10 Kasım LPG KABLO

Sabit devir problemi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda tiger88 tarafından 13 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. tiger88

tiger88 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail KAPLAN
    Araç Modeli:
    2015
    Merhabalar,
    Forumda yeniyim ve kurallara aykırı bir durum oluşturursam şimdiden özür dilerim. Benim 2005/1,5 Dizel Ceratom var. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. İlk arıza lambası yandığında , Ankara Mevlana Bulvarındaki yetkili servise götürmüştüm ve bana EGR valfi arızalı demişlerdi. Maliyetini sorduğumda 1200 TL civarında bir rakam söylediler. Bana abartılı gelmişti ve ikaz lambasını söndürtüp kaçtım oradan. Zamanla aynı lamba yandı söndü ve en sonunda asıl problem olan sabit devirde gitme durumu oluştu. Tüm viteslerde sabit 2800 devirden yukarısına müsaade etmiyor.Bayram sonu Ankara'da Özel Harman Oto'da orijinal EGR taktırdım deneme yaptık lamba yine yandı ve selenoid denen parçada değiştirildi. Turboyu devreye sokmadığını söylediler. Sonra Bilecik'e doğru yola çıktım. Yolda yine arıza lambası yandı. Eskişehir Seyyah Yetkili servise girdim. Bana yine EGR arızalı dediler. Bende değişen parçaları söyledim. Kendileri komple bir temizlik olması gerektiğini sadece egr nin değişmesinin yeterli olamayacağını söylediler. Şimdi bu bilgiler ışığında; bana ne tavsiye edersiniz? EGR yeni, selenoid valfı yeni, hava akış debimetresi temizlendi, bir dünya para verdim araba hala problem çıkartıyor. Severek isteyerek Cerato almama rağmen psikolojik ve maddi bakımdan bitmiş durumdayım. Tecrübeli arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi? veya yol gösterebilirler mi?

2. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Merhaba ismail bey foruma hoşgeldiniz.
    Kurallar gereği kendinizi tanışma konusunda tanıtabilirseniz çok seviniriz. Boylece forum üyeleri sizi daha yakından tanımış ve ileriki zamanlar için samimi bir ortam yaratmış oluruz. Sorununuzla ilgili sanki daha önceden yazılar konu hatırlar gibiyim. Belki yanılıyorumdur.

3. EXAdvance

EXAdvance Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Harman KİA mı, Allah korusun. Ben gittim, usta olmadıkları kesin. Ses problemimi çözemediler..

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Aramıza hoş geldiniz.İsmail Bey geçmiş olsun.Sıkıntı birçok yerde olabilir.Ancak arkadaşlarımızdan birinde benzer bir sıkıntı olmuştu ve sorunu enjektörlerde çıkmıştı.Enjektörleri kontrol ettirdiniz mi?

5. tiger88

tiger88 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail KAPLAN
    Araç Modeli:
    2015
    İsmail Bey, önce tanışma bölümüne yazdım uzunca ama; becerememiş olabilirim kusura bakmayın. Ben doğma büyüme Ankara'lıyım ama Bilecik'te ikamet ediyorum. İzinden izine araçla ilgili sıkıntılarımı halletmeye çalışıyorum ama en son böyle bir iş geldi başıma, inanın şu an bile ne yapsam diye kendi kendime projeler yazıyorum kafamda. Baştan beri arıza çeşidi bilgisayarlarda egr gözüküyor. Araç 2005 ve 94000 km de. Oynanmadı ise tabi. En son buraya yakın olan Sakarya Sandıkçı serviste manifold dahil söktürüp kurum temizliği yaptırayım diye fikir geliyor aklıma. O bölgede kia fazlaca olduğu için daha tecrübelilerdir diye düşündüm. Sizler ne dersiniz?

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus

:)

7. tiger88

tiger88 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail KAPLAN
    Araç Modeli:
    2015
    Merhaba, enjektörleri özellikle kontrol ettirmedim. Fakat, arıza lambası her yandığında egr gösterdiği için egr ve etrafındaki aletlerin üzerinde yoğunlaştık. Hatta Eskişehir servisi ölçüm yaptı ve EGR'nin %42 civarında bir değerle çalışması gerekirken % 5 çalıştığını söyledi. Bende EGR nin sıfır olduğunu 1 günlük olduğunu söyledim. Farketmeyeceğini ve komple bir kurum temizliği olmadan bu işin çözülmeyeceğini söyledi usta. Her kafadan bir fikir çıkınca kafam karıştı anlayacağınız.

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    O manifold ve egr temizliği daha makul fiyatlara yapılıyor.Öncelikle o seçeneği deneyin bence;)

9. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    konu taşınmıştır. yanlış yerde açılmış...

Bu Sayfayı Paylaş