10 Kasım LPG KABLO

Sephia cam motoru arizasi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Emrei tarafından 25 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. Emrei

Emrei Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre inandik
    Araç Modeli:
    Kia Sephia GTX-1994
    Selamun aleykum arkadaslar merhaba,araniza 1994 model sephia 1.5 gtx ile katiliyorum...acikcasi ilk arabam,bilgi seviyemde dusuk ve acemiyim sizlerin yardimiyla burdan sorulara cevap alip yardimci olmanizi rica ediyorum...

Sorunum ise aracimin 4 caminin da otomatikleri cok yavas calisiyo hatta calismiyo denebilir yani acarken ve kaparken guc kaybi oluyo ve elle itmek ya da kapatmak zorunda kaliyorum...gosterdigim ustalar cam motorunun degismesi gerektigini soyledi fakat sifir ve cikmalari oldukca pahali buna oranla daha ucuz olan universal cam motoru oldugunu ve tum araclara uygulanabildigini ogrendim..sorum ise bu mumkun mudur ?ve daha once basina benim gibi bi olay gelen var mi ?

2. karasahin90

karasahin90 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salih ŞAHİN
    Araç Modeli:
    Cerato 2004 1.6 16v EX
    Camların yavaş çalışması veya çalışmaması her zaman krikoya bağlı degildir. Bazen otomatik cam düğmelerinin switch kisimlarinin oksitlenmesinden de kaynaklanabilir ilk etap da basit bir yontem olarak o kisimlar temizlenebilir. Sorun devam ederse motor bobinine temas eden kömürler vardır onlarin yenilenmesi icab eder. Bir de böyle deneyin

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Geçmiş olsun.Motor değiştirmeden önce cam fitilleri ve kanallarını beyaz sabunlu bez ile iyice temizleyin ve sonra https://urun.n11.com/torpido-bakimi...VWODtCh2mBg4-EAQYAyABEgIssvD_BwE&gclsrc=aw.ds camın içinde hareket ettiği fitillere sıkın.Çok daha iyi ve rahat çalıştığını göreceksiniz.

Bu Sayfayı Paylaş