10 Kasım LPG KABLO

Sorento 2006 4x4 konum lambaları

'Sorento' forumunda Nedimabi61 tarafından 2 Ekim 2022 tarihinde açılan konu

1. Nedimabi61

Nedimabi61 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ekrem engi
    Araç Modeli:
    Sorento 2006
    Merhaba arkadaşlar; son zamanlarda aracımda 4x4 low ve high ısıkları surekli yaniyor. Biraz gidince ışıklar sönuyor. Surekli yapmiyor bunu genelde yakuşta ve egimli yerlerde yapıyor. 4x4 motoruna giren kablolara dışardan baktım kesik kopuk yok gibi. Işıklar surekli yanarken 4x4 dügmeside calısmiyor. Cikarip temizledim tekrar ayni oldu. Işıklar sonunce 4x4 sistemide sorunsuz calısıyor

2. Nedimabi61

Nedimabi61 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ekrem engi
    Araç Modeli:
    Sorento 2006
    Trabzon sanayisinde aracımın bu sorununa bakabilecek birini bulamadım nereye gitsem çalışıyorsa dokunmayın iyice bozulunca bakarız gibi ifadeler ile geri çevrildim. Şuanlık sorunum düzeldi arada ışık yanıyor sönüyor. 2 gün önce 4x4 high moduna alıp hız limitini aşmadan biraz kullandım sorun olmadı ancak normal moda çekince 4x2 geçmedi araç, forumdaki arkadaşların dediği gibi geri gidip denedim bıraktı eskiye döndü bakalım ne zaman tekrarlar.

Forumda araştırma yaptım 4 çekerin bulunduğu mekanizmada plastik bir hortum varmış bunun yıpranmasından dolayı çekme bırakma durumu olmuyor diye düşünüyorum, en kötü boş bir zamanda 4x4 konum motoru var alt kısımda onu söküp temizlerim, hortumu değişebilecek USTA bulabilirsem onuda yaptırırım.

3. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, vakum hattını ve valfini kontrol etmenizde fayda var.

4. Nedimabi61

Nedimabi61 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ekrem engi
    Araç Modeli:
    Sorento 2006
    UZUN ZAMADIR FORUMA BAKAMADIM. 4X4 ILE ILGILI SORUN EL FRENINDEN CIKTI. EL FRENI BALATALARI BIRAZ BITIK DURUMDA TAM CEKMEDIGIMDE KACIRIYOR VE 4X4 LAMBALARI YANIYOR. TAM CEKTIGIMDE HERHANGI SORUN OLMUYOR. DENK MI GELIYOR PEK ANLAMADIM. SIMDILIK SORUN YOK :)

Bu Sayfayı Paylaş