10 Kasım LPG KABLO

Volvo dan Yaya hava yastığı denemeleri .

'Resimler / Yazılar' forumunda ReNe tarafından 9 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. ReNe

ReNe Super Moderator Super Moderator

Alınan Beğeniler:
    2.112
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Çaşkurlu
    Araç Modeli:
    BMW 116 D 1.5l 8 ileri Zf
    http://www.youtube.com/watch?v=q-OoaJZ2QtE&hd=1

Yıllardır özellikle güvenlik teknolojileri ile ön plana çıkan İsveçli Volvo,önümüzdeki yıllara damgasını vuracak yeni bir güvenlik teknolojisini tanıttı. Yeni kompakt model V40′da tanıtılan bu teknoloji yayaları daha fazla korumaya odaklanmış. Önden çarpma durumlarında ön kaput kalkıyor ve özellikle kafa çarpmalarının en fazla yaşandığı ön camda hava yastığı açılıyor . Diz hava yastığından sonra bu teknolojide yararlı gözüküyor ...

2. nrks

nrks Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    faydalı bişey gibi duruyor

3. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Evet güzel duruyo da olmadık bir zamanda açılırsa -örneğin yüksek hızdayken sensörü birşey tetiklerse- sürücünün görüşünü engeller, o da ayrı bir risk oluşturur?

4. y.emre

y.emre Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    aracı tasarlayan mühendislerin bunu göz ardı edeceğini sanmam.

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Sanırım görüş tamamen kapanmasın diye orta kısmı açık yapılmış.Ancak o panik durumda baktığını görebilmek ve ya fark edebilmek zor.Soğukkanlı kalabilmek gerçekten yetenek.

6. kaan1

kaan1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    yaygınlaşacağını sanmıyorum.süratli çarpmalarda yaya metrelerce havaya fırlıyor bu da sistemin çok etkili olamıyacağı anlamı taşıyor.
    aracın yaya ya çarpma bölgesinde bir yastık açılsa örneğin belli bir hızdan sonra aktif olsa ve aracın hemen önünde bir engel gördüğünde mesela park sensörü gibi engeli veya yayayı görünce yastık şişse bana göre daha etkili olur.:thumbup1:

bu arada ilk hava yastıklarının sensör teknolojisi olmadığı için sürücünün kaza anında düğmeye basarak açtığını ya da açmaya zamanı olmadığını biliyor muydunuz.

7. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Arkadaşlar ben 2004 yılında bir yayaya çarpmıştım, çok yavaştım ve kanunen vicdanen hiç kusurum yoktu, basit bir diş kırığıyla atlattık, buna rağmen kamu davalısı olduk ve 6 ay sürdü, sinir sitres vs, ama o çarpma anını kimsenin yaşamasını istemem, şöförlüğümde gözümün önünden hiç gitmeyen sahnelerdendir o an, bu tür sistemler çok faydalı tabi ama hepsinden önce trafik kuralları, örneğin ben o zaman hızlı olsaydım sonucu düşünmek bile istemiyorum..

Bu Sayfayı Paylaş