10 Kasım LPG KABLO

Potatif yol bilgisayari

'Araç Diagnostik / Araç İletişim / OBD Sistemleri' forumunda cerato_dde tarafından 16 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. cerato_dde

cerato_dde Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih serilmez
    Araç Modeli:
    kia
    Aracimda yol bilgisayari olmadigi icin boyle bir yola basvurdum acikcasi yurd disinda bu urunlerden bolca var ama gel gelelim turkiyede bu cihazlardan yok benim yurt disindan mazleme sipariş etme gibi aliverisimde olmadi asagidaki verdim linkteki cohazdan benim icin getirtebilecek hatri sayilir dostlarimdan yardim isitiyorum belki baska arkadaslar isteyebilir

http://m.alibaba.com/product/134944934/OBD-Scanner-V-checker-Smart-Trip.html

Bu alet obd soketine baglanarak calisiyor ve aracin tum verilerini aninda akyariyor ve portatif istenildiginde cikarilabiliyor bu 601 modeli daha ucuz olan 301 olanida var disaridan bildigim kadariyla hakan abi baya bi alisveris yapiyor bize yol gösterici olarak yardim eserse sevinirm :)

2. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Bu alete hiç gerek yok, basit bir ELM327 adaptörü ve Torque Pro programı ile kendi keyfinize göre yol bilgisayarı ve arıza tespit sistemine sahip olabilirsiniz ... ( ki siz zaten diğer konuyu görüp gereğini yapmışsınız , ileride bu konuyu gören olursa diye cevap yazdım )

Keyifli sürüşler.

3. cerato_dde

cerato_dde Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih serilmez
    Araç Modeli:
    kia
    O cihazi aldim ama her seferinde telefonumu eşleştirme ile ugrasmak istemiyorum bu cihazi gostermemin sebebi de zaten bu arabaya bin bluetooth u ac torque ac baglansin fila derken aradan zaman geciyor ilanda gösterdigim cihaz sahibinden .com da birisi satiyor aradim konustun kontagi cevirdib anda calisiyor kapattiginda kapaniyor dedi amacta bu elm327 ile bu durum cok uzun suruyo ve cok gereksiz bilgiler kafa bulandiriyor benim icin en onemli olan anlik yakit tuketimi ve ortalama yakit tuketimi motor sogutma suyu sicaklik gostergesi birde benim rioda koymamis benimde canimj sikiyo o anda motor belkide hararet asamasina geldi bunuda gormek istiyorum

4. cerato_dde

cerato_dde Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    38
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih serilmez
    Araç Modeli:
    kia
  5. fatih.koz

fatih.koz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    543
    Gerçek Ad-Soyad:
    B. Fatih KOZ
    Araç Modeli:
    Cerato EX Advance 1.5 CRDi / 2006
    Niye her seferinde eşleştirme yapıyorsunuz ki ... Bir kere eşleştirme yaptığınızda bir sonrakinde telefon ya da tabletiniz direkt olarak adaptöre bağlanır, hatta torque içinde otomatik olarak bluetooth'u açma/kapatma fonksiyonu da mevcut. Araca bağlantı süresini kısaltmak isterseniz yine program içinde aracınız için hangi adaptörün hangi protokol ile kullanılacağını da belirleyebiliyorsunuz, böylece program direkt olarak doğru protokol ile haberleşmeye başlıyor.

Araca bağlantı süresi maksimum 1 dakikadır diye düşünüyorum, hiç ölçmedim ancak araca bindiğimde ;

* Tablete dokun (ya da yerine tak)
    * ELM327 adaptörünü aç
    * Torque kısayoluna dokun

İşlemlerini yaptıktan sonra ne bir eşleştirme gerekiyor ne de bir gecikme oluyor ... Marşa basıp motoru çalıştırdığım anda veriler gelmeye başlıyor, ha yok ilk marşta program lazım değilse zaten aracın yağlama süresi dolmadan program hazır hale gelmiş oluyor.

Her ne kadar satıcısı farklı şekilde beyan etmiş olsa da bahsettiğiniz cihazda da mantık ve sürat bundan öteye gidemeyecektir, çünkü o cihazda bir ELM327 adaptörü ile yazılımdan oluşuyor. Tek farkı bluetooth değil usb tip kablolu olması, yani yine aracın beynine bağlanırken bir süre geçecek. Işık hızında bağlantı beklemeyin bu tarz cihazlardan, servislerde kullanılan resmi cihazlar bile ECU ile haberleşirken biraz süreye ihtiyaç duyarlar (protokol kontrolü veri alış veriş kontrolü vb. zaman alır)

Eğer elinizde çok gelişmiş olmayan 5" ya da 4" Android bir cihaz varsa resmini verdiğiniz ekrana benzer bir arayüzü Torque ile kendiniz yapıp araçta sabit kullanabilirsiniz, tablette ya da telefonda GPS olması Torque Pro'ya ek özellikler kazandırıyor ancak size lazım olan temel göstergeler için şart değil. ECU'dan direkt gelen veriler GPS'e ihtiyaç duymuyor ve aracınızda eksik olan tüm özellikleri yerine getirmeye muktedir.

Neticede tercih tabii ki sizin, hangi sistemi istiyorsanız kullanırsınız buna karışamayız sadece teknolojiyi bilip beklentileri buna göre belirlerseniz hayal kırıklığı yaşamaz masrafı arttırmamış olursunuz hepsi bu.

Emniyetli, keyifli sürüşler.

Gomodoejderi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş