10 Kasım LPG KABLO

2016 Cerato Aksesuar ve Led Far

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda MrCivelek tarafından 10 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. MrCivelek

MrCivelek Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alican Civelek
    Araç Modeli:
    2016 Kia Cerato 1.6 CRDİ Concept Plus
    Hayırlı geceler,

1) Türkiye'deki sitelerde aracım için spoiler, difüzör tarzı hiçbir aksesuar bulamadım. Yurtdışında bir kaç parça buldum ancak ebay üzerinden almam gerekiyor. Türkiye'de bu tarz parçalar getirip, uygulayan bir yer varsa tavsiye edebilir misiniz?

2) AliExpress üzerinden H7 led ampül getirdim. Ancak taktırmak için gittiğim elektrikçi bir sorun olmaz takarız dedi. Sonra Bahçelievler'de Oto Far Merkezi isminde bir yere girdim. Ledlerin ışığının çok dağıldığını, kısalara xenon, uzunlara da elimdeki ledleri takmam gerektiğini söyledi. Led kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarabilirler mi?

2. İsmet7233

İsmet7233 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmet
    Araç Modeli:
    2016
    Merabalar inanın bu durumdan bende çok yakınıyorum araç ile ilgili hiç bir şey bulamıyorum özelliklede body kit konusunda bir tane parçadamı olmaz arkadaş bulunmuyor yani ve led taktırdın mı sen bende düşünüyorum uzun kısa ve sis için bilgi verirsen sevinirim

3. kuzgun08

kuzgun08 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    133
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail
    Araç Modeli:
    Sorento
    Ledler zaten sacma bir sey arkadasim yapacaksan bixenon yap mercek takip oto far merkezi ibrahim isinin ehlidir bu arada

4. kuzgun08

kuzgun08 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    133
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail
    Araç Modeli:
    Sorento
    Merceksiz fara mutlaka mercek ve bixenon kalite istiyorsaniz 4300 ampul xenon ile geceler gunduz olur led tamamen fiyasko

5. MrCivelek

MrCivelek Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alican Civelek
    Araç Modeli:
    Temmuz ayından beri ledleri kullanıyorum. Sadece uzun ve kısa far ampüllerini değiştirdim. Sisleri kullanmayı sevmediğim için gerek görmedim. Bununla birlikte tüm fren lambası, sinyal, geri vites vs. ampüllerini de led ile değiştirdim. Yağmurlu ve karlı havada da kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım. Aydınlatma yönünden gayet başarılı, hatta başka cerato sahipleriyle AVM otoparklarında farlarla ilgili meraklı diyaloglar da yaşadım. Özellikle sellektör yapmam gereken anlar ve uzunlarla gitmem gereken anlarda çok faydasını gördüm :) Bu arada araca civicler için uygulanan vortex model difüzör ile cla'nın bagaj üstü spoilerini uygulatan bir abimizle tanışma fırsatı buldum. Parçalara yapılan bir kaç müdahale ile araca uyumlu hale getiriliyorlarmış. Hatta A3 Sedanlara yapılan çift egzozlu difüzöre gibi bir uygulama için fiyat bekliyorum. ;)

Bizim araçlarda zaten mercek mevcut. Bixenon gibi tek mercek üzerinde uzun ve kısa olmasa bile yeterli aydınlatmayı sağlıyor. Kaldı ki altı aylık arabanın farlarının üzerinde işlem yapmak kadar gereksiz bir şey daha olduğunu düşünmüyorum. Diğer aracım olan Corolla için de niyetlenmiştim bu araçtaki değişimi yaşayınca ama mercek olmadığı için vazgeçtim. Merceksiz bir kıymeti olmuyor dediğiniz gibi.

6. kuzgun08

kuzgun08 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    133
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail
    Araç Modeli:
    Sorento
    Aynen oyle hocam ulkemizde yanlis bilinen ezber konusan cok insan var en iyi isik gucu 6000 8000 diyenlere resmen guluyorum en iyi isik gucu 4300 dur bunun karsiligi 3500 isik gucudur 6000 isik gucu 3000 8000 isik gucu 2800 dur ukalalik olarak algilamayin ben bu isi her aracima yaptim led yagmurlu.havada fiyasko oldugunu biliyorum 6000 8000 xenonlarinda 4300 osram philips ampul tek.gecerim

7. kuzgun08

kuzgun08 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    133
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail
    Araç Modeli:
    Sorento
    Bu arada uzunlara led takanlar 5 metre onunu simsek etkisi.yapmanin disinda bir ozelligi.yok.normal.helojen sari ampul gibi aydinlatma yapmiyor bunlar tamamen piskolojik cok iyi ortalik aydinlatiyor diye birsey.yok bu tamamen halk.kahramanligindan ibaret bi xenon tek gecerim

8. İsmet7233

İsmet7233 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmet
    Araç Modeli:
    2016
    Abicim cvp verdiğin için çok tşk ederim peki led yaptığında ledlerin kısa ve uzun sap modeli var farın arka kapaklarının kapanması için aldığını modeli benle paylaşırmısın bide bu dediğin body kitte ne yaparsan sana zahmet olacak ama benimlede paylaşırsan ben aynı işlemi uygulamayı düşünüyorum artık senden gelecek habere göre hareket ederim ilgin için çok tşkler

9. firecrab

firecrab Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mert Tunçay
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Bende uzunlara takmıştım ledleri ve arka kapağı kapanmıştı. Kısa farlar mercekli ama soket yapısından uyduramadım bir türlü. Xenon setlerden birisini denemeyi planlıyorum.

10. MrCivelek

MrCivelek Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alican Civelek
    Araç Modeli:
    Body kit konusunu askıya aldım, araç değişikliği olma durumu var bir süredir, bu konuyu araştırma halindeyim şu an. Uzunlara inwells marka uzun saplı ampul takıldı, bunları uzunlar için almıştım Aliexpress üzerinden ama uzunların yuvasına kısa geldiği için merceklere bu ürün takıldı.
    Dediğiniz gibi uzun farlarda uzun saplı bir model iş gördü ama kısalar için yuvadaki kapaktan soketi ayırmadan takma imkanı yok ne yazık ki.

11. Guzzy7

Guzzy7 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürbüz YILMAZ
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2016 CRDI AT
    Hocam merhaba, kısa ve uzunlar için tam olarak hangi modeli alıp taktın? aliexpress linki varsa paylaşır mısn lütfen?

teşekkürler...

12. MrCivelek

MrCivelek Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alican Civelek
    Araç Modeli:
    Kısalar için iki üst mesajdaki ürünü aldım ama linkini bulamadım. Aliexpressten markasıyla aratınca çıkar zaten. Ama kısalara taktığım ledlerden cidden memnunum. Sıfır aldığım Qashqai aracıma da hemen aynı marka uzun kısa set alıp uyguladım.
    Uzunlar için de Inwells taktırdım. Direkt elektrikçi taktı ama onları, gidip özel olarak almadım. Uzun farlarda her model uymuyor çünkü.

Bu Sayfayı Paylaş