10 Kasım LPG KABLO

Rio Dijital klima ayak kısmına üfleme yapmıyor.

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Hederot tarafından 22 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Hederot

Hederot Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Merhaba Arkadaşlar, Aracım 2g kia rio 2012 model araçtan geçen soğuk havalar da sıcak havayı ayaklara vereryim dedim ve klimayı çalıştım yalnız dijital klima mode düğmesinden ayak kısmını seçtim ve bir baktım üfleme yapmıyor. Bu hava nereye gidiyor ki diye baktım sıcak havayı komple ön cama veriyor. Forum da araştırdım ve bu sorunu yaşanlar olmuş. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ? 23 nisan da ersu-yurt açık olacak mış. Randevu aldım getirin bir bakalım dediler. Sizlerin bir önerisi var mı ?

2. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun, bencede servise gösterin...bir yerde problem var...

3. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Rionun 2 hastalığından biri ayağa üflememe :) Bir diğeride göğüslük çıtırtısı malesef ama garanti kapsamında hemen hallediyorlar :)

4. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Valla klima konusunda benim hiçbi sıkıntım olmadı maşşalh inş.da olmaz.. Ayağa üfleme yapmıyosa ve klima modundan da gerekli ayarlamaları yaptıysanız bence de servis e göstermeli...

5. Hederot

Hederot Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Ben de de aynı göğüslükte gelen bir ses var ama gösterge panelinden geliyor gibi geldi bana.

Siz bu problemle uğraştınız sanırım. Sizde ki üfkememe sorunu neyden kaynaklanıyordu ve servis buna hemen çözüm buldu mu ?

6. Rio35

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Benim sadece göğüslükten gelen ses vardı.Ön camın bittiminde göğüslüğün 4 tane klips yeri var aracın şasisine bağlandığı orda klipsler soğuk sıcak duyumlarında büyüyüp küçülüyor buda ses yapıyor onların arasına yalıtım bantlarından koydular ses kesildi göstergenin oralardanda geliyordu oralara da aynısından yapmış.
    Ayağa üflememe sıkıntısını başka arkadaşlar yaşadı.Bende sorun yok ama bir parçanın değiştirildiğini biliyorum.

7. enco59

enco59 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    bugun 15bin bakımı için gittim servise bendede aynı sorun var fakat servistekiler anlayamadı arızanın nereden oldugunu aracı bırakın gögüsü sökelim falan dediler bende yaptırmadım istanbula yolum düşerse istanbuldan bir servise götürmek daha mantıklı sanırım.

8. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Yeni rioların bazılarında bu problem yaşanıyor maalesef.Ama servis garanti kapsamında birkaç üyemiz bu problemi düzelttirmişlerdi.Ve bu konu ile ilgili paylaşımda bulunulmuştu.Arama sekmesinden ilgili konuyu bulup daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

9. enco59

enco59 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    sorunu ben biliyorum ama servistekilerde pek durumu cözecek ışığı göremedim bu yüzden gogüsü söktürmek istemedim ordakilere.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Nisan 2013
  10. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup1:

11. formalist

formalist Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba reklam gibi olmasın ama kia gül-al umranıye ıstanbulda aynı sorunu gogusu sokmeden hallettiler. Kronik bir arıza malesef ama içiniz rahat olsun. Daha kötülerini başka marka modellerden duyuyoruz. Garanti kapsamında sorun çözülüyor. Göğüs sökmeden halledilebiliyor o yüzden göğüsü sökmeden yapan bir serviste yaptırın derim ben.

Syg.

12. Hederot

Hederot Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Arkadaşalar Ersu - yurt ile yaşadığım saçma sapan problemi biliyorsunuz. Ben de aracımı oradan alıp Bayraktar otoya götürmüştüm ve dün sabah bıraktım arabayı oraya ve halen orda dün akşam aradım sordum konsolu söktüklerini ve klimanın bir parçasını garantiden değiştireceklerini ve cuma gününe kadar yetiştirmeye çalışacaklarını bildirdiler. Bakalım sonuçları buradan aktarırım size de

13. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Yeter ki problem çözülsün.Geç olsun,güç olmasın.;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    ?

15. Rio35

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Benim ayağa üflemesınde bı sorun yoktu ancak çıtırtılar yüzünden göğüslüğü söktürdüm.Yalıtım yapıldı klips baglantı yerlerıne.
    Göğüslüğü söktürmekten bu kadar korkmayın usta iyiyse eskisinden çok daha ıyı olur yeterki sorunların ne oldugunu bılsın !

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben hız sabitleyici montajı esnasında bir kısmını söktüm.İyi takıldığı taktirde sıkıntı yaratacak bir durum oluşmaz.Servislerde bunun nasıl söküleceğini bilirler?

17. Hederot

Hederot Sürücü

Alınan Beğeniler:
    30
    Merhaba Arladaşlar, Aracımı C.tesi günü aldım h.sonum biraz yoğun olduğu için yazamadım. Arkadaşlar işlem gayet başarılı inşallah da ileri de sorun çıkarmaz veya sarkma v.s. olmaz. Konsol da ki ufak tefek sesler de kesilmiş. Zaten yalıtım olarak kenarlara ince sünger çekilmiş ve bazı yerlere de şeffaf bant çekilmiş. Söylediklerine göre Konsolu komple sökmüşler ve yalıtım yaparak tekrar takmışlar. Şuanlık kesinlikle belli bile değil konsolun söküldüğü, klimanın ayağa üfleme problemini de çözmüşler parçayı değiştirmişler. Şuan için bir problemimiz yok.

18. enco59

enco59 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    arizanın nedeni parca bende kia berkantta yaptirayim dedim ama adamlar işlerini cok iyi yaptıklarına arızayı bulamadılar bilgisayara bile taktılar gerisini siz düşünün aracı bırakmadım bende onlarin eline :) iyi sonuc aldiysanız bende bayraktara gitmeyelim sanırım

19. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Hayırlı olsun sorun çözüldüyse ve dediğiniz gibi göğüslüğün söküldüğü anlaşılmıyo işçilik iyise süper.. İnşallah bida rio size sorun çıkarmaz :)

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun.Güle güle kullanın;)

Bu Sayfayı Paylaş