10 Kasım LPG KABLO

Gösterge paneli

'Soul' forumunda hcivelek tarafından 14 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. hcivelek

hcivelek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Civelek
    Araç Modeli:
    Kia Soul 2016
    Herkese Merhaba,
    Kia Soul 2016 aracı bir kaç gün önce satın aldık. Bu forumda gördüğüm bir videoda 2015 senesine ait modelde olan gösterge paneli (hız ve devir yanlarda, ortada lcd ekran) bizim aldığımızdan çok daha iyi duruyor. Bizimkinde hız ortada, onun ortasında da yuvarlak dandik kırmızı bir yol bilgisayarı ekranı var.

Müzik sisteminde 4.3 ekran var burası -eğer navigasyon tercih edilirse- komple değiştirilebiliyor, daha büyük ekranlı navigasyonlu müzik sistemi takılıyor. Acaba bu gösterge panelini de sonra değiştirmek mümkün müdür?

Saygılar..

Ekli dosyalar:

2. efebora06

efebora06 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    180
    Gerçek Ad-Soyad:
    SERDAR GÜNGÖR
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2011
    Bende daha önce benzer konu açmıştım tatmin edici br cevap alamadım,en garanti iş takılmak istenen göstergeyi söküp denemek :)

http://www.kiaclubtr.com/threads/gösterge-değişimi-hk.10650/#post-220864

3. hcivelek

hcivelek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Civelek
    Araç Modeli:
    Kia Soul 2016
    Teşekkür ederim

4. selman.pelit

selman.pelit Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selman Pelit
    Araç Modeli:
    eski riocu yeni soulcü (2016 Soul 1.6 CRDi DCT)
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Ben de 3 gün önce Soul aldım. Aklıma takılan konu ise, sizin bahsettiğiniz videodaki LCD gösterge paneli acaba Türkiye'ye de geldi mi? :cool: Çünkü internette bizim sitelerden birinde bi vatandaş inceleme yapmış ve direksiyon kısmından çektiği ön panel fotoğrafında Supervision gösterge paneli yerine LCD gösterge paneli var! Baktım acaba kendi denediği araç mı diye, vites önündeki alanda da oneo marka sakız var :D Yani Türkiye aracı. Böyle olunca kafama takıldı. Bizde niye yok!.. Bize niye supervision gösterge paneli (yani hız kadranının ortasındaki yuvarlak kısım) verdiler? Bu ikilemi çok merak ediyorum..

5. hcivelek

hcivelek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Civelek
    Araç Modeli:
    Kia Soul 2016
    Sizin araç da hayırlı olsun. Başta söylediğim gibi Türkiye'deki 2015 modellerde gösterge panelinde ortada renkli ekran var. Bizim aldığımız 2016'larda maalesef ortada kırmızı yuvarlak olan ekran var. Bu otomobil firmalarının garip davranışlarından biri sanırım.

6. selman.pelit

selman.pelit Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selman Pelit
    Araç Modeli:
    eski riocu yeni soulcü (2016 Soul 1.6 CRDi DCT)
    Hmm. 2015'te LCD getirip 2016'da tekrar Supervision göstergeye dönmeleri garip ve de saçma olmuş. Teşekkürler bu arada. Araç genel olarak klas bir suv izlenimi veriyor. İç mekan malzeme kalitesi gayet güzel. Ancak bu konuda Çelik Motor geri adım atmış. Zaten ülkemizde araç distribütörleri bu işleri neye göre yapıyor hiç anlamış değilim. Geçen yıl Rio kullanıyordum. Yurtdışında Rio'nun butonla çalıştırma, anahtarsız giriş, orijinal navigasyon sistemi vesaireden tutun da ISG yani Start-Stop teknolojisine kadar her seçeneği mevcutken, bize gelen en üst teknolojisi CC, elektrikli katlanır yan aynalar, far sensörü, yağmur sensörü gibi şeyler... Navigasyon olarak da aliexpres'te satılan Çin üretimi multimedia cihazlarıyla neredeyse birebir aynı olan ürünleri 2500 TL'ye takıyordu servis. Neyse, bu konu uzaaar gider :) Mesela şimdi de Soul'e geri görüş için ekran koymuşlar ama küçük. Kapalı iken orada LCD ekran olduğunu bile düşünmüyordum. Açılınca gördüm :D Bi de navigasyon olsaydı içinde bizi idare ederdi şimdilik :p:D

7. hcivelek

hcivelek Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hasan Civelek
    Araç Modeli:
    Kia Soul 2016
    Yerden göğe haklısınız.. Allahtan o müzik sistemi değiştirilebiliyor. Biraz zaman geçsin, ben düşünüyorum. En azından cep telefonundan navigasyon yapmaktan kurtulurum diye düşünüyorum. Gösterge paneli için de aldığım yerdeki servise sordum, değiştirmek mümkün mü diye, olmaz demiş servis. Ama başka yerlere de sormayı düşünüyorum.

selman.pelit bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş