manuel gdı 135 bg 0-10:10.8 sn
    Tiguan 1.4 tsı+dsg 0-100:9.8 sn
    Kuga ve tucsonunkini ölçmedim ama genel anlamda tork ve beygirlere bakarak atmosferik motorlu suvların eşit olduğunu görebiliyoruz 160 beygir turbo benzinli motorlar hariç tabikide.

Q7X51 bunu beğendi.
  17. MucahitCakir

MucahitCakir Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mucahit cakir
    Araç Modeli:
    Sportage
    Araba 180-190 surat ile kullanılmaz arkadaş, bir kez araba yeni alınınca motor açmak ya da arabayı hayırlamak için o hız yapılır sonrasında daha da yapılmaz. Allah kaza bela vermesin diye dua ediyoruz ama siz de dikkat edin be kardeşim. hız yapacaksanız hız yapmaya müsait araç almalısınız. sonuçta bu arabalar aerodinamik olarak hız yapmaya uygun değil, gözünüzü sevem canınızı tehlikeye atmayın..

18. sportage42

sportage42 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    talha akdeniz
    Araç Modeli:
    kia sportage
    ben 180 yaptım eco da

Bu Sayfayı Paylaş