10 Kasım LPG KABLO

Sportage Son Hız (sportage gitmiyor diyenlere gelsin.)

'Sportage' forumunda ankleon tarafından 10 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. luganis

luganis Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan
    Araç Modeli:
    Peugeot 307
    Hocam ben daha yeni 185 yaptım. Yazın da yokuş aşağı normal lastiklerle 200 yapsın. Yokuş yukarı 210 bana biraz ütopik geldi. Hele 220 leri görmek bu araçta hayal gibi. Bir daha bu hızlara ulaşırsanız foto ile belgeleyinde bizde araç nasıl zorlanır öğrenelim. Ayrıca telefuz ettiğiniz rakamlar adama araba sattırır.

2. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    2014 Sportage Plus A/T 1.6
    Lütfen yanlış anlamayın sadece sizinle ilgili değil fakat inanmak istemeyen inanmayabilir az önceki mesajımda da söylediğim gibi bir daha denemem direksiyon hafifleşiyor hakimiyet azalıyor

3. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Hocam zaten bu tip arabalarda 210 demek çok çok tehlikeli.Yere yakın araba 10 rüzgar yiyosa bu 1000 yer.Hakimiyet azalır yani ne kadar arabanın yol tutuşu çok iyi olsada 210da falan Allaha Emanet gider bu arabalar.Yani Bu hızlarda zaten hakimiyet azalır.Yolla iletişim çok azalır araba çok rüzgar yer bu tip arabalar o yüzden tehlikeli olabilir.Ama hocam demekki yokuş aşağı olsa siz 210 değil 220 bile görürdünüz bence.Gerçi yokuş yukarı 210 gören araba yokuş aşağı bırak 220yi 240 bile görür çok çok iyi değerler ya çok merak ettim şimdi.Şu anda inip boş yolda denemek istiyorum :D

luganis ve AlpiKalpi bunu beğendi.
  4. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    İlla ki zaten insan sırf gelen o aşırı rahatsız eden rüzgar sesinden bile tedirgin ediyor

5. alpergunes3558

alpergunes3558 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    75
    Gerçek Ad-Soyad:
    alper günes
    Araç Modeli:
    -kia cerato -kia sportage
    bende manuelde 210 gordum ama otomatikte ilk defa sizden duyduk. gercekten bu hizlara sadece deneme amacli kisa sureligine cikilmasi gerek diye dusunuyorum çünkü Allaha emanetsiniz hiçbir guven vermiyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AlpiKalpi ve ism@il bunu beğendi.
  6. tayfun38

tayfun38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    22
    Gerçek Ad-Soyad:
    tayfun erdoğan
    Araç Modeli:
    Sportage
    ölçümünüzü gps ile desteklerseniz çok iyi olur. Sportage'dan önce halamın oğlunda ve bizde 1.6 golf vardı. ben dümdüz otobanda ibrede 220 görmüştüm gps'te de 210 görünüyordu ki zaten aracın fabrika verisi de 215 km olması lazım. ama halamın oğlu ısrarla 240 gördüm ben diyordu (bilenler bilir 260 ibrelidir o kasa golfler) . imkansız olduğunu belirttim yine ısrarla 240 yapıyo gel çıkalım dedi. çıktık dediği gibi ibre hakikaten 240 diyordu ama gps 210 diyordu yani ibresi olması gerekenden fazla hatalı gösteriyordu kaldı ki ölçüm yaptığımız gps'ler de öyle çok hassas değil ama yine de ibreden doğrudur. sonra bunu ıspatlamak için bir de iki araba yan yana çıktık bizim ibre 190ken onun ki 210a yakın gösteriyordu tam yanyanayken. böylece ikna etmiş oldum. aracımızın maksimum hızı fabrika verisi olarak manueller için 178 otomatikler için 165. hadi diyelim yokuş aşağı hadi diyelim bir de arkadan rüzgar gelmiş olsun belki o zaman görürüz 185 190 falan. ama 210 teknik olarak imkansız. yani diyelim ki o hızı yaptığınız bunu video ve gps ile belgeleyin ki kia mühendisleri aracın teknik verilerini güncellesinler.

ism@il bunu beğendi.
  7. tayfun38

tayfun38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    22
    Gerçek Ad-Soyad:
    tayfun erdoğan
    Araç Modeli:
    Sportage
    bu arada şu an farkettim siz bunu bir de otomatik ile yapmışsınız. bizimki "inanmamak" değil dikkatinizi çekerim. "İnanamamak". yani aracın fabrika verileri ortada. o hızlara inşallah hiç bir zaman çıkmayız bir kez daha ama olur da mecbur kalırsanız ve o hızlara çıkarsanız yanınızda olan birinden rica edin kameraya alsın ve hatta imkanınız varsa gps ile de destekleyin. ciddi diyorum bunları. kianın genel merkezine mail atalım ve fabrika verilerini güncellesinler sırf 165 son hız mı olurmuş diyerek otomatik sportage almaktan vazgeçen insanlar gördü bu gözler. daha çok satılır ve aracımızın piyasada daha da hatrı sayılır bir yeri olur bu sayede

Arabacıadam ve ism@il bunu beğendi.
  8. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Plus 1.6 GDİ
    Bu sabah işe giderken ışıklardan kalkışta ilk kez deneme amaçlı biraz basayım dedim, gerçekten araç şaşırtıcı şekilde çabuk hızlandı, üstelik yokuş yukarıydı. 1.6 Sportage'nin gitmemesi gibi bir durum söz konusu değilmiş.

9. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Hala bu araç gitmiyor diyen var mı yahu :cool:

10. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    İnşaallah öyle bir durumda olmam olursam ve yanımdada biri olursa hem gps i açarım hem video çekerim bu sayede de emin oluruz

11. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Son hızı 160 diye almayan insan gerçekten var.Bunu bizzat yaşadım.Kia bayisine gittik adam Sportage bakıyor arabayı çok beğendi.Son hızı bu arabanın 160 dedi yanındaki kişi.Adam 160ı duyunca biraz tereddüt etti gerçekten.Bunun da etkisi vardır.Ben konuştum adamla tanımıyordum dedim 180 ve üstü yapılanlar var teknik veri yanlış çıkabiliyor diye.Adamda sonra araştırmış gelip almış arabayı ama 160ı duyanlar gerçekten biraz tereddüt edebiliyor
    Yani otomatikle 210 değil 180 ve üstü yapan arkadaşlarda foto çekse iyi olur.210u bırakın 180e bile inanmayanlar çıkabilir çünkü önyargı var maalesef...

12. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    Haklısınız fotoğraf çekmekte fayda var

13. tayfun38

tayfun38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    22
    Gerçek Ad-Soyad:
    tayfun erdoğan
    Araç Modeli:
    Sportage
    insanlar alıştı turbolu araçların 1500 devirde tork vermesine sportage'a gitmiyor diyorlar. ama aracın karakteri farklı bir sefer. devir çevir ki gideyim diyor. hep bu örneği veriyorum 4kişi full bagaj %7 eğimli 1km'lik yokuşu 100 km/h hızla çıkabiliyorum. bu da aracın performansının kötü olmadığının kanıtı.
    ben babam kullanırken hatayı farkettim ama. yokuşa 6. vitesle giriyor aracın bayılmasını bekliyor sonra vites küçültüyor e haliyle de devri kaybettiğimiz için araç toparlayamıyor. ben yokuşa girmeden eğime göre 5 veya 4. vitese alıyorum bayılmadan gayet tırmalayarak çıkıyorum yokuşu :D yani önce Spo'larımızı tanımamız lazım. Tanıdıktan sonra gayet keyifli araçlar :D

14. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    Kesinlikle katılıyorum, ben de yaptım o hataları ama birbirimizi tanıdıkça gitmeme gibi bir sıkıntımız kalmadı Sportage im le :)

15. Arabacıadam

Arabacıadam Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erhan Akgöz
    Araç Modeli:
    Volkswagen Golf
    Hocam Merhaba.Konuya öyle bir baktım başka mesaj varmı diyede 0-100 denemesini yaptınızmı düz yolda yapıcam demişssinizde merak ettim bende.İyi akşamlar.

16. AlpiKalpi

AlpiKalpi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    24
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alperen AK
    Araç Modeli:
    Daha öncede belirttiğim gibi bazı nedenlerden dolayı foruma pek giremiyorum
    İstanbuldayım çoğu yerde ara ara güneş bile açarken yazlığın yollarında kar yağışı olduğundan yapamadım havalar biraz ısınsın daha doğrusu yazlığın yolundaki kar yağışı bitsin paylaşırım sonuçları

17. TURKUAZ28

TURKUAZ28 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    YUSUF D
    Araç Modeli:
    kıa sportaje plus
    dün biraz hız yapalım dedik... spoyu haftaya alalı 1 sene olacak... aldığımdan beri 140 kmyi geçmemiştim...giresundan dönüşte bir astra peşime takıldı...bir o geçiyor bir ben...ayagım gaza yapışmıştı.. . ibre 185 ...dahası yok artık... astra yanımdan yavaşca gecti...ama bence o lastikler ile ibrenin gösterdiği hızdan daha fazladır o anki hızım...haftaya tekrar deneyecegim...

18. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    limitleyici olmasın o.

19. Fatihks

Fatihks Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhabalar bu gün almış olduğum 2015 sportage otomatik aracımı test etmek için hızı sevmeme rağmen biraz zorladım.araç düşük devirlerde tork eksikliğinden dolayı çok hantal.dip gaz yapıp üst devirlere çıkınca mükemmel bir motor sesiyle birlikte tüm beygirleri hissedebiliyorsunuz.düz bir yolda fabrika verisi olan 160 km / h hızını yakaladım.ama araç bu hızdan sonra çakıldı kaldı.fabrika verileri net olarak verilmiş.bunun üstündeki hızlarda hafif eğimli yollar gerekli...bu arada forumda yeniyim konuyu burda açmam doğru mu bilmiyorum ama araç 15 bin km de olmasına rağmen araç içinden gıcırtı ve tıkırıyım tarzı sesler biraz fazla geliyor gibime geldi.bu araçlarda normal midir ?

20. eren1977

eren1977 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    74
    Gerçek Ad-Soyad:
    Erol EREN
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Plus 1.6 GDİ
    2012 model 22.000 km'de olan aracımda gıcırtı, tıkırtı gelmediği gibi motor ve lastik sesi anlamında da gayet sessiz olduğunu söyleyebilirim. Garanti kapsamında olan aracınızla ilgili şikayetlerinizi yetkili servise iletmenizi tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş