10 Kasım LPG KABLO

Akü Sonrası Kapı ikaz isigi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Mr.Yorga tarafından 13 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Mr.Yorga

Mr.Yorga Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halil Yorga
    Araç Modeli:
    Sportage 1.6 SLS
    Merhaba 2013 Sportage 1.6 Gdi Gsl+ kullanicisiyim . Aracımın önceki sahibi orijinal okuyu değiştirmemek için start-stop aktif etmeden kullanmış. Bende kullanmak istediğim zaman surekli deaktif uyarsini alıyordum . Bugun Kia servise götürdüm akü %45 çıktı . Yenisiyle değiştirdik . 1. Testde start-stop aktif olmadı . Usta bir kac sey uyguladıktan sonra 2. Test de aktif oldu. Arabayı serviste yuzelsel yıkattım . Aracımı 2.30 da servisten çıkarttım 30 km gittim. Hic bir sorun yoktu . Sonrasinda 2.30 km gittim ilk ışıklarda 20km /hz altına düştüğünde Kapı Acik İkaz lambası kırpmaya basladi, araba start-stop uyguladı . İsiklarda tekrar hareket ettim ilk 15 sn kirpan ışık sabit yanmaya başladı . Kapıları ve bagajı kontrol ettim. Hepsi kapalıydı . Start-stop tusdan devre dışı bıraktım . Tekrar hareket ettim değişiklik olmadı . Tekrar aktif ettim . 20 km/hz altında ve 120 km/hz üzerinde Kapılar acik değilken yanlış ikaz yanıyor . Birde arac start-stop aktifken ışıklarda stop ettiği zaman kapı kilitlerini açıyor , çalıştığı zaman geri kilitliyor. Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Herkeze kazasız belasız sürüşler .

2. Mr.Yorga

Mr.Yorga Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halil Yorga
    Araç Modeli:
    Sportage 1.6 SLS
    Kimse yardimci olmak icin elini yormamis ama ben basina gelenler olursa yardimi olur diye yaziyorum. Arkadaslar bu ariza kendiliginden sabah kalktigim zaman kayip olmustu. pazartesi gunude servise goturdum hic bir ariza vermedi. Tahminimce yikanirken araba bi yerlerine su kactu ve temazsiszlik gibi bisi yapti,

Bu Sayfayı Paylaş