10 Kasım LPG KABLO

Kia Carnial CRD 2,9

'Carnival' forumunda tamel tarafından 28 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup:

2. tamel

tamel Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9

Mustafa Bey, size bir-iki şey sormak istiyorum. Yazdığınızdan anladığım kadarıyla o katkıya devam etmemi öneriyorsunuz. Aslında şu an motorun çalışması çok güzel ama yine de düşük düzeyde bir tekleme var. Örneğin önceden 8-10 saniyede titreme yaparken şimdi 15-20 saniyede hissediliyor. Bu zamanla geçer mi dersiniz? Ya da yapmam gereken bir şey önerir misiniz?

Bir sorum da şu: Filitreyi sökmeden önce akü bağlantısını kesmediler. Haliyle şu an sistem hafızasında filitre ile ilgili bağlantıya dair hata uyarısı duruyor. Bunun ne derece önemi ve sakıncası olabilir. Ya da üstünde durmaya değmez mi? Şimdi kafamdaki soru işareti bu noktada.

Sonsuz teşekkür ve saygılarımla

3. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    arıza kaydını sildirmeniz gerekir. yoksa kontrol ünitesi sorun varmış gibi algılamaya devam eder.
    bir süre en azından bir depo katkı kullanmanızda fayda var. sistemde su varsa katkı buharlaşmasını sağlar. depoyu temizleyebildinizmi bilmiyorum ;)

4. tamel

tamel Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Mustafa Bey. Depoyu doldururken katkı koymuştuk. Şimdilik yaklaşık 500km yapmışım. Arabanın çekişi normale döndü. Sarsıntılar da azaldı. Depoyu sökmeye ne zamanın oldu ne de cesaretim. Sanırım öneriniz doğrultusunda dizel katkısıyla bu işten kurtulmuş olacağım. İnşallah bir daha öyle bir iş başıma gelmez.

İlk fırsatta ilk gittiğim yere gidip makinaya taktırıp o hata uyarılarını sildireceğim. O gün filitreyi temizlediklerinde aslında rica etmiştim kontrol edeceklerdi ama filitre bulamayıp da
    yine kendi filitresini takınca o sıkıntı içinde unutuldu.

Gösterdiğiniz yakınlığa ve ilgiye teşekkürler

Saygılarımla

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup:

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi