10 Kasım LPG KABLO

Şikayet Çözüm Bekliyor Kia OĞUŞLAR'MIIII ALLAH KORUSUN BİRDAHA ASLAAA...

'Kia'dan Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda ahmet bey tarafından 22 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    O tuzu kuru futbol yorumcuları kim Metin?Biraz açar mısın?Ahmet aracı getirmediği için,aracı görmeden söylediklerine binaen yorum yapan ben ve Yusuf Usta idik?Aracı görseydik ve senin gibi uzun uzun test etme şansımız olsaydı biz de senin deyiminle tuzu kuru futbol yorumcuları gibi yorum yapmazdık!!! ve bizim de söyleyecek bir şeylerimiz olurdu.Yoksa o taş bize mi geldi?Açık yaz o tuzu kuru futbol yorumcularını da herkes taş kime gitti berrak olarak görsün....

Son düzenleme: 1 Aralık 2014
  2. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Abi o yetkili adı altında servis miymiş neymiş burda bence onları kastediyo onlar yorum yaptılar hemen değişmeye başlayalım elbet arıza birindedir mantığı bence size bişey demedi ama yinede Metin abi cevaplasa daha iyi bu konuyu bence servise giydiriyo baktılar arabaya bir bilya olduğunu anlamadı dangalaklar sonrada bende para verdim oh ne güzel anlamadınız diye size bişey dediği yok zaten taşıyıcıyı söktükten sonra taşıyıcının bilya ozaman sallandı preste sökülünce yuvanın bozuk olduğu görüldü o ana kadar bilya o andan sonra hem aks taşıyıcı hem bilya oldu.

3. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    seni kast etmedigimi sende biliyorsun abi
    servise hitaben söyledim.hani futbol yorumcuları görüntüyü bi ileri bi geri alıp bakarlarya ki (ki herşey ortada iken)zaten kaynaklı malzeme gün gibi gözüküyordu.aşk olsun hakan senmi alındın abi!!

ahmet bey bunu beğendi.
  4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Tamam Metin.Öyle diyorsan sıkıntı yok.Daha önceki mesajlarda süregelen süreç eseri sanki biz o yorumu yapmışız gibi anlaşılabilirdi.Böylece açıklığa kavuşmuş oldu.
    Kusura bakma o zaman

ahmet bey bunu beğendi.
  5. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    selamlar dostum (dostan öteyiz biz ben alınmam bilirsin) ...

ahmet bey bunu beğendi.
  6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Eyvallah.Bilmukabele

ahmet bey ve ceratodream bunu beğendi.
  7. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Haa şöylee herşey açıklağa kavuştu

heh bunu beğendi.
  8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Eyvallah kardeşim.Herşeyin berrak olmasını severim.Öyle olması gerekir.;)

ahmet bey bunu beğendi.
  9. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Cümleten hayırlı geceler, Öncelikle geçmiş olsun abicim. Malesef severek bindiğimiz araçlarımızdan soğutmak için ellerinden geleni yapıyor. Yetkili Servisler. Anladığım kadarıyla Denetim olayları pek sıkı olmadığı için bu mizac ve samimiyetsiz tavırlar. Uzun vakit oldu foruma bakamıyorum, Gerek yeni iş kurmamdan dolayı olsun gerek bir kaç kişisel sorunlardan dolayı.
    Allah razı olsun bugün orhan abim ziyaretime geldi, Laf lafı açtı sohbet ederken bu sorundan bahsetti bende başıma buna benzer gelen olaydan bahsetmek için yazayım dedim.
    Aracım kia MAR-OTO'da düzenli bakımları yapılıyordu, aracımı ben 18bin Km'deyken ilk sahibi bayan bir sürücüden almıştım. Rahatıma düşkün olduğum için Debriyaj pedalım sertleştiği için, 40bin küsürlü Kilometrelerde. Serviste keyfi baskı balata değişimi istedim.
    Kullanılacak malzeme nedir diye sormuştum yetkili arkadaşa. (isim vermek istemiyorum çünkü gerçekten kişisel olarak elinden geleni yapan bir abim, Sorunum servis ve servis anlayışı ile ilgili çünkü) Baskı balata seti kia merkezden orjinal ürün olarak ne gönderilirse o monte edilir diye bir cümle kurdu, Ben yine merakımdan abi stoğa geçince sana zahmet marka belirt dedim, Gün içinde sipariş verildi Baskı balatamın valeo olarak geleceği bilgisi verildi. Kia merkez bunu gönderiyormuş. Baskı balatam, Ön arka fren balatalarım bin liraya yakın bir meblağa değişti. işin tuhaf tarafı. Arada kerede Kafama göre kendi arabamla elimden geldiği kadar fren balatası, Polen filtresi, Hava filtresi yağ ıvır zıvır değiştiririm. (iş değişikliği sürecinde yaklaşık 3-5 araba aldık sattık) Son aldığımız aracın baskı balatası bitikti, Parçacımıza gittik malzeme alırken araca, Şeytan dürttü abicim elinde bu arabanın baskısı varmıdır diye bir soru yönelttim. O arada debriyajım taş gibi olmuş, 75bin bakımım gelmiş arada baskıyıda değiştiririm diye düşünüyordum. Orjinal baskım (mobis'in tavsiyesi ) Seko Marka imiş, fiyatını sordum 150 Lira bir fiyat verildi baskı balata bilye için, valeo için 120 Lira. Neyse fiyat çok önemli değil dedik servis 1000 lira almış, Nede olsa yetkili servis. arkadaşımın gazıyla motor yağımı yağ filtremi polen filtremi baskı balatamla toplam 300 lira gibi bişeye mal ettik. buraya kadar sorun yok. Abim kadar sevdiğim bir ustamın yanında değiştireceğiz balatamızı. Hatra binaen bizimde yardımımızla mesai sonu bi saatte bitirdik işi. Ama işin tuhaf yanı şu ki, Baskı balatam seko, bilyem valeo çıktı. balatamı özenle bagaja attım. kia 'yı aradım ertesi gün. Sorunumdan bahsettim. Baskımın 30bin km içinde bittiğini bilye baskımın farklı çıktığından bahsettim. genel merkezdeki müşteri temsilcisinin tehditvari tavrına bittim. Diyalog şu şekilde gerçekleşti.
    Aracınızın balatası nerede değişti? Serviste değişmediği için yapacak bişey yok. Gece yolda kaldım diye bir ifade kuruyorum, Lakin keşke servise getirseydiniz diye bir cevap alıyorum. Aracımın balatasının 40Kmde baskısının bittiğinden bahsediyorum. Kullanıcı hatası deniliyor. Neye dayanarak böyle bir cümle kurduğunu soruyorum, Cevap veremiyor. Kullanıcı hatası olduğuna karar verilebilmesi için balatayı sökmüş bilirkişiye gitmiş olması gerekir diye bir cümle kurduğum için. uzun lafın kısası. resmen tehdit edildim kia tarafından. Karşı tarafın kurduğu cümle şu oldu. Markadan soğuma nedenim olan. Umarım aracınız arıza verip yolda kalmaz, çünkü aracınız artık garanti dışı.
    Cevap olarak aracım arıza verirse yakar yinede servisinize vermem dedim ve telefonu kapattım suratlarına. Malesef bu tür saçma sapan sorunlardan. Yetkili servislerin aldığı fahiş fiyatlara karşı, hizmeti hakkıyla vermemeleri. Müşteri memuniyeti aracı satana kadar olan bir çelik motor yüzünden, severek bindiğim aracımdan soğudum. Bu aracımı satarsam sanırım bir daha kia markasını tercih etmeyeceğim..

10. Lorethlorien

Lorethlorien Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    317
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yigit
    Araç Modeli:
    Cerato Koup
    Koup tan vazgeçmek biraz zor ama :D

11. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Paylaşım için teşekkürler.Yazık vallahi.Bir de insanları iş yapılırken aracın yanına yaklaştırmazlar.Kime güveneceğiz bilmem artık

ahmet bey bunu beğendi.
  12. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Valla bu tür yetkili(SIZ) Servislerden dolayı, alternatif usta,yedek parça tedarikçisi bulmak zorunda kalıyoruz. Allaha Şükür kaportacımda var sağlam motor ustamda sağlam Parça tedarik olayını güvendiğimiz bir kaç parçacı arkadaşımızdan yapıyoruz. Yetkili servismi? Bir daha kapısının önünden geçmem.

ahmet bey ve pascalim bunu beğendi.
  13. pascalim

pascalim Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    2.947
    Gerçek Ad-Soyad:
    Orhan İLYASLI
    Araç Modeli:
    Ceed Consept Plus SW
    Ben açıktan yazmadım senin yazman iyi oldu üstad. Garanti dışı kalır söylemlerine anlam veremiyorum bu tarz işleri yapanların.

ahmet bey bunu beğendi.
  14. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Valla abim açıktan yazsan bile senin sözün benim sözüm önemi yok. Işin aslı dile getirmek istemedim ama, bu çelik motorun servis anlayışı yüzünden bazı arkadaşlarında canı yanmış dile getirmek daha makul olur dedim. Tavırları gerçekten çok kötü, hadi diyelim. Servis denetlenmiyor, sorun çözsün diye merkezden arayan temsilcisinin tavrı daha bir sokak esnafı şeklinde.. kurumsallaşma adına hiç bir adım atılmıyor. Uzun lafın kısası bu tür bir araç alacak yada binen arkadaşlar için tavsiyem garanti takıntınız yok ise kendi sanayi ustanıza güvenip işinizi dışarıda halledin derim ben.

ahmet bey ve gungor bunu beğendi.
  15. gungor

gungor Sürücü

Alınan Beğeniler:
    67

Mantıklı ;)

Besher ve ahmet bey bunu beğendi.
  16. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Geçmiş olsun birader gerçekten üzüldüm şimdi demekki bu iş bunların kanında var anlaşıldı bende yaşadığım sıkıntı ortada satış sonrasıda bunlarda tam anlamıyla fiyasko zaten bende bidaya değişeceğim zaman arabayı yeni kasa İ30 otomatik düşünüyom neden ceed deyilde bu diye sormayın bu çakal çukalla uğraşılmaz biri bitip biri başlıyo.

Merkezden arayan temsilci konusuna gelince Tam Şekilmiş Yalnız burda Şekli bizzz ÇİZERİZZZ...

Besher bunu beğendi.
  17. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Valla abicim işin aslı, Ben pro ceed Gt Düşünüyordum. Performans manasında, ama direksiyonuna geçip bi ufak tur attıktan sonra pek tatmin edici bir araç olmadığını gördüğüm için vazgeçtim. Velhasıl kelam Kia aracımı marka olarak seviyorum, Severek biniyorum. Ama araç alacak olursam. temsilciye dediğim gibi. Aracım bir sorun çıkarırsa yakar yinede garanti saçmalığı için servise boyun eğmem. Büyük konuşmayı sevmeyen birisiyim. ama yaşattıklarından dolayu bu şekilde konuşmak zorunda kalıyor insan. tekrar geçmiş olsun abicim..

ahmet bey bunu beğendi.
  18. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    Haklısın gerçekten benim araçta garanti yok ama ben ginede yetkili servis kullanıyordum. Sanayideki kalpazanlar yüzünden şimdi 2 seferdir Metin abimin ustasına gittim biri bijon saplamasını kırdığım için şimdide arızayı yaptırmak için memnun kaldım açıkçası işimde çözdüler anlatılan gibi aman amanda uzamadı.Bundan sonra sanayide Erol usta saygılar der gider işimi çözer saolsun.

Benim senin konuşmana bir dediğim yok az bile demişsin benle o tarz beni kışkırtıcı konuşursa akşam 5te kapısında beklerim bide suratıma de diye.. Bunlar hep böyle ilk önce çıkışıyolar geri vites yapmassan geriye onlar takıyo aklınca külhan beyi olmuşlar.

19. Besher

Besher Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Beşir Dirlik
    Araç Modeli:
    Cerato koup
    Valla fatih'te oturmama rağmen, Avcılar igs'nin orada muhteşem süleyman lakabını taktığım. Süleyman ustam var hiç üşenmeden yanına gidiyorum en ufak arızada bile. adam ciddi manada titiz. Tamir takımları nizami dizili kıyafeti günlük hayatta giydiğimiz kadar temiz. ve nizami, Tek bir cıvatayı bile eksik takmamak için elinden geleni yapacak kadar takıntılı bir insan. sanayii tamiricisi denilmeyecek kadarda düzgün bir insan.
    He bu arada dediğin gibi, Müşteri temsilcisinin aradığı yeri bilsem kapısında beklemem kapısını kırar içeri girer hadi baştan anlat bana derdim :))

ahmet bey bunu beğendi.
  20. ahmet bey

ahmet bey Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.055
    Gerçek Ad-Soyad:
    AHMET
    Araç Modeli:
    DOBLO 1,3 MULTİ CARGO
    İçinden gececeğini tahmin ediyorum ;)

Besher bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş