10 Kasım LPG KABLO

RÖLANTİ

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda AKIN19 tarafından 9 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    :confused1:s.a arkadaşlar benim araçdaki problem çok canımı sıkıyor psikolojim bozuldu yemin ederim. Araç ısınınca ışıklarda yada dururken frene bastıgımda rölanti düşüyor araba silkelenme yapıyor nerdeyse stop edecek hal alıyor. rölanti ayarı yaptırdım olmuyor ustam gaz ayarı yaptır diyor ama ben gaz ayarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. acil görüş ve önerilerinizi bekliyorum forumdaşlarım. bu arada araç 98 sephıa 1.6 gtx

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    879
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Aracın aküsünü geceden sökün, sabah takın ve benzinde kullanın aynı sorunu yaşamıyorsanız sorun LPG ayarındandır. LPG ayarı yanlışsa avans ve benzin haritaları bozulur.

3. maviateş

maviateş Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer F.Y.
    Araç Modeli:
    Ceed 2013 - 1.6 CRDI Otomatik
    filtreler tıkalı olabilir.

4. formalist

formalist Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Söylediğiniz durumda düzelirse oksijen sensöründen olduğunu düşünüyorum ayardan ziyade...

5. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER HEPSİNİ DENEYECEM ARKADAŞLAR İNŞALLAH ÇÖZÜM OLUR. ÇOK KÖTÜ Bİ DURUM BU ARADA BAŞKA Bİ TAMİRCİ İŞTE FRENE BAŞINCA VAKUM ÇEKİYOR O TÜZDEN OLUYOR O PAARÇA BOZUK DEDİ TAMİR EDELİM DEDİM OLMAZ DEDİ. DEĞİŞTİRELİM DEDİM BULAMAYIZ DEDİ NASIL Bİ UMUTSUZLUKTUR BU ANLAMADIM YA

6. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Hocam gaz regülatörü takılalı ne kadar veya kac km yaptı çünkü gaz rolantısını regülatör ayarlar regülatör içindeki diyafram bozulmuştur eyer benzindeyken rolanti sorunu yoksa regülatörün degismesi gerekebilir 2005 şahinim vardı bu gıbı olaylar çok geldi başıma hep tecrübe yaptık syg

7. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Mahir abi gaz regülatörü takılalı ne kadar oldu bilmiyorum araç bir yıldır bende. tamirci westenhause neyse o arızalı diyor bana. bi başka forumda elektriksel aızalardanda yapar deniyor benim araçta sürekli bigün iç aydınlatma çalışmıyor bigün teyp çalışmıyor acaba elektrik kaçağı filan var o yüzden yaparmı acaba

abicim üçüncü çocuktan sonra mecbur kaldım çok zorlanıyoruz diye borç dert bi araba aldık şimdide arabayla uğraşır olduk ne yapcaz bilmiyorum

8. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Bence de lpg den %99.5 diyebilirim... Babamda 2009 civic var lpg li aynı sorun var.. Çözümü nedir bilmiyorum lpg den pek anlamam ama çok büyük ihtimal lpg den bilginize...

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Arkadaşlarımın yazdığı gibi büyük ihtimal probleminiz LPG den.Ama ben size oto elektrikçisinde alternatörünüzü de kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Bazen alternator de bu tarz sorunlara sebep olabilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sanırım araçta şaseye kaçakta var.Bu şaseye kaçak probleminizi öncelikle çözdünün bence.Yakıt sarfiyatınızın bile düştüğünü görmek mümkün.

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    geçmiş olsun umarım en kısa sürede probleminize çözüm bulursunuz.

11. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    klasik bir sephia rahatsızlığı var. hava debi metresi. isterseniz orayı bir kontrol ettirin. debi metre arızalı olduğu zaman genelde araç gaz yemez silkeleme yapar stop eder.

12. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar yardımlar için çok teşekkür ederim, bu duyarlılık beni çok sevindirdi, hafta sonu sırasıyla hepsini deniycem bakalım sonuç ne olucak inşallah düzelir

Mustafa bey ama vites boştayken bile, yada kırmızı ışıkta durdunuz frene basılı tutuyorsunuz sanki aracı yokuş yukarı kalkmaya zorluyormuşsunuz gibi lölanti düşüyor araç silkeleme yapıyor, frene basmadığımda bi sıkıntı yok öyle arada bi düşme silkeleme oluyor, ama frene basınca sürekli oluyor, aynı şey el frenini kullandığımda olmuyor.

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    El freni mekanik olarak tel ile bağlı olduğundan bu etkiyi görmezsiniz.
    Haftasonu baktırdınız mı?Var mı durumda bir değişiklik?

14. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar cevap yazamadım iş yoğunluğundan kusura bakmayın, aküyü söktüm iki gün yattı taktım benzinde kullandım aynı sorun yine var. Gaz ayarı için götürdüm adam yarım saat uğraştı anormal bidurum var diyor hava alan biryer olduğunu söylüyor gaz ayarlandı ama sorun devam ediyor rölantiyi biraz yükselttik en azında şimdi hissetmiyorum. westinghause dan yapıyor galiba ortak düşünce bu, elektriğe bu hafta baktıracam kısmetse ilginiz için çok teşekkür ederrim

15. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    879
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    Benzin buharı geri besleme valfiniz açık kaldıysa manifolt depo üzerinden hava alıyordur. Bu sistem büyük ihtimalle aracınızda var.

16. YILKI

YILKI Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    frene baastığın zaman fıss fısss diye ses geliyormu ? westinghause arızasında böyle ses geliyor sanırım bende vardı bu :D fren bastımmı fıss ediyordu araba..

17. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Biraz eski deyimle fikrî-tâkip yapalım. Sonuç ne oldu ? yoksa siz de sordum öğrendim çıktım mı? yapacaksınız?

Abuzer kardeşim madem Ankara'da bulunuyorsunuz benim bu konudaki size önerim şöyle;
    Öncelikle aracınızı sıradan oto tamircileri yerine KIA, Hyundai tamircilerine göstermeniz. Japon oto tamircileri de olur. Forumumuz üyesi KIA tamircileri var. Burada araştırırsanız bulursunuz. Niyetim sizi onlara yönlendirmek değil. Uzak doğu araçlarının çoğunda birbirlerine benzer yönler var. Bir kere bizim yerlilerle (tofaş-toros gibi) benzediğini hiç düşünmeyin. Eski model de olsa bizim araçlarımızda o zamanın teknolojileri mutlaka kullanılmış.

Geçmiş olsun kolay gelsin..

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup:

19. necomedia

necomedia Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    geçmiş olsun. ben konuyu pek anlamadım sanırım ama anladığım kadarıyla şöyle bir geçmiş yaşadığım olayı anlatayım.

aracım ilk çalıştığında ve soğuk havalarda hararet 80-90 çıkmadan önce sizin dediğiniz gibi yalpalayıp sendeleyip stop ediyordu.

ama bu araca gaz verilmediği zaman oluyordu. yani ayağımı gazdan çektiğim an bu anlattıklarınız bana da oluyordu. ama hararet 80-90 olunca kesiliyordu.

gaz ayarını yaptırdık düzelmişti. yalnız soğuk havalarda ve ilk çalışınca yine de illaki biraz eski rahatsızlığı nüksediyordu.

20. AKIN19

AKIN19 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Kanıkaralı abicim forum benim ikinci ailem gibi aslında ama evde internet yok o yüzden işyerinde fırsat bulduğum kadar girebiliyorum. Açıkcası yetkili servise bir defa gittim 150 tl lik depriaj baskı balatasına 450 tl fiyat çekince bir daha gitmeye korktum, eş dost vasıasıyla üç tane farklı ustaya gittim birincisi boğaz kelebeği temizlenecek dedi temizlettim geçmedi, ikincisi arabanda bişey yok iyi adaptasyon ayarı yaptırman gerekiyor dedi yapıldı yine aynı üçüncüsüde westinghause arızalı tamir olmaz yenisinide zor buluruz dedi, öyle kaldı açıkcası bulursakda maliyet ne olacak birde kesinmi, o yüzden de sıkıldım valla strese girdim. En son serdar beyin dediği ğibi aküyü söktüm iki gün bekledim benzinde kullandım sonuç yine aynı, bu sefer gaz ayarı da bozuldu yine stefanelli bayisinin yolunu tuttum gaz ayarı yaptırmaya rölantiyi biraz yükselttirdim 10-12 arası değişiyor rölanti yüksek olunca çok etkilemiyor frene bastığımda zaten haftada bi gün yada iki gün arabaya biniyorum öyle idare ediyorum şimdilik ama ne yalan söyleyim arabadan soğudum açıkcası. Arkadaşların göstermiş olduğu ilgiye ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum. Bu arda frene basınca tıs sesi gelmiyor.

Serdar bey sizin söylemiş olduğunuz ihtimali hiç bi tamirci düşünmedi değerlendirmedi aslında ılabilir frene basınca tıss sesi filanda gelmiyor bilmiyorum yada ben duymuyorum aslında oniki yaşından beri bir sürü farklı araç kullandım arabayı dinlerim aslında aramızda duygusal bi bağ vardır ama benim arabayla bu duygusal bağ koptu şu sıralar. Ayrıca ankarada önarebileceginiz iyi ustalar varsada memnun olurum. Teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş