10 Kasım LPG KABLO

Picanto 1.1 EX Çalışmıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda mgdt83 tarafından 9 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. mgdt83

mgdt83 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mahir D
    Araç Modeli:
    picanto
    Merhabalar,

Aracım 2004 model Kia Picanto. Atiker Lpg sistemi mevcut. Son zamanlarda marşta gecikme 2-3 marşta çalışma gibi sorunlarım vardı. Dün arabayı çalıştırırken ise marşa bastığımda devir oynuyor, ateşlermiş gibi ses geliyor ancak bir türlü çalışmıyordu. Lpg düğmesine basarak çalıştırmayı da denedim ancak sonuç değişmedi. En son 10 dk kadar normal marş denemesinden sonra gazı kökleyerek 4-5 kez çalıştırmayı denediğimde zar zor çalıştı sonrasında rölanti devrinde herhangi bir sorun gözlemlemedim. Olması gerektiği gibi ısınana kadar 1100 lerde sabit ısındığı gibi de 700 - 800 bandına düştü. Ardından 50 km kadar yol yaptım, arada petrolde stop ettim çalıştırdım 2. marşta sorunsuz çalıştı. Gittiğim yerde 2 saat kadar bekledikten sonra geri dönüş için tekrar çalıştırma denememde 2 marşta çalışmadı 3. marşta hafif gaza dokunmamla birlikte sorunsuz çalıştı ve 50 km yolu sorunsuz geri geldim. Bugün endişelendiğim için tekrar çalıştırmayı denedim ve sonuç dün ile aynı bir türlü çalışmıyor. Marş basıyor, devir hareketleniyor ancak nafile araç çalışmıyor. Sizce sorun nerede olabilir, böyle bir şey başına gelen var mıdır? Yardımlarınızı rica ederim.

Bu Sayfayı Paylaş