10 Kasım LPG KABLO

LASTİK AÇISI KAMBER AYARI SAĞ ARKA FAZLA

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda hayme tarafından 11 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende 2011 dizel 90 hp 24binde cool ceed alarak aranıza katıldım..
    Aracımın devir teslimleri halledildikten sonra frenci arkadaşa götürdüm neyse uzatmayayım test edeyim dedi ve araca bindi, arka tekerler dışa açıktı (negatif kamber demekmiş) yalnız sağ arka daha fazla açıktı sol arkaya göre...
    Neyse yolda bir ceed gördüm ve su terazisiyle baktım, onunkinde de açıklık var, biraz rahatlasamda olmadı, benimkinde daha fazla... rot-balanscıya götürdüm, bunlarda ayar yok, şaseleri bastırıp yapmışlar, gençler bu şekilde seviyo dedi.. ne yapcaz dedim, şasecide düzeltilmesi lazım dedi. bir yerden arka tekerlerin -1 derece kamber açısı olduğunu gördüm fakat sağ arka daha fazla... nasıl düzeltebiliriz? sağ arkadan darbe almış olabilir, alttan darbesi yok...
    tecrübesi olan arkadaşlar cevap verebilir mi?
    yada ceed sahibi olanlar içimin rahatlaması için teker açılarını paylaşabilirmi? nasıl ölçtüklerini de yazsınlar da bende ölçebileyim..
    Bu durumdan sıkıntılandım... bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum.

2. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    yokmu bilgisi olan?

3. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Bence bir yetkili servise gösterin aracı arka tekerlerde ayar olması gerekir tam bilmiyorum şayet darbe aldıysa ordada cıkar geçmiş olsun

4. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Alırken Yetkili servise göstermeden mi aldınız.Bu konu hakkında pek bir fikrim yok şayet gençler arabaları yere yaklaştırmak için elinden geleni yapıyor bu çok yanlış bence herşeyin bir usulü var.Darbe olsaydı dingil kayabilirdide ki genellikle öyle oluyor sağ arka ve soldan alınan darbelerde dingil kayıyor.

5. mustafa avcı

mustafa avcı Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Avcı
    Araç Modeli:
    Vw Golf
    çok az bir kamber olabilir bende 2011 motion 115 hp ceed var. biraz yürüyen aksam yapısından da kaynaklanıyor.

alçaltınca kamber biraz daha arttı 25 mm eibach prokit helezonlarım var dikkatli bakınca gözle görülebiliyor kamber. ama yetkili servise göstermenizde fayda var yinede

6. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkürler, yetkili servise 6000 km var, o zaman söylerim artık... teşekkürler..

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Harun Bey geçmiş olsun.Ben de arka tekerleklere az da olsa ayar yapılabiliyor diye biliyorum.Servis ya da başka bir oto lastikçiyi deneseniz.Aslında bu konu hakkında fazla bilgim yok ama bir kaç yere sormakta fayda var bence.

8. hayme

hayme Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    konu ile ilgili daha servise sormadım ama bir rot balanscıya daha götürdüm, tanıdık selamıyla.. neyse baktı ayar yok dedi, alt sokakta tamirci ustayı al gel, benim söylediğimi söyle burda baksın dedi.. neyse gittim yürüyerek, 2dk, getirdik işte, yolda bişeyden bahsetmedim ve aracı görünce arka tekerlerin açıklığıylamı alakalı dedi.. daha biz bişey söylemedik.. evet kamber açısı dedik... usta, i30 ve bu araçlarda oluyo, 300 TL ni alırım dedi.. hadi ya pahalıymış falan yaptırmasak ne olur, lastik yer, bilya milya bişeyler söylediler.. Bitane de opel var elimde astra dedi, aynı sıkıntı.. onada ayar yapıcaz dedi ve gitti...
    Sonuç olarak kimsenin haberi olmayan bir olay gibi gözükmekte, fakat usta daha gelirken kendisi anladı sıkıntıyı..
    Neyse bakım zamanı gelince servise söylicez artık garanti olayları falan nasıl oluyo, olurmu bakıcaz..

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bunu bilmiyordum açıkçası,Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Eğer yaptırmaya karar verirseniz işlemin nasıl yapildığını anlatırsanız sevinirim.

Bu Sayfayı Paylaş