10 Kasım LPG KABLO

Kia Pride Isınınca Rölanti Dalgalanması ve Stop Etme

'Pride' forumunda KENAN6000 tarafından 1 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. KENAN6000

KENAN6000 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    kenan erdogan
    Araç Modeli:
    2001
    Öncelikle herkese merhabalar.. 2001 Model Kia Pride sahibiyim. Aracım 160.000 km de. Uzun zamandır kullanıyoruz , yaklaşık 100.000 km dir. Son zamanlarda çoğu kişinin muzdarip olduğu rölanti dalgalanması ve sonrasında stop etme durumunu yaşıyorum. Her markanın kendine has bir çözümü var araştırdığım kadarıyla. Arabamın tekleme problemi yok, çekişte hiç bir sıkıntısı yok. Ama örnek vereyim sabah aracımı çalıştırdım aradan 15 - 20 dk sonra yani mtor ısınınca rölanti algalanması oluyor ve stop ediyor. Bazen ise ısındıktan sona bile rölanti sabit devrinde kalıyor. Ama eninde sonunda aşağı yukarı bir dalgalanma olup stop etmekte. Aracım lpg li. lpg de daha fazla yaptığı için şu sıralar yaklasık 2 bin km den beri benzinle kullanıyorum.
    Kelebek Bogazı gaz potansiyemetresi ve rölanti motoru temizlendi.Subap ayarı yapıldı.

Aklıma gelenler oksijen sensörü ve emme monifoldu contasını değiştirmek.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. KENAN6000

KENAN6000 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    kenan erdogan
    Araç Modeli:
    2001
    Problem çözüldü arkadaşlar..:))Yardımlarınız için teşekkür.
    Kendi Aracım için yapılanları yazıyorum.
    Kelebek Boğazı + rölanti motoru + gaz potansiyemetresi temizlendi. zaten bu parçalar hepsi kelebek boğazı denilen yerde.
    Subap ayarı yapıldı.
    bosch serviste yaptırdım yukarıdaki işlemler 115 tl tuttu.
    rölanti de dalgalanma devam ediyordu. yağ değişim süresi gelmişti.sonrasında yağ değişimini yaptırırken bujilerinde değişmesini istedim. (geçen yıl değiştirmeme rağmen bujileri) ve bujilerde değiştikten sonra problem ortadan kalktı.
    yağ + yağ filtresi+buji değişimi toplam 110 tl
    benzin filtresi ve hava filtresini internetten sipariş vermiştim 35 tl

Bu Sayfayı Paylaş