10 Kasım LPG KABLO

Oğuşlar Kia Yetkili Servis Şikayet

'İstek / Öneri / Şikayet' forumunda Dilara Angı tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Dilara Angı

Dilara Angı Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Dilara Angı
    Araç Modeli:
    Kia Sportage
    Merhaba,

aracımı arıza tespiti için bıraktım. benim aktarımım ile doldurulan formda açıkça sıkıntımın ne olduğu yazıldı. ardından kendileri araç ile ilgili her adımı bizimle paylaşacaklarını ilettiler. cuma günü bıraktığımdaki sıkıntının bulunduğunu, usta ile görüşmem gerektiğini belirttiler. bunun üzerine oğuşlar yetkili servisine gidip usta ile görüştük. yaptıkları işlem arıza ışının yanma sebebini bulmak dışında motor üst kapağını açmak olmuş. üstelik bunu onay almadan yaptılar. sonuç 500 tl lik arıza tespit bedelir. peki benim arızamın sebebi bulundu mu? hayır. aracımdaki sıkıntı hızlanmaması, devir atlamaması, özellikle çalıştırdığımda ve geri vitese aldığımda aşırı derecede titreme yapması..kendilerinin belirttikleri arızalar ise sibop yanması ve triger kayışının erimiş olduğu. bunlar benim arızama sebep olabilir mi diye sorduğumda kendilerinin de cevabı hayır oldu. benim sorunumun sebebi tespit edilmesi için motorun indirilmesi gerektiğini belirttiler. aracı almaya gidip ödeme tutarını görünce kendilerine benden bu işlemi yapmadan önce fiyat bilgisi verip onay aldınız mı diye sorduğumda evet, ustayla konuşmaya geldiğinizde aldık dedi. ben ustayla konuşmaya geldiğimde siz işlemi zaten yapmıştınız!!!bizim bu kadar yüklü bir ödeme çıkacağından haberimiz yoktu!!! madem böyle bir fatura çıkartılıyor bunun neden onayı alınmıyor??? ödemeyi yaptık ama sorunun sebebi HALA belli değil. ASLA arabanızı buraya vermeyin. cebinizden paranızı alırlar, mevcut sorununuzla yeniden başbaşa kalırsınız..

2. HMT07

HMT07 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    127
    Gerçek Ad-Soyad:
    HAMİT
    Araç Modeli:
    KİA CERATO EX 1.5 2006
    Memnun ayrılan kişi yok sanırım. O kadar şikayete rağmen sonuç alınamaması da ayrı bir dert. Geçmiş olsun.

3. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    876
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    500TL arıza tespit bedeli resmen soygundur.

HMT07 bunu beğendi.
  4. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    geçmiş olsun oğuzlar servisinin yaptığı bu ilk değil daha öncesinde de bir arkadaşımız mağdur olmuştu

5. fraps34

fraps34 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    43
    Gerçek Ad-Soyad:
    ismail
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.5crdi 110bg
    Bu kia servisleri alayı kazık heralde , 30.000 liralık aracın triger zinciri değişimi için 3500 lira fiyat çekmişlerdi. Lüks araç kullansak koymazsa bu fiyatlarda nedir arkadaş.

6. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    876
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    çelik motor olunca böyle oluyor.

bir tarafta 13 yaşındaki sonata'lar servise gelince garantiden parça değiştiren hyundai assan, http://www.hyundaiclubtr.com/konu/sonata-nf-roele-moduelue-degisimi.44645/

diğer taraftan parçada acımayan çelik motor.

HMT07, ogun, samet46 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. samet46

samet46 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    358
    Gerçek Ad-Soyad:
    Samet
    Araç Modeli:
    Kia Cerato 1.5 Crdi Lx 2006
    Aracınızdan şikeyetiniz neydi? Daha sonra ödemeyi yapıp aracı aldınız mı peki?

8. ardy7

ardy7 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    460
    Gerçek Ad-Soyad:
    Arda
    Araç Modeli:
    Rio Natty
    Oğuşlar bıraktığım gibi :confused:

Bu Sayfayı Paylaş