10 Kasım LPG KABLO

Astra mı Focus mu

'Diğer Markalar' forumunda Kontamine tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    hocam bende Rio vardı acayip yol sesi alan sertt süspansiyonlu bi arabaydı. Konsol dan filan tıkırtı çıtırtı geliyordu bu ön yargımı kıramadım işin gerçeği. Konfor arıyorum ben arabada biraz. Yamalardan hafif çukurlardan ses yapmayacak pıs pıs gidecek :)

By Cilo bunu beğendi.
  2. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Bendede Rio vardı çıtırtılı teyp çerçevesinden geliyordu, tekrar Kia aldım. Cam tavan sesi var deniyor ben daha duyamadım ses geliyormu dersen evet geliyor gözlük kabından geliyor oda yazın genleşmeye bağlı, vidalarına ufak bir el atmam gerekecek. Arkadaşımda Golf vardı onada bindim ses var biz ses duymak istediğimizde biryerlerden ses duyacağız hep.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    Olabilir :) şimdi neden focus u listeme aldığımı söyleyim. Civic i sattım nakit lazımdı fiesta aldım 2014 . Abartmayım ama Kıçı kırık Fiesta Civic den daha az ses alıyor net. Bozuk yamalı yollara mıcırlı yollara giriyorum inan ki adamlar yapmış dedim her defasında. Çok bozuk yerlerde ses geliyor illaki ama malzemeyi tam oturtmuşlar.

By Cilo bunu beğendi.
  4. winger

winger Sürücü

Alınan Beğeniler:
    68
    Gerçek Ad-Soyad:
    A. Engin
    Araç Modeli:
    Eski Kia'cı.
    kayınpederde focus dizel var 2013 memnun baya. premium sürüş keyfi veriyor. öyle çakıl çukuldada çok ses almıyor. lakin arka koltuklar dar. (o kasaya göre) denemeden karar vermeyin. Bir arkadaş mitsubishi lancer'i bir ara çok övmüştü. bilmiyorum baktınızmı orta sınıfta alınabilecek en iyi araç vs. demisti. nekadar doğru bilemem :)

Kontamine bunu beğendi.
  5. cil_berkcan

cil_berkcan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Berkcan ÇİL
    Araç Modeli:
    yok
    Kriter olarak sessizlik sizin için önemli anlaşılan :) focus'un lpg'yi pek sevmediğini, sağlıklı çalışmadığını ilerleyen zamanlarda sorun çıkarmaya başladığını özel bir Ford servisinde çalışan samimiyetine inandığım bir abim söylemişti, arkası gerçekten dar focus un ortada şaft tüneli rahatsız ediyor bi de darlık var :) astra seni üzmez ben oyumu astra yana kullanıyorum :) merakımdan soruyorum golf 7 test ettiniz mi?

6. zfr-spo

zfr-spo Sürücü

Alınan Beğeniler:
    21
    Gerçek Ad-Soyad:
    Zafer Selek
    Araç Modeli:
    1,6 gsl sportage
    merhaba ; opel hezimettir ... sakın bulaşmayın :) .... ford kısmen tercihimdir .. oyum forda :D

7. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Sadece ikisi arasında tercih yapacaksak ford.

8. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    Selamlar , Amcam son 15 senedir sürekli Opel Astra aldı o yüzden bende sık sık opel kullanma fırsatı yakaladım , eski forum moderatörümüz Akın'da 1 sene evvel insignia aldı onuda bol bol kullandım .Opeller Vw lerden daha az sorun çıkaran araçlar ve ben şahsen direksiyon hissi , yol tutuş ve konforlu sürüşlerde çok başarılı buluyorum . Ford un içi dışı heyecan vericilikten uzak tam bir ticari sedan kıvamında . Fordun içi bagajı falan vasattan öteye gitmiyor . Bu iki araçtan tercihim gözü kapalı Astra olurdu ..

9. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    arkadaşlar öneriler için teşekkür ettim.

10. Kontamine

Kontamine Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet
    Araç Modeli:
    kia rio
    hocam golf hiç test etmedim biraz orta yaş üzeri bi araba gibi geliyor bana. Birde fiyatı aynı kriterlerde diğer araçlara göre 5-10 bin lira fazla onun için vw arabalarına hiç bakmadım :)

11. AliGizda

AliGizda Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    6
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Rıza CANCA
    Araç Modeli:
    '13 Kia Rio 1.4 CRDİ Fancy
    Her ikisinide kullanmış biri olarak ben tercihimi kesinlikle Astra' dan yana kullanırdım. Fakat baktığınız fiyat aralığında 508' lere de bakabilirsiniz. Yakıtı azdır, geniştir ve baktığınız arabalardan bir sınıf daha üstündür. Ön yargıyla yaklaşma var bizim toplumumuzda ama gerçekten yol tutuşu, sessizliği, genişliği ve yakıtıyla çok güzel araçlar.

Kontamine ve ReNe bunu beğendi.
  12. habib_723

habib_723 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    33
    Gerçek Ad-Soyad:
    HABİB TAŞAN
    Araç Modeli:
    2012 Cee'd Motion 1.6 Crdi 115 E5
    Cee'd alabilirsen Cee'd al derim. bende daha önce A3(canavar gibi yakıyor meret) te vardı ama cee'd in tadı bambaşka...

By Cilo bunu beğendi.
  13. mtb_rider

mtb_rider Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Özer
    Araç Modeli:
    Cee'd Concept Plus 136
    4-5 Yıl farklı kasa tiplerinde focus kullandım. Hepsi dizel araçtı. Focus'un verdiği sürüş konforunu ne Astra'da, ne Ceed'de, ne Rio'da ne Corolla'da alabildim. ( Daha bir kaç farklı model yazabilirim.) Direksiyon başına oturduğumda ve yolda seyir esnasında tamamen benim için tasarlanmış gibi her şey. Aracın yol tutuşunu anlatmaya pek gerek yok. Zaten kendini kanıtlamış. İçeriye aldığı ses bazından Ceed'den çok daha başarılı. ( Astra için hatırlayamıyorum) Dizel ve en boş paketlerde depo ile 800 km nin altına düşmedi hiç bir zaman. 3 yıl boyunca kiralanmış aracımız hiç bir konuda bizi üzmedi yolda bırakmadı. Bunlar Focus denildiğinde benim zihnimdeki artıları.

Negatif yönlerine gelince, arka koltuk ve baş mesafesi dar. Bagaj standart. Ford'un en nefret ettiğim özelliği tam bir donanım hırsızı olması. 60.000 TL bugün dopdolu Ceed alabiliyorken, Focusun hız sabitleyici ve sis farlı basit bir paketini alabilirsiniz. Gereksiz bir fiyat uçukluğu mevcut. 2014 önceki kasalarda, kapı lastikleri düşmesi, direksiyon kabuk atması, volan sesi gibi kronik sıkıntılar mevcuttu. Bunları makyajlı kasada çözmüşler ve ses yalıtımına baya önem vermişler.

Özetle 65 bin param olsa asla Ford almam. Gider babalar gibi Ceed i çekerim kapıma. Hemde en dizelinden :) Astra konusunda hep motor hantallığı yorumları duydum ama kendim çok tecrübe edemedim. Şunu da eklemek gerekir ki Fordun özel servisi ve yedek parça temini Kia ve Opel gibi farklı markalara göre daha kolaydır.

By Cilo bunu beğendi.
  14. kaanket

kaanket Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kazım K
    Araç Modeli:
    yok
    herkese merhaba

makyajlı leon mu ceed mi

bayıye sordum style paket 78.000 tl çektiler 1.0tsi dsg yakıt tuketimi ceed dizelden daha dusuk ceed lerde 2016 sonrası bu sorunu duzelttiler sanırım onlarda malum 87.000 civarı

15. cil_berkcan

cil_berkcan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Berkcan ÇİL
    Araç Modeli:
    yok
    Araba araştırırken neredeyse bütün markaların kullanıcı sitelerine üye oldum, yine ara ara girer bakarım arabalar nasıl kullanıcıları memnun mu şikayetleri var mı diye, 1.0 tsi yı cok merak ediyordum, çekiş güzel diyolar ancak gitmek istediğin malesef gaza basıyorsun oda yakıt olarak geri dönüyormuş, 7-8 lerde çok rahat geziniyormuş onlarda bu durumdan şikayetçilerdi tabi bi araştırmanı tavsiye ederim leonu yakıt olarak, makyaj öncesi bi kaç sorunu vardı düzeldi mi onları öğren sonra üzüyor insanı, şimdiden ne alırsanız alın hayırlı olsun :)

16. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Tabiki Cee'd 1.0 turbo benzin bence çok başınızı ağrıtacaktır.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. _smyrna_

_smyrna_ Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    izmir
    Araç Modeli:
    izmir
    1.3 astra kullandım.
    motor kasaya az geliyor hocam.
    ama motor devrini aldı mı iyi kacıyor. çeşme otobanda 190 la canavar gibi gidiyor

Bu Sayfayı Paylaş