10 Kasım LPG KABLO

rio dreksiyon kutusu

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda gökh@n tarafından 3 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. gökh@n

gökh@n Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    herkese merhabalar bügün aracımı dip köşe bir temizleyeyim dedim daha sonrada dreksiyonda boşluk vardı bunun için sanayide rastgele bir yere girdim aracı gösterdim ve acı gerçeği duydum dreksiyon kutusu gitmiş değişmesi gerek dediler ve çıkması bulmamı tavsiye ettiler sanayinin içindeki parçacı hyundai era nın kutusu buna olur dedi 700tl istiyor araca bakan usta çıkmasını bul diyor diğer bir duyumunda tamir yapılıyormuş ? şimdi sizlere soruyorum sizce ben ne yaptırmalıyım
    aracım 2006 rio crdi sedan (hidrolik dreksiyon kutusu / birde elektrik takviyeli olanı varmış ama malesef bizim araca uymuyuor ) şimdiden herkese teşekkürler :concern:

2. tunademir45

tunademir45 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    85
    Gerçek Ad-Soyad:
    TUNA DEMİR
    Araç Modeli:
    2006
    öncelikle çok geçmiş olsun. bendede sizin aracın aynısı var. bundan 3 ay önce benimde başımdan geçti. direksiyonda boşluk vardı tamir yoluna gittim, tamirci açtı inceledi ve içindeki mil aşınmış yani dişlilerin arası genişlemiş ben bunu yapsamda 1-2 ay sonra yine gelirsin dedi. sıfırını al yada çıkmacıları bi dolaşmamı söyledi. sıfırına 1200 tl istediler. çıkmacıları dolaşırken şans eseri bir tane buldum fakat onunda dış gövdede çatlak vardı ama iç mili sıfır gibi sağlamdı. tamirciye götürdüm bu iş görürmü diye usta inceledi ve bunu nerden buldun içi çok iyi bunun içini senin direksiyon kutusunun içine aktaralım orjinal olur dedi ve olduda şuan çok iyi durumda. çıkma direksiyon kutusunu 200 tl ye aldım, tamirciyede 150 tl verdim toplamda 350 tl + 50 tl sökme takma ücreti ile 400 tl ile hallettim. eğer bu şekil bulabilirseniz bu şekil halledin derim. yada bulamıyorsanız sıfır fiyatlarını bir araştırın. bu benim şahsi fikrim karar sizin. umarım biran önce probleminiz çözülür.

gökh@n bunu beğendi.
  3. karaduman205

karaduman205 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Geçmiş olsun direksiyon kutusu revizyon oluyor ben citroen e yaptırmıştım iyide olmuştu.....

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

gökh@n bunu beğendi.
  4. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Cikmada biraz sans isi alip uc gun sonra bozulabilir km dusuk kazali araclardan bakmanizi tavsiye ederim

gökh@n bunu beğendi.
  5. kiario63

kiario63

Alınan Beğeniler:
    315
    Geçmiş olsun. Çıkması alınabilir bence. Sonuçta kaç kişi direksiyon kutusu sorunu yaşıyor diye düşününce oran olarak az gibi. Bu da çıkmanın sağlam olma ihtimalini arttırıyor. Yine de karar sizin

tapatalk

gökh@n bunu beğendi.
  6. gökh@n

gökh@n Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    öncelikle hepinize teşekkürlerimi iletiyorum ben biraz daha araştırdım bir iki arkadaşa sordum ist. tuzla sanayi sitesinde bir arkadaşım var (kendisi elektrik ustası) burda bir dükkanada 300 tl ye 2 yıl garantili yapıyorlar dedi burda yaptırmayı düşünüyorum ama tam olarkda emin değilim bilemedim ?

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Alternatif olsun diye http://www.japonistan.com/urun/direksiyon-komple-hidrolik_342220.aspx?CatID=111581 linkinde sıfırının fiyatı var.Aklınızda bulunsun.

gökh@n bunu beğendi.
  8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    2 yılda aslında fena değilmiş.Ancak yine de eğer sizi zorlamayacaksa sıfır ya da iyi durumda çıkma almanızı tavsiye ediyorum.

gökh@n bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş