10 Kasım LPG KABLO

Yeni Cerato'da Sorun Yaşıyorum

'Cerato' forumunda Cerato28 tarafından 10 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Cerato28

Cerato28 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cihan Önerge
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Merhabalar 2016 Model Cerato Almıştım Son Zamanlarda Yaşadığım Sorunları Yazmak İstiyorum Tek Yaşayan Ben Miyim Merak Ediyorum
    -Araç İçine Çok Fazla Rüzgar Sesi Geliyor (Sağ Cam Fitili Servsite Garanti Kapsamında Değişti)
    -İstanbul da Yaşıyorum 200TL Yakıt Aldığım Takdirde Yaklaşık 400-500 Km Yol Gidebiliyorum (Hep Eco Modda Kullanılıyor)
    -Aracın Motorundan Soğukken Hırıltı Şeklinde Ses Geliyor
    -Aracın Ön Tarafındaki Fanı Hızlandıkça Hızı Artıyor Ve Net Bir Şekilde Sesi Bana Gürültü Şeklinde Geliyor
    Not : Araç 6 Ay Önce Çekmeköy Tarafında Sel Olduğundan Dolayı Yaklaşık 80 Cm Civarı Yükseklikte Sudan Geçti Hava Filtresine Su Kaçtığı İçin Motor Kendini Çalıştırmıyordu Çıkartıp Servise Yaklaşık Bir 10Km Yol Gittim Orda 0 Filtre Taktık
    Sizce Araçta Ne Gibi Sorunlar Olabilir ?

2. MKopru

MKopru Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    7.5-8 lt civarı bir sarfiyat var 100 km de. Kışlık lastik, trafik yoğunluğu, sürekli kısa mesafe yolculuklar ve hava sıcaklığı yakıt sarfiyatındaki etkenler. Eco modu sıkışık trafikte kullanırsanız daha fazla sarfiyat olur. Arkadan devamlı sıkıştıracakları ve sizinde hızlanmak isteme durumunuzdan ötürü, gaz tepkisi zayıf olan eco modda gayri ihtiyari gaza fazla basma durumu olacaktır. Bu da sarfiyatını artıracaktır. Önünüzün açık olduğu ve fazla dur kalk yapmayıp ağır ağır hızlanabileceğiniz yerlerde eco modu açarsanız, daha efektif olur. Diğer şartlarda normal modu tercih edin. Ayrıca yukarıdaki olumsuz faktörlerle birlikte sarfiyat abartı değil 1.6 crdi motor için. Son olarak dizel motorlu bir aracı, 80 cm sudan geçirmek büyük cesaret. Kızdırma bujileri hasar görebilirdi en iyi ihtimalle. Geçmiş olsun. İyi forumlar.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Cerato28

Cerato28 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cihan Önerge
    Araç Modeli:
    Kia Cerato
    Rolanti Değişimi Yapılacakmış Hocam Hasar Görmüş Ne Kadar Saçma 1 Yıllık Arabada Böyle Bir Sorun Çıkıyor

4. MKopru

MKopru Sürücü

Alınan Beğeniler:
    53
    Öncelikle geçmiş olsun.

Son 4 günde şehir içi (ort hız 30 km) sarfiyat 6lt/100km (100 km lik ölçüm) ecomod da, sakin kullanımla kışlık lastik ve kış mevsimi olmasına rağmen bu değeri yakalamak beni şaşırttı gerçekten. Anladığım, bu araba basınca gitmem demiyor ama yakmam da demiyor. Tam kerata yahu :)

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper_c bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş