10 Kasım LPG KABLO

Sportage Fren Disk'i hakkında

'Sportage' forumunda Symurg1907 tarafından 23 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. Symurg1907

Symurg1907 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Ç
    Araç Modeli:
    Sportage
    Arkadaşlar 2014 model 1.6 gdi Sportage aracımın fren diskleri muhtemelen hiç değişmemiş ki lastiklerin bile değişmediğini düşünürsek disklerin de değişmediği aşikar.

Disk ne kadar erimiş diye tırnağımla kontrol ettiğimde çok az gibi geldi bana ama bir diskte Max 2mm erime sonrası diskin değişmesi gerektiğini okuyunca ve videolarda disk kırılmaları, balataların biraz küçülünce zaten incelmiş olan diskin arasından kayıp düştüğünü de görünce açıkçası biraz korktum. İnsan kendi canından ziyade arabaya bindirdiği ailesi için korkuyor.

Şimdi asıl konuya gelirsek bir kaç sorum olacak.

1- Gerçekten 2mm incelme sonrası disk değişimi gerekli mi?

2- Disk ile birlikte kaliperleri değiştirmeye de gerek var mı ve onların da bir periyodik değişim süresi var mı yoksa arıza durumunda mı değişir?

3- 2014 1.6 gdi Sportage aracın disk kalınlığı ne olmalı?

4- Hangi marka diskler tercih edilmeli?

5- Son olarak da instagram da Spor Disk adı altında Yavuzsan marka diskleri spor disk şeklinde sonradan delinmiş halde satan bir sayfaya denk geldim. Diskleri yurtdışı menşeli bir firmanın profesyonel şekilde deldiğini iddia ediyor. Bu diskler sizce alınabilir mi?

2. Symurg1907

Symurg1907 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Ç
    Araç Modeli:
    Sportage
    Bu arada araç 78.000 km de. Lastikler belirttiğim gibi hiç değişmemiş hala 2014 yılına ait lastikler var üzerinde ve en kısa sürede değiştireceğim. Keza 0 balatalar da bagajda duruyor. Eğer disk değişimi gerekli ise hepsini tek seferde halletmek istiyorum.

Açıkcası bunun gibi şeylerle karşılaşmak istemem

Bu Sayfayı Paylaş