10 Kasım LPG KABLO

Sunroof hakkında Bilgi

'Cee'd' forumunda gurseli tarafından 3 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. gurseli

gurseli Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Gürsel Işık
    Araç Modeli:
    Hyundai İ30 2010 Dizel
    Herkeze merhabalar.Arkadaşlar aslında ben bir Hyundaiciyin.Aracım 2010 Hyundai i30 Dizel Otomatik.Hyundai i 30 ve Kia Ceed birbirine çok benziyor ve parçalarda birbirine uyuyor.Bu yüzden bende mesajımı Kia Ceed bölümünün altına açmak istedim.İlk önce belirtmek isterim ki bu konuyu başka forumlara da yazdım.Sakın yanlış anlaşılmasın Sizlere ve bilginize güvenmediğimden değil sadece Sarnuf konsuyla ilgili daha fazla bilgi toplamak o kadarEğer mesajımın yeri burası değilse herkesten özür silerim.
    Arkadaşlar Sarnuf hakkında bilgi ocağınıza düştüm.Ben aracıma Otomatik Sarnuf Kapatma Modulü yapmak istiyorum fakat sarnufların elektrik bağlantısı hakkında ilgili pek bilgim yok.İnternetten Sarnuflar hakkında çok araştırma yaptım fakat tatminkar bir bilgiye raslayamadım.Beni ilgilendiren konular:

1. Sarnuf Motor Kontrol Modulü iç elektrik bağlantısı hakında bilgi,şema veya resimler.
    2. İçindeki limit switchlerin bağlantı şemaları veya resimler.
    3. Beni ilgilendiren en önemlisi Sarnuf kapalı pozisyonda iken Sarnufun tekrar kapatma düğmesine yaklaşık 5-10 saniye basılırsa ne olur.(Bunu ben değil yapacağım Otomatik Sarnuf Kapatma Modulü yapacakta ondan)
    Bunu yaparsak Motora, Motor Kontrol Modulüne veya diğer aksamlara zarar verilirmi

Bildiğim kadarıyla Sarnuf Motor Kontrol Modullerinn içinde Sarnufu kapalı olduğunu algılayan limit switchler var.Bildiğim kadarıyla Sarnufa tekrar kapatmaya basarsak bu limit switchlerin üzerinden diğer elektrik aksamına elektrik gitmemesi lazım fakat Sarnuf Motor Kontrol Modulünün elektrik şeması olmadığından buna pek emin değilim.Bunu kendi arabamdada deniyebilirim fakat sonuç ne olacağını kestiremediğim için bana riskli geldi bu yüzden vazgeçtim.Yani kısacası aracımıza Otomatik Sarnuf Kapatma Modulü yapacağız diye Sarnumuzdan olmayalım.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan benim isteğim bana Sarnuf Motor Kontrol Modulü hakında şemalar,resimler veye herşekilde bilgilendirmeleri.
    Şimdiden herkese teşekürler ve Kazasız Belasız sürüşl

Bu Sayfayı Paylaş