10 Kasım LPG KABLO

Motorda titreme !

'Cee'd' forumunda Çınar tarafından 20 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Arkadaşlar merhaba Ceed 2015 ceed concept plus aracimdan cok memnunum ancak kafami karistiran bi konu var.
    Arac performansında veya baska bir aksanda hiçbir sorun yok ancak trafikte durdugum sırada yani arac rolantide calisirken titreyerek çalışıyor. (Herzaman yapmiyor) Hafif gaz veriyorum sarsıntı düzeliyor. Niye yapar bunu başına gelen var mı acaba ?

Bir de birsey daha soracagim bu aracda dpf var mi, varsa devreye girdiğinde gosterge panelinde isaret çıkıyor mu ?

2. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Merhaba.Aracınızda dpf var diye biliyorum.Dpf temizliğinde ekranda bir işaret çıkıyor mu onu bilmiyorum.Özellikle soğuk havalarda ve motor soğukken daha belirgin olacak şekilde ve farlar rezistans koltuk ve direksiyon isitma vb açıksa titremw görebilirsiniz.
    Bunların hiçbiri açık değilse bakım zamanına yakınlık alınan yakıtın kalitesi,enjektör temizlik durumu tiyremeye diğer etkenler olarak sayılabilir.

Aracınız kaç km de bilmiyorum ama genelde şehir içi kullanılıyorsa ve genelde yüksek devirleri kullanmıyorsanız 4 depoda vir würth dizel enjektör temizleyici kullanmanızı tavsiye ederim.

Çınar bunu beğendi.
  3. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed

Hocam cevabın için teşekkürler öncelikle.
    Aracim 21.000 km de 20.000 deyken eresin topkapi bayisinden aldim ve aldigimda 15 bin bakımı yapilmamisti yaptırdım öyle teslim aldim.

Enjektör temizleyici konusunda kafam cok karisik bundan onceki aracima da o katkidan kullansam mi diye çok arastirdim cok faydasi var diyen kadar cok sorun çıkarttı sakın kullanmayın diyen de var. Motor ustam var ona sormustum dusuk km de aracin enjektorune hiçbişey olmaz kurcalama sakin katki koyma demisti ama hala icimde merak konusu bu katki olaylari :)

4. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
    Benzer bir titreme bende de var. (rio) Bendeki çok net; klima havalandırmayı açınca başlıyor kapatınca gitmiyor, gaz verince normale dönüyor.

Servis'e gittiğimde sorucam baktırıcam.

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Ben 4 yıla yakın zaman oldu kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.Evet ucuz katkılar sıkıntı yaratabilir.Ben zaten würth ü tavsiye ettim size.Servis bile bu katkıyı tavsiye ediyor.Çünkü ülkemizde satılan motorin hala euro 5-6 normlarında değil.Kükürt oranı yüksek.Dolayısı ile bıraktığı kalıntı da.Ben 4 depoda bir würth kullandım yaklaşık 4 yıldır ve geçenlerde enjektörleri test ettirdim ve enjektör onarım vb. sıkıntı çıkmadan sadece temizlik yapılıp takıldı.
    Seçim sizin tabi.

6. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Sorunca buraya da yazar misin ne dediklerini

simonmc bunu beğendi.
  7. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Arkadaşlar merhaba,
    Yakın bur arkadasimda skoda rapid var dsg sanziman. Gecen gun onun aracini kullanırken ışıkta durdum ve aşırı bir titreme hissettim vitesi P ye alinca titreme hic kalmadı yeniden D ye alinca tekrarlamiyor ama arac yürüyüp yeniden durunca tekrarliyor. Sebebini biliyor musun dedim servis yakittan demiş. Opet aliyosan alma kalın oluyor opetin yakıtı demis. Kendisi opet kullanıyordu.
    Aracimda bende opet kullanıyordum. Shell nitro power + aldım ce aracimdaki titreme hissedilir şekilde azaldı diyebilirim. Birkac depo sonra durum netleşir sanırım ama yakıttan gibi duruyor.

8. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.340
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    Cee'd 1.6 CRDi Otomatik
    Ben de PO dan alıyorum, aldığım istasyon da yüzde 4 indirim yapıyor, yakıtından da çok memnunum

heh bunu beğendi.
  9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    İstasyonda çok önemli haklısınız Hüseyin Bey.

ubykh bunu beğendi.
  10. beyaz55

beyaz55 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    431
    Gerçek Ad-Soyad:
    beyazıt bahadır
    Araç Modeli:
    2013 kia rio 1.4 crdi fancy
    Almayın şu opetin mazotunu yahu:) shell alın total alın po da kullanan var opetin biraz kalın bu forumda başka arkadaşlarda yazmıştı opet bize uymuyo anlaşılan.ben total kullanıyorum çook uzun zamandır ve memnunum

K im İ sterki A yrılmak

11. mavidis

mavidis Sürücü

Alınan Beğeniler:
    35
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre AYDOĞDU
    Araç Modeli:
    1.6 CRDİ Cerato
    Bizdeki manuel ceratoda da dururken 1000 deviri az geçince titreme yapıyordu ve sanki performans biraz azalmıştı yıllardır opet ağırlıklı kullanırdık.. İki gün önce dedim bu sefer shellden alıyım.. Titreme kesildi güçtede bi normale dönme war sanki

Çınar bunu beğendi.
  12. okuma35

okuma35 Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    532
    Gerçek Ad-Soyad:
    OKUMA
    Araç Modeli:
    artık saab 9.3 sahibi :)
    bende bpetten aldım en son 3,04 tl idi motorin. şuan motor rolantide aşırı titriyor.:D

13. krmgrgn

krmgrgn Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    KEREM GÖRGÜN
    Araç Modeli:
    2012 CEED SW MOTİON MT
    Ben 2007 yılında aldığımız 2006 model rio dizel'imize yıllardan beri opet'ten yakıt alıyorum ve memnundum. Aralık ayında 2012 model ceed concept manuel aldım, 49.900 km de tüm bakımları zamanında ve yetkili serviste yapılmış. 1.000 km sonra sabahları ilk çalıştırmada rölanti düzensizleşti araç sanki eski bedford kamyonlar gibi rölantide har har har yapıyordu. Özellikle düşük devirlerde bariz bir şekilde kesik kesik gaz yemeye vites değiştirdikten sonra önce yığılıp sonra gaz yemeye başladı. Fakat işin enteresan yanı bir müddet sonra düzelip sonra bazen günlerce yapmamasıydı. Bursa' da yetkili servise götürdüm önce "mazotta su olabilir, depoda ki mazotu ve yakıt filtresini değiştireceğiz" dediler. Ben de yine sorun kesildiği için mazotu bari bitireyim dedim. Sorun yine başlayınca soluğu hemen serviste aldım. Detaylı bir kontrolden sonra mazotta su olmadığı sorunun enjektörlerden kaynaklandığı söylendi, enjektör temizliğinden sonra (yaklaşık 2 hafta oldu) sorun ortadan kalktı. Bu km deki bir araçta neden enjektörlerde sorun olabilir siye sorduğumda ilk söyledikleri şey yakıt oldu. Belki benden önceki sahibi kalitesiz mazot kullanmış olabilir sorun ben de ortaya çıkmıştır ama o günden sonra midem bulandı ben de artık shell'den alıyorum yakıtımı.

14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bence de en iyisini yapıyorsunuz.Yakıt gerçekten çok önemli.Setan sayısı ve kükürt oranı:)

15. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Bu mesajlardan sonra daha da emin oldum :) Lanet olsun böyle opete.
    Aslında Türkiye deki hicbir yakit olmasi gerektiği gibi degil. Bir keresinde ustam araçların 10.000 de bir bakima girmesi gerekiyor demisti, dedim daha çok para kazanman için mi ? :)
    Yok dedi her markanin kendine gore bakım periyotları var ve bu periyotlar avrupa standartlarındaki yakıt ve yağa göre belirleniyor dedi. Sagolsunlar bizim ülkede ne yağ ne mazot avrupa standartlarında olmadığı için daha erken bakıma sokmak lazım demisti. Mantıklı da gelmedi değil hani.

16. mavidis

mavidis Sürücü

Alınan Beğeniler:
    35
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre AYDOĞDU
    Araç Modeli:
    1.6 CRDİ Cerato
    Sanki bu yakıt kalite sorunu şikayetleri son aylarda bi arttı gbi geldi bana

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. mavidis

mavidis Sürücü

Alınan Beğeniler:
    35
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre AYDOĞDU
    Araç Modeli:
    1.6 CRDİ Cerato
    Bugün itibariyle titreme vs. sıkıntılar gitti bakalım..

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Ben Opet dışı yakıt almıyorum. Eski Rio aracımın deposunuda sökmüştüm mazot içinde tortu su varmıdır acaba diye ama depoda sadece kendisinin boya parçacıkları vardı oda sanırım yakıt katkısı yüzünden kalkan kronik bir sorun. Yani yıllardır Opet kullanıcısı olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım. :)

19. Çınar

Çınar Sürücü

Alınan Beğeniler:
    97
    Gerçek Ad-Soyad:
    Eray CANBAY
    Araç Modeli:
    Kia Ceed
    Valla şu kadarını söyleyeyim, shell den 2. Depo mazotumu aldım titreme %100 kesildi. Depodaki tortu mevzusuna gelince aman dikkat et o konuya. Bizim şirket aracının başına geldi o depoyu bir söktük çamur gibi olmuş filtre. Depoda kıymık gibi parçalar dolu. Dedim bu nedir usta dedi yakittan olur bu. Deponun iç kaplamasını döküyor dedi. Sonuc olarak enjektorleri bitirdi 4 enjektör değişti + depo değişti 5.000 tl yakin masraf :)
    Not: Bu olay başımıza gelmeden önce ticket petrol ofisi ile anlastik ce yakiti po dan aldik sonrasında bu durum oldu.

20. By Cilo

By Cilo Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yılmaz ÖZKAN
    Araç Modeli:
    2015
    Yok bu durum kronik genelinde olmuş Era ve Rio araçlarda sen en son yakıt aldığın yeri şikayet etseydin keşke bir şekilde sahtekarlık dönmüş olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş