10 Kasım LPG KABLO

Sportage Son Hız (sportage gitmiyor diyenlere gelsin.)

'Sportage' forumunda ankleon tarafından 10 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    selamlar arkadaşlar aracım 2014 concept plus landirenzo tüp takılı. aracınızı tanıyın hangi devirde nasıl tepki verir bunları bilin ki arabanızdan zevk alın. yokuşta gitmiyor diyenler aracınız 1.6 motor ve torku düşük ve agır bir araç, yapmanız gereken vitesi 6 dan 4 e çekin 110/120 ile yokuşların sonuna kadar çıkın 6 vites ile veya vites düşerek girmeye çalışmayın direk 4e çekin bırakın aracınız şahlansın. aşagıdaki foto osmaniye/adana arasında otobanda çekilde ve çok dik olmamakla beraber yokuş bir yoldu ve unutmayın araç lpgli image.jpg

Q7X51 ve casper53 bunu beğendi.
  2. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    ortalama tüketim 9.3 lt 50 tllik benZin ve 90tllik gaz ile 130 un altına inmeden yer yer 190 geçerek 435 km yaptım ve tekrardan 89 tllik gaz ile depoyu fulledin benzinin yarısı ankaraya gelmeme ragmen duruyor.

3. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Kıa Sportage 1.6 Otomatik 2015
    Çok haklısınız helal olsun.Spo gitmiyor diyenler bana göre araç kullanmayhı blmiyor.
    Sadece spo değil 2015 model aracı nasıl bayıltabilirsiniz küçük vites yüksek devir atmosferiğin keyfini çıkarın.Artık millet yazmaktan bıktı şu arabayı dipgaz yüksek devir ile sürün bakın o zmn nasıl gidiyor diye Torku düşük oldgu için.
    Testte bile otopark.com mesela orda bile devir çevirdiğinde 135 beygirin her birini hissettiriyor diyor hele birde otomatiği için.Çünkü internette takılanlar Otopark.comun testlerini önemsiyorlar ya o yüzden yazdım.Orda bile beğeniliyor Ama milletin Spoya olan kıskançlığı veya önyargısı herneyse kötülüyorlar arabayı sürekli.
    Yani sürücü olarak degil yolcu olarak binenlerde araba gayet iyi gidiyor diye tepki aldım.Ama milletin 1500 devirde 300 torku vermeye alışmışlar Spoya gelince bayıltıyorlar.Pilotajlığını konuştur bak bakalım Spo nasıl gidiyor :)

Manueli daha iyi gidiyodur tabi Sportage canavar ya çok keyifli araba.ben 170i gördüm ama cok zorlıyamadım arabada 3 kşi vardı Yalova yolunda cıkardım .160 son hız diye yazıyo ama onu geciyor daha rodaj döneminde ve otm olmasına rağmen.Eski Crv mizinde son hızı 165 ti 185i görmüştük.Ona çok takılmamak lazım.
    0-100 mesela verisi 13 saniye diyor ama 12 saniyede ckıyo spo
    Sizinki manuel galiba birde Tüplü ona rağmen hız çok iyi tebrik ederim.Sponuz ile keyifli sürüşler :)

Arabacıadam ve ankleon bunu beğendi.
  4. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Ben 185 i geçemedim limitör var gibi sanki ama araba gitmiyor değil. Doğru devir aralığını bulursanız çok çok iyi gidiyor yeterki devir çevir. Dün özellikle vites uyarılarına uydum arabada gaz tepkisi yok tabi hızlanmada yok ama şöle 4000 de vites atmaya başladım arabaya gitmeye başladı. Spo gitmiyor diyen ya binmemiş yada Q7X51 arkadaşımızın dediği gibi 1500-1750 devir aralığında +250 nm Tork değerlerine alışmışlardır

Q7X51 bunu beğendi.
  5. gogo46

gogo46 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    484
    Gerçek Ad-Soyad:
    gökhan kavas
    Araç Modeli:
    kia venga crdi
    benim baktıgım katologda 0/100=11.5sn son hız 180km/h agırlıgıda 1300kg. 1,6cc 135hp için güzel degerler.

6. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    İlk defa Spo kullananlar gitmiyor diye şikayetçi oluyor ama kullandıkça aracın dilini anladıkça hem kendilerine hem araca haksızlık ettiklerini anlıyorlar :)

7. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Ya Tabikide öyle haksızlık ediliyor.Böyle varya araca çok az basıp gitmesini istiyorlar.Gaza böyle %15 falan dokunuyo.Sonra gitmiyor diyo bunu performanslı kullanımda istiyo.Şehir içinde yani gaza %15-20 arası dokunursanız zaten gidiyor yani anlatmak istediğim performanslı kullanımlardada gaza aynı şekilde basıp gitmesini istiyo_O kadar gaza basarsan sadece Trafik ortamında yürütürsün arabayo

Eee bu araç kocaman araba Turboda yok ,torkta düşük ama o düşük torku bile üst devirde veriyo yani gaza bassan 90 tork falan verse tabi kaldıramazsın o arabayı atmosferik motor bu.Şöyle gaza köklettiricen araba en son 6300 devirde bütün sayısal verileri önüne sunuyo.

Oraya kadarda otomatik viteste çeviriyo zaten oraya kadar kökliyecen gazı bak nasıl gidiyor.Manuelde ben test sürüşünde 7000e kadar çevirdim.O atmosferiğin sesi harika ya çok mekanik bir ses ve motorun sorunsuzluğunu anlatıyor adama çok değişik bir his yani biraz onu yaşamanız lazım
    Geçen Fiesta sürdük arkadaşlarım var araba Full 5 kişiyiz bagajdada rahat 40 kiloya yakın yük var.

Araba atmosferik 1.4 motor 95 beygir falanmış ve 4 ileri otm vites.
    Arabada baya ağır yani doldurduk kendimizi bagajı falan Full gidiyoruz.Arabayı ben kullandım.
    Arabada tabi o ağırlıkla beraber gaza basıyonuz gitmiyor yani bilerek denedim arabayı az bastım arabada 2015 model yani gaza böyle az dokundum çakıldı kaldı.
    Sonra tabi yavaş yavaş gazı dipleyince üst devir çevirdi öyle öyle gitmeye başladık .125 Tork 96 beygir yine çok iyi gitmiyodu ama Sonuçta 2015 model arabayıda bayıltmadık yani sürücü ile alakalı bir şey.

Eski Crv miz bile 2.0 motor benzinli 4x4 otomatik o bile rampada düşük devirde bayılıyodu yüksek devir istiyodu.2500-3000 arası girersek direk hemen yığılıyodu araba.Sportagede öyle rampada 2500 çevirin hemen yığılıyor.Zaten Spo da gaza az basarsanız gitmiyorki.Gaza adam akıllı basmanız lazım o zaman hakkını verir çokta eğlendirir yani

Atmosferik motorun genel çalışma prensibi bu yüksek devir yüksek güç mantığı ile çalışıyor.Bunu Bizim millet bi öğrenemedi :)
    Ama yıl olmuş 2015 hala Turbosuz arabamı var diyen arkadaşlarda kendilerine göre haklı tabikide ama Uzakdoğu araçlarının çoğu böyle yani adamların genel prensibi sorunsuzluk üzerine kurulmuş.
    Ve Turboya göre sorunsuzluk oranları ilerki yıllarda yüksek bu yüzden tercih ediyor adamlar.

Arabacıadam, karagoz ve BUGR4H4N bunu beğendi.
  8. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    190 km/h hıza nasıl çıktınız. bildiğim kadarıyla 185 te (ki bende mevcut) limitleyici var.

ankleon bunu beğendi.
  9. Enes38

Enes38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    67
    Gerçek Ad-Soyad:
    Enes
    Araç Modeli:
    Sportage
  10. Enes38

Enes38 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    67
    Gerçek Ad-Soyad:
    Enes
    Araç Modeli:
    Sportage
    Bu da bnden gelsin prins sıvı sistem kayseri sivas arası hafif engebeli yol sportage candır gerisi heyecan

karamurad58 ve karagoz bunu beğendi.
  11. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    185-190 km hızlar suv araçlar için gayet yeterli hızlar. suvlarda daha yüksek sürat tehlikeli olabilir.

Enes38, ism@il ve karagoz bunu beğendi.
  12. alpergunes3558

alpergunes3558 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    75
    Gerçek Ad-Soyad:
    alper günes
    Araç Modeli:
    -kia cerato -kia sportage
    ben eskisehir izmir arasi en son 210 gordum daha gideri vardi ama devam etmedim benim arabamda limitör yok ve lpgde yok

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes38 bunu beğendi.
  13. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Kesinlikle aynı fikirdeyim.
    Bende 185 te limitleyici var. Hatta onu 160 a bile çekmeliler. test ettiğim suvların hepsi o süratlerde güvenli değildi.

Enes38 bunu beğendi.
  14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Demekki 2012 sonrasında limitleyici iptali yaptılar. Çünkü 2011 ve 2012 lerde limitleme yapıyor.

alpergunes3558, karagoz ve Enes38 bunu beğendi.
  15. ATES78

ATES78 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    39
    Gerçek Ad-Soyad:
    ATEŞ
    Araç Modeli:
    2006
    merhaba arkadaslar konuyla alakalı değil ama bende benim koca oglanla 2006 sorento ex 200km ye vurdurmustum otobanda

ankleon bunu beğendi.
  16. BUGR4H4N

BUGR4H4N Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    196
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bugrahan Güler
    Araç Modeli:
    2013 Sportage CONCEPT PLUS
    Bizim arabadada var gibi 185 i geçemedim

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Suvlar zaten 160tan sonra işi biter bu bütün arabalarda böyle.
    Abimde Kuga var otomatik 4x4 otobanda 195i gördüm dedi ama tabi bu tip araçlarda bu tip hızlar tehlikeli .
    Yani Sonuçta cüssesi karoseri çok büyük yani öyle çok yüksek hızlarda rüzgarında aracı geri tepmesiyle beraber yola iyi yapışmaz .Zaten son hız genellikle şehir dışı yolculuklarında yapılıyor ben daha şehir içinde 180 basan görmedim.
    Şehir dışında bile otobanda anca.Yani çok araç oluyor 120yi geçtiğiniz gibi direk önünüzde sol şeriti kapatıyor ama mesela İzmir-Aydın otobanı çok müsait son hız denemek için.O yüzden son hız olayına çok takılmamak lazım dip gazla 180i rahatlıkla bulur arabanız.Şimdi Şöyle bir şey var ama 180 ile giderken normal arabada yani yüksek olmayan araçlarda bile virajlarda çok iyi olmaz yani o güven hissini çok sağlamaz diye düşünüyorum tabi bazı araçlar hariç çünkü 120den sonra güvenlik diye bir şey yok Bunu Volvo bile söylüyorsa bi bildikleri vardır herhalde :)

karagoz ve Enes38 bunu beğendi.
  18. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    te
    teşekkür ederim sizede keyifli sürüşler yol buldukça ara ara çıkıyorum bu hızlara ankardan dönerken aracım arka koltukları da olmakla beraber tavana kadar silme yüklü idi dedim bu sefer ekonomi takılayım 40 lt gazla osmaniyeye kadar girdim ve hala araçta gaz var yav nazar degecek diyede korkuyorum

19. ankleon

ankleon Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    208
    Gerçek Ad-Soyad:
    mesut
    Araç Modeli:
    sportage
    valla
    valla daha öncede geçtiğimi söylemiştim çoğu arkadaş inanmamıştı bu sefer kanıtlı oldu iyi oldu

ism@il bunu beğendi.
  20. Q7X51

Q7X51 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    117
    Gerçek Ad-Soyad:
    Oğuzhan AKBULUT
    Araç Modeli:
    Memnunsanız çok çok güzel.Allah Kazasız belasız kullandırsın İnşallah Sportageniz ile.
    Bu Sportageye varya Tucsondaki 1.6 T-Gdı motoru koysalardı 180 beygir ve 4x4 ama dct şanzıman olmayacak yani tork konvertör olacak.
    Eminim daha keyifli olur bu haliyle bile bu kadar (benim kendi fikrim) keyifliyse o halini düşünemiyorum.
    Yani Turbolu olsa Sportagede çok rahat 220 ve üstüde görülür ama bu haliyle bile Sportage çok güzell :)
    Ben arabayı almadan önce Bir Forumda Sportage ile 205i gördüm yazmıştı birisi adama çok yüklendiler yalan söylüyosun diye ama gerçekçi gibiydi.belki limitörü kaldırmış olabilir son çıkan yıllarda

Arabacıadam bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş