10 Kasım LPG KABLO

Kia Diagnostic ( Bilgisayar bağlantısı)

'Araç Diagnostik / Araç İletişim / OBD Sistemleri' forumunda selmansanli tarafından 17 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. vectracdx

vectracdx Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Araç arızalarını okuyabileceğiniz ISO uyumlu OBDII el cihazları etrafta mevcut. Ben benimkini geçen sene Amazon'dan 25$ a almıştım. Etraftan kablosunu, cihazını, hex-converter'ini (bilgisayara bağlayabilmeniz için), yazılımını parça parça toplamakla uğraşmayın.

Ama benim tavsiyem hiç boşuna uğraşmayın. Öncelikle okuyabileceğiniz kodlar sadece motorla ilgili olacak. Araca özel karoseri (ABS, ESP, Klima vb...) ve sanziman kodları aracın imalatçısına lisanslı olduğundan zaten onları okuyabilen yazılım yok (orijinal cihazlardan gayrıkanuni biçimde rip edilenler hariç). Zaten aracın yazılımınde değişiklik yapmanıza hiç imkan yok.

Sonuçta benim gibi aldığınız o cihazı 2-3 defa kullanıp bir kenara atacaksınız :rolleyes:

2. edarguner

edarguner Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet orjinal yazılım olmadığı sürece pek bir müdahalede bulunamıyor, Eski aracım saab900'de android Platformunda çalışan Torque Pro programı ile birçok değeri görüp, bazı standart hata kodlarını okuyabiliyorduk. Aynı zamanda Turbo tepkimeleride sorunsuz okunabiliyordu.

3. mehmet

mehmet Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.bende bir pride kullanıcısıyım bu rölanti yüzünde aracımdan soğuma noktasına geldim fan açıldığı zaman veya kılimayı açtığım zaman araba stop ediyor yardımcı olacak arkadaşlardan yorum bekliyorum

4. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Merhabalar mehmet bey. Foruma hosgeldiniz. Zahmet olmazsa kurallar geregi once kendinizi tanisma konusunda tanıtıp kuralları okuyabilir misiniz.

Bu Sayfayı Paylaş