10 Kasım LPG KABLO

Camur, cakil ve su gibi seslerin altan cok duyulmasi normalmidir

'Kia'dan Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda Nafo Nafo tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Nafo Nafo

Nafo Nafo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nafiz Ozturk
    Araç Modeli:
    KIA Rio
    Arkadaslar 2016 KIA Rio aldim iki ay oncesi ve suanda da kis sartlarindan dolayisi ve yerlerdeki kar icin atilan kumu ve eriyen kardan olusan su aracin lastiklerinden camurluk altlarina geldiginde cok ses geliyor. Yani lastiklerin her neyi camurluk altin atsada (firlatsa) iceriye ses cok giriyor. Sizlerdede bu sorun varmi. Acaba camurluk altindaki plastik aksamlarimi ince yoksa komple altakkki tum sac ve plastik aksamlarimi ince. Sizdede bu sorun varsa nasil giderilir. Camurluk alti ve arac altina herhangi bir izolasyon yapilabilirmi.

2. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Demek 2006 dan beri değişen bir şey yok :D

gogo46 bunu beğendi.
  3. Armyy

Armyy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    66
    Gerçek Ad-Soyad:
    armağan baltacı
    Araç Modeli:
    kia rio 1.4 crdi fancy
    fabrika çıkışlı olarak çamurluklarda izolasyon yok. aracı ilk aldığımda benim de garibime gitmişti ama standart bir durum tüm araçlarda.

izolasyon yaptırılabiliyor fakat bence gereksiz. alışınca çok takılmıyorsunuz zaten.

4. Nafo Nafo

Nafo Nafo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nafiz Ozturk
    Araç Modeli:
    KIA Rio
    izolasyon yaptirirsam faydasi olurmu acaba...

5. aquarius173

aquarius173 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akbaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Evet aynı sorun benim 2016 ceratoda da var, başta ben de çok takıldım ama sonradan akışıyorsun. İzolasyon makul bir fiyat ise düşünülebilir ama astarı yüzünü geçecekse bence de gereği yok. İzolasyonla alakalı bir araştırma yaparsanız ben de bilgi sahibi olmak isterim

6. Nafo Nafo

Nafo Nafo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nafiz Ozturk
    Araç Modeli:
    KIA Rio
    Yaptirma acisindan sorun yok. yapan yerler var. Fakat burada yaptirmis olan arkadaslar varsa eger sonucunu soylesin en azindan. Belki daha faydali olur yaptirmadan oncesi...

7. zuqa1

zuqa1 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    15
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan K.
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.4 crdi Sporty
  8. Nafo Nafo

Nafo Nafo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nafiz Ozturk
    Araç Modeli:
    KIA Rio
    Arkadasim Bursa bayiligini yapiyor bu urunlerin. 25 lira tupu. Ama tum mesele bu urunle yaptirip sonuc alan varmi...

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Forum kuralları gereği kendinizi tanışma sekmesinde yeni konu açarak tanıtır mısınız?

Mahir bunu beğendi.
  10. suyunsesi

suyunsesi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Turgay Bozkurt
    Araç Modeli:
    Kia Venga 1.6 Panorama Plus
    Evet bu Araç altı izolasyonun en merak ettiğim kısmı. Bilgi edinen olursa lütfen paylaşalım.

Mobil cihaz ile gönderildi.

11. Nafo Nafo

Nafo Nafo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nafiz Ozturk
    Araç Modeli:
    KIA Rio
    Arkadaslar konu ile ilgili yardim edecek yokmu hala :(

12. aquarius173

aquarius173 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    11
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Akbaş
    Araç Modeli:
    Cerato
    Her
    kes bir birinden bekliyo sanırım. Ben servise sordum özel bi izolasyon malzemesi yok dedi. Malzeme kalitesi ile alakalı sadece kiada değil toyota opel gibi markalarda da görülüyor. Benim önceki aracım 2011 ceed'di onda yoktu mesela böyle ses. Çekerim diyen böyle devam edecek, öekemem diye aliexpressden falan bileyler bulup deneyecek sanırım

13. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Ben 2008 ceratoya arka davlumbazlara pütür yaptım. Tangırtı sesleri gitti. Yaza projem var komple ses izolasyonu. Ses izole bandı var metresi 20 tl. 4 top yeter kapılar bagaj kaput ön çamurluğu söküp onun içeri gelen kısmına. İnce trim sesleri için de ön konsol sökümü. Ama pütür işe yapıyor :)

14. drdilmen

drdilmen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cem Dilmen
    Araç Modeli:
    Proceed GT
    Ben daha önce bir kaç aracıma yapmıştım. Motip sprey yol sesini tam olarak kesmez ancak özellikle şikayetçi olduğunuz çakıl, kum vs çarpma sesini daha tok ve kabul edilebilir seviyeye çeker. Eğer çamurluklardan gelen yol sesini kesmek isterseniz bir kaç malzeme ile birlikte yapmanız lazım. Eğer sadece çamur ,çakıl, su gibi şeylerin çarpma sesi ise derdiniz motip sizin işinizi büyük oranda çözer. Uygulaması oldukça basit ben kendim yapmıştım. Sadece ihtiyacınız olan lift . Aracı kaldırıp lastikleri söktükten sonra en az 3 kat olaracak şekilde spreyi davlumbazların içne sıkmanız yeterli. Hızlı kuruyan bir malzeme o yüzden siz diğer çamurlukları yaparken ilk yaptığınız kurumuş oluyor. Ortalama 2-3 saat içinde işiniz bitmiş olacaktır.
    Daha iyi bir ses izolasyonu için bazı malzemeler mevcut. ÖZellikle kapı içlerine yapılan malzemeler çok iyi sonuç veriyor ama iyi bir usta o kapıları güzelce söküp izolasyonu yapınca takması lazım. O iş sonrasında dikkatli sök tak yapılmazsa o zaman da trim sesleri baş gösteriyor. Ben hobi aracı olarak yapıp kullandığım serçe aracım için hepsini kendim yapmıştım. Onlarda ciddi bi döşeme olmadığı için sök tak çok kolay oluyor. Ses yalıtımında ciddi fark sağlamıştım. Şu anda da halen o araca biniyorum. :)
    Malzeme detaylarını isterseniz paylaşırım...

EtkiliTeknik bunu beğendi.
  15. s-nap

s-nap Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    sa v as
    Araç Modeli:
    2015 rio cnspt 1.25
    ee ne güzel işte arkadaşın bayi ise ona sor mutlaka bilgisi vardır,küs değilsen şayet

16. Mefisto2006

Mefisto2006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet gönen
    Araç Modeli:
    2015 1.4 crdi concept
    Malzeme listesini alabilir miyim hocam

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. drdilmen

drdilmen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cem Dilmen
    Araç Modeli:
    Proceed GT
    https://www.adetasyapi.com/oto-ses-yalitimi-8-yeni
    https://www.adetasyapi.com/oto-ses-yalitimi-7-yeni
    https://www.adetasyapi.com/bituself-oto-ses-izolasyonu
    Umarım linkler reklam olarak algılanmaz. Firma ile uzaktan yakından bir bağlantım yok ama malzemeleri hep buradan aldım.
    Ben nostaljik serçe aracım için 8 numaralı ürünü tüm taban, bagaj, için kullandım, kapı içlerine de daha incesi var onu yapmıştım ancak çamurluklar için biraz kalın olabilir o yüzden diğer aracıma yaptığım ve iyi sonuç aldığım 7 numaralı ürün daha uygun olur .
    Davlumbazları söktükten sonra içini motip sprey ile 2 kat kaplayın üzerine bitüself yapıştırın, yada 7 numarayı. Onun da üzerine diğerini yapıştırın. Yani hem bitüself hem de izolasyon malzemesi ile kaplamanız gerekiyor. En son katman olarak da yine motip sıkın iyice kurusun. En az 2 gün gölgede bekletin o durumda bırakma ihtimali neredeyse yok. Gerekirse özel slikonlu yapıştırıcı malzemeler var onu da kullanabilirsiniz. ÜZerine de davlumbazı takın. Kesinlikle fark edecektir. Tüm tabanı dışarıdan motiple de kaplayabilirsiniz ben yapmadım bilmiyorum.
    Würh , zibarth vb. ın 1500 TL den aşağı yapmadıkları ses izolasyonundan çok daha etkili ve ekonomik olacaktır. Zira onlar sadece motip benzeri sprey ile yapıyorlar çoğu yerde. Ben 2009 SAAB için yapmıştım gayet iyi olmuştu. Aslında tam sonuç için aracın kapı döşemelerini falan söküp saçın içini ve koltukları söküp tabana da yapmak ciddi güzel olur ama ben cesaret edememiştim tekrar güzelce takacak usta bulamazsam diye. Ama sadece çamurluk içleri bile bu uygulama ile hem yol sesi hem de kum su çakıl seslerini büyük oranda kesiyor. Daha doğrusu daha tok ve az bir sese dönüştürüyor...

18. Mefisto2006

Mefisto2006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet gönen
    Araç Modeli:
    2015 1.4 crdi concept
    Teşekkürler hocam

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. EtkiliTeknik

EtkiliTeknik Sürücü

Alınan Beğeniler:
    23
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer Gönüller
    Araç Modeli:
    2016

merhaba, bilgiler için teşekkürler yapalım biz de. 20 ye 5mt olanı var işimizi görmez mi 10 mt fala değil mi. 10 mt lik alırsam bagaj içine de kaplamayı düşünüyorum. bir de motip pütür sprey sadece davlumbazlara üç kat için 2 adet yeter mi ? 500 ml lik

20. drdilmen

drdilmen Sürücü

Alınan Beğeniler:
    31
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cem Dilmen
    Araç Modeli:
    Proceed GT
    Motip için ben her davlumbaz içine 1 tane kullanmıştım ancak tercih meselesi. Elbette 2 kutu da en az ikişer katman için yetecektir diye tahmin ediyorum. Bitüself 10 mt yateceğini düşünmüyorum açıkçası zira düze bir zemin olmadığı için yan kayıplar fazla oluyor.

Bu Sayfayı Paylaş