10 Kasım LPG KABLO

spodaki ses

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda pimbo tarafından 9 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    2011 1,6 Kia Sportage aracım var,400 km'de. Önden muhtemelen ön süspansiyon,amortisör vb bir yerden sarsıntılara paralel gelen bir sarsılma,lakırtı,lokurtu,vuruntu gibi tabir edilen rahatsız edici bir ses mevcut. Aracı 2 defa servise götürdüm,ön takımla ilgili mümkün olan her yer amortisor kule başı vb sıkıldı ancak ses geçmedi. Servise benden başka da giden arkadaşlar olmuş,benim bildiğim toplam 4 kişi aynı seslerden rahatsız. Serviste durumun farkında ve 2.0 dizel araçlarda motor ağırlığı farklı olduğu için sistem de farklı olduğu için bir şikayet gelmediğini ancak 1.6 larda servise gelenler olduğunu ilettiler.

yukardakiler alıntıdır

slm aracımla küçük çukurlara girerken aracın sağ tarafından takırtı gibi bir ses geliyor aynı aracı olan arkadaslarda boyle bir ses var mı acaba? baska forumlarda da buna benzer seyler okudum bazıları amortisörlerini degiştirdiklerini ve sorunun kronik oldugunu yazmıslar?:confused:

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Nisan 2011
  2. seco007

seco007 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    KArdeş söyle garantiden değiştirsinler amötisörlerini .

3. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Bazı kullanıcılar bu durumdan şikayetçi ama garanti kapsamında amortisörleri değiştiriyolar..

4. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    sizlerde boyle bir sorun var mı?

5. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Ben duymadım, hatta üç gün önce bayağı kötü taşlı topraklı çamurlu bir araziye girdim ses falan yok. Benim spoda beğenmediğim iki şey var:1.si sağ a sütunu kör nokta, 2. lastik ebatları..

6. pimbo

pimbo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    sizlerde olmadıgına gercekten sevindim. Evet haklısın kör noktası insanı gercekten zora sokuyor ama yinede seviyorum bu aracı :)

7. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Aynen, ben de iyi ki almışım dedim kaç defa, bu fiyata bu prestije sahip olacağım hiç aklıma gelmezdi doğrusu.
    Yalnız sağ kör nokta meselesi ciddi düzeyde bence, dar alanda keskin manevra yaparken aşırı dikkat istiyo, kia bu aracın makyajlısını ne zaman çıkarır bilmem ama ilk düzelteceği sorun bu bence.
    Bana göre bu araca gidecek lastik ebatı da 235/55/17, bu forumda başka bir başlıkta da paylaştım gerçi, mühendisler neye göre bu ebatta karar kıldılar bilmem ama 225/60/17 fazla sallıyo aracı, oysa 235/55/17 ile yola daha iyi basıyo ve kasislerde sallamıyodu, bunlar eskirse artık 235/55/17 alırım, tıpkı kış lastiklerim gibi.

8. seco007

seco007 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Sayın maminci Honda Civice bir binin en iyisi :D Sağ ön sol ön sol arka sağ arka yani her tarafı kör nokta arabanın ucunu göremiyosun :D

9. maminci

maminci Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    10
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet Aminci
    Araç Modeli:
    Toyota corolla
    Anlamadım neyi kastettiğinizi?

10. seco007

seco007 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Yani Civice binseniz . Park etmek bir dert , arkayı görmek bir dert ... Kaputun hiç bir yerini göremiyorsun , zaten aracın açısı bir tuhaf . O araçla dar bir yere girmek isteseniz tamamen prof. bir sürücü olmanız gerekir . Ama spo'da geri görüş kamerası olduğu için pek sorun teşkil etmiyor .

Bu Sayfayı Paylaş