10 Kasım LPG KABLO

Stop Tuşuna Basınca Sistemin (radyo, direksiyon kilidi vb.) Kapanmaması

'Sportage' forumunda Cerezhane tarafından 22 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. Cerezhane

Cerezhane Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Rafet Bıyık
    Araç Modeli:
    Sportage
    Arkadaşlar merhaba. Karaman'da 2011 otomatik sportage kullanıcısıyım. Aracımı oto yıkamaya verdikten sonra bir sorun başladı. Aracı durdurduğumuzda vitesi P'ye alıp stop tuşuna basınca motor söner, iç lambalar yanar, radyo kapanır, direksiyon kilitlenir. Şoför kapısını açınca diğer kapıların da kilidi açılır. Aracımda bunlar artık olmuyor. İlk gün sorun etmedim, ertesi sabah hiçbir şey çalışmamasına rağmen akü bitmişti. Şarj edip sanayiye gittim, aküyü değiştirdim düzelmedi. Usta kolon kilidinde oksit vardır temizleriz geçer dedi. Söktü, çalışmayan kilitleyici iç motorunu değiştirdi, kilit kartını temizledi taktı araba bozuldu, bir daha start konumuna geçmedi ve çalışmadı. Kodlama çabaları da fayda etmeyince Konya kia servise çektik. Direksiyon kilidini değiştireceğiz sorun düzelecek mi kontrol edeceğiz diye cevap verdi servis. Ben de arabayı Konya'daki başka ustama görürdüm, çıkma direksiyon kilidi taktırdım, kodlamasını yaptı ve aracım düzeldi. 3 gün sonra başa döndük. Yine sistem kapanmıyor, arabamdan inerken dın dın uyarıyor (sanki bir şeyi açık unuttun inme der gibi). Gece yine akü bitti. Şimdi sıfır 90 mAh akü nasıl bitti? Kaçak akım varsa bunu orijinal program neden görmedi? Acaba aküyü şarj dinamosu doldurmuyor ve tam boşalınca sorun düşük voltaj ile mı beliriyor? Türkiyeden ve Amerikadan aynı konuları buldum ama çözümü yazan olmamış. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

2. onurbazarbasi

onurbazarbasi Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    onur bazarbasi
    Araç Modeli:
    ceed concept plus
    selamlar , öncelikle iyi bir oto elektirikçiye gitmeni tavsiye ederim benim eski aracımda akü yeni takılırken kaçak var demişti çok önemsemiştim ama bu tarz bir olayla karşılaşabiliyor olabilirsin.

3. SuDoKuCu

SuDoKuCu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih
    Araç Modeli:
    2013

merhabalar;
    aracınızdaki problemi çözebildiniz mi acaba 2013 model kendi aracımda bende aynı problemi yaşıyorum tam olarak sizin bahsettiğiniz şeyleri.... ordu da problemi bulamadılar istanbulda bi çok ustaya gösterdim beyinci cihaza bağladı problem yok elektrikçi baksın dedi elektrikci yazılımsal bi hata var beyinci baksın dedi...bazı ustalar sökülerek bakılacak 1saatte de bulunur 1 gün 1 ayda da bulunur dedi.... ordan oraya sürükleniyoruz bakalım... çözüme ulaştığınızda yazarsanız çok sevinirim... kolaylıklar dilerim

Bu Sayfayı Paylaş