10 Kasım LPG KABLO

Kia Rio depo sıkıntısı

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Junnn tarafından 28 Aralık 2021 tarihinde açılan konu

1. Junnn

Junnn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eşref Kılınçarslan
    Araç Modeli:
    Kia Rio 2013 1.25 fancy
    Kia Rio 2013 fancy aracımın yakıt depo hacmi 43 lt görünmesine rağmen;
    hiç 35 lt'yi geçemedim. Yakıt ışığı yandı, menzil göstergesi çizgi oldu. depoyu fullediğimde 33,515 lt benzin aldı. Ama gösterge full olarak gösteriyor. Acaba depo mu küçük. Yoksa ışık yandıktan sonra 7-8 lt daha yakıt mı var içinde.

2. Çankaya

Çankaya Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ahmet ÇANKAYA
    Araç Modeli:
    2017 Ceed Premium SW
    ışık yanınca dediğiniz gibi içinde en az 7-8 lt yakıt kalır.
    ilk yakıt ışığı yandığında 80 km. gösterir zaten, gösterge 40 km. civarı çizgi olur ki
    bunlarda toleranslı rakamlardır... siz yine de 35 lt yi geçirmeyen istasyondan almaya devam edin...

3. Kalender03

Kalender03 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Furkan kalender
    Araç Modeli:
    Kia Rio
    Yeni konu açmayı beceremediğim için buraya yazıyorum kusuruma bakmayın lütfen, 2012 model 1.4 Rio Fancy e sahibim. Aracım full bir depo ile maksimum 400-450 km arası yapıyor (şehir içi full trafik). Ve beni asıl rahatsız eden ort. Yakıt tüketimi 6.8 görünürken pompa hesaplamasında 8.6 civarı çıkıyor. Örnek: en son yakıt 11 TL civarı iken 29 lt yakıt aldım, km 360 idi.
    (Sürekli depo fuller km sıfırlarım hesaplamalarımdan eminim).
    Aracım bakımları yeni, çekişinde sorun yok, baskı balata iyi, tekleme vs yok ve herşey böyleyken aracın görünenden fazlaca yakması sinirimi bozuyor. Tecrübeli arkadaşlardan yorum ve öneri rica ederim.

4. css_1

css_1 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eren ÖZDEMİR
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.25
    Merhaba, bu durum tüm araçlarda vardır güvenlik nedeni ile depo tam boşlamadan doldurulması gerekir

Bu Sayfayı Paylaş