10 Kasım LPG KABLO

SORENTO 2.5 170 HP GEÇ ÇALIŞMA VE KARA DUMAN

'Sorento' forumunda ahmet243 tarafından 8 Mart 2022 tarihinde açılan konu

1. ahmet243

ahmet243 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet Yılmaz
    Araç Modeli:
    2008 Sorento
    Merhaba arkadaşlar.Geçen ay aldığım 2007 sorento 170 hp versiyonu ile aranıza katıldım.ancak bazı sorunlarım mevcut bunlar hakkında sizden deneyim ve bilginizi talep ediyorum.Aracımı aldığımda Turbosu ve enjektörlerini sıfır yaptırdım.Öncesinde kara duman ve geç çalışma vardı.Ancak bunları yaptırdıktan sonra halen sorunlarım devam ediyor.
    Sabah aracım 8 9. Marşta alıyor bu ilk ve çalışıp stop ediyor.Ama bir kere çalıştıktan sonra kendine geliyor bir daha geç çalışma yapmıyor sadece normal marş süresinde 2 sn lik bir gecikme var.2. sorunum da kara dumanın fazla olması.Haftalardır sanayideyim ancak bir çözüm bulamadım herkes yaptığı işi doğru buluyor ve kendinde problem görmüyor son çareyi de sizlere sormakta buldum.

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    876
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, geç çalışma nedeni orjinal olmayan mazot filtresi olabilir. hava alıyordur sistem bir yerden. kara duman egr açık kaldıysa olabilir.

3. ahmet243

ahmet243 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet Yılmaz
    Araç Modeli:
    2008 Sorento
    Egr iptal ve mekanik olarak iptal edildi.Mazot filtresi orjinal olarak değişti lakin değişmeden önce ve sonra sorun aynı şekilde devam ediyor.

4. CANKİ

CANKİ Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    caner tek
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 CRDI FANCY
    Merhaba geç çalışması kızdırma bujileri,yakıt hortumları gibi sebeblerden yapabilir. Kara duman için Dpf kontrolü yaptırmalısınız.Bilgisayara bağladığınızda dpf oranını görebiliyorsunuz.

Bu Sayfayı Paylaş