10 Kasım LPG KABLO

60.000 Km Bakımı Fiyat Dengesizliği

'Marmara Bölgesi' forumunda concept tarafından 2 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba ;

59.000 km'de olan Sportage için 60.000 km bakımı araştırması yapmaya başladım. Ama 3 farklı servisten aldığım fiyatlar aklımı karıştırdı. Servislerin yapacağı işlemler aynı ama 2 fiyat birbirine yakınken diğer fiyat onlara göre çok aşağıda. Sadece yağ markasının farklı olduğunu düşünürsek ki 300 TL fiyat farkı olacak yağ olduğunu sanmıyorum. Değişecek parçaların orijinal olmaması gibi bir durum olacağını da düşünmüyorum. Düşük fiyat veren servis karını makul seviyede tutuyor veya yüksek fiyat veren servisler kar marjını zirvede tutuyor. Bu konuda sizin yorumlarınız nedir ?

Ersu-Yurt : 820 TL
    Özaydın : 800 TL
    Ulukar : 520 TL

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Allah servise gitmek zorunda olanlara sabır versin. Sadece basit bir yağ bakımı için 820, 800, 520 TL nedir! Hepsi uçuk fiyatlar! 3 kağıt filtre+4 lt yağ=820 TL olamaz. Eğer garanti bittiyse dışarda yaptırın derim. 250 TL ye iş biter geri kalan para size yakıt olarak kalır

3. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Merhaba Umut Bey ;

Aracımın garantisi devam ediyor. Ama fiyat dengesizliği çok aşırı bence.

4. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    60 bin bakımı yanılmıyorsam ağır bakım diye nitelenen bakım. En iyisi yapılacak işlemi de sorgulayın. Hyundai'de bu kilometre de triger seti değişikliği yapılıyor. Kia da yapıyormu bilmiyorum. Bu bile faturayı yükseltir.

5. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Yapılacaklara Kia'nin sitesinde periyodik bakım başlığı altında da bakabilirsiniz.

6. concept

concept Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salim GÖKÇEK
    Araç Modeli:
    2013 Kia Sportage
    Bende şunu düşünüyorum eğer işlemler fikse ki yetkili servislerde tüm işlemler fikstir bu fiyatlar ve bu fiyat farkları nedir ? Her 3 serviste triger değişimiyle ilgili birşey söylemedi. Tamam serbest piyasa ekonomisi ama burada da işin suyunu çıkartmamak gerekiyor. 800 TL nerede 500 TL nerede ? 800 TL fiyat veren 2 servis gerçekten bakımları hakkıyla yapıyor. 500 TL fiyat veren servis adam akıllı bakım yapmıyor. Veya 800 TL fiyat veren servisler hakkından fazla servis ücreti istiyor.

7. bayteriner

bayteriner Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    167
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail Akkaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Kia motorlar zincirli. Triger örnek olarak söyledim. Aracınız dizel mi, benzinli mı? Bilmiyorum. Örnek veriyorum bazı bujiler bu kilometrede değişiyor, bazısı 120 binde. Onun için sorgulayın. Bir de memnuniyeti araştırın. Kolay gelsin..

Bu Sayfayı Paylaş