10 Kasım LPG KABLO

Motorda yanık kokusu ve yığılma problemi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda bluerose1 tarafından 14 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

1. bluerose1

bluerose1 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    44
    Gerçek Ad-Soyad:
    Semih Kahraman
    Araç Modeli:
    2013 KIA RIO 1.25 Fancy
    Birkaç gündür aracımda şöyle problemler var. Motor ısınınca yanık kavruk bir koku geliyor kaloriferler açıkken içeriden kokuyu alıyordum.Dışarısının havasıdır motora giren kedilerin bıraktığı tüyler motor ısınınca kavruluyordur falan diye önemsemedim.Bugün yine geldim işe.Açtım kaputu zehir gibi bir yanık kokusu.kontrol ettim yanan eriyen görünürde bir şey yok.
    Ayrıca 80 90 100 km hızla düz yolda giderken ayağımı gazdan çektiğimde normal motor freninden daha fazla bir kasılma yavaşlama söz konusu sanki bir yığılma var.suyuna falan baktım sıkıntı yok.biraz yağda eksiklik var yeni yağ değişimi oldu castrol edge 5w30 koyuldu. acaba neden kaynaklanır yardımcı olabilecek var mı?

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    koku varsa arabayı çalıştırmayacaksınız . kaskonuz varsa servise çektirin veya götürün. bilen birisi kontrol etsin. bu tip konularda zaman kaybı maliyetlerinizi arttırır. . motor kısmından koku gelmesi hararet belirtiside olabilir. riske girmeye gerek yok. internetde çözüm aramak bazen sizi çıkmaza sokar.
    Ses koku gibi arıza belirtilerini sanal ortamda tam tanımlayamazsınız sizin anlatmak istediğiniz ile karşı tarafın yorumlaması aynı olmaz. bu gibi durumlarda aracın yanında olmak gerekli.

ogun bunu beğendi.
  3. lovso203

lovso203 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Salih Özer
    Araç Modeli:
    Sportage
    Selamlar,

Sorunun sebebini buldunuz mu acaba? Aynı sorun bende de var da…Dönüş yaparsan sevinirim

Bu Sayfayı Paylaş