10 Kasım LPG KABLO

Merhaba arkadaşlar

'Tanışma' forumunda Ömer Akdoğan tarafından 9 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Ömer Akdoğan

Ömer Akdoğan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer AKDOĞAN
    Araç Modeli:
    Astra
    Aranıza yeni katıldım.
    Yakın zamanda arkadaşın aldığı 2014 sportage gdi plusı aynı bildiğiniz test videosu hazırlar gibi inceledim. Bana öncelikli olan bagaj, genişlik, konfor, güvenlik, performans, sürüş ve arabanın 4 teker 1 motordan ibaret olmadığını, kullanıcıyı kazanmayı hedeflediğini gösteren donanım ve ekipmanlar (4 koltuk ısıtma, çift cam tavan, sanruff) didik didik ettim.

Uzun zamandır dikkatimi çeken sportage için alım niyetiyle ön araştırmaya başladım bu sayede Club'ı buldum. Nette yazan kitabi bilgiler ve malumunuzdur "çok yakıyor" efsanesini yerinde, gerçek kullanıcılardan dinlemeye geldim.

Baştan belirteyim Mercedes Gle, X5, Q7 değil ama hoş ve yakışıklı duruşu var (parasal olarak ulaşabileceğim hedefler içinde) + segmentinde muadillerine göre bonkör denebilecek donanım (hanımında kullanacağı düşünürsek otomatik park tadından yenmez icat olmuş) farkları var. Buna rağmen belki de en önemli handikapı yakıt tüketimi bu nedenle "yandım Allah" diye satıp kaçanlarda var, "kullanmayı bilmemişsin" diyende "aslan besliyorsan etini vereceksin" diyende gördüm.

1. İlk olarak 95-100 bin bandında vites farketmez dolu paket düşünüyorum ama hangisi doludur bilemedim. Baktığım ilanların kiminde "dolu paket ama koltuk ısıtma yok" kiminde "full + full" diyor CC yok. Bu durum nedir?

2. Aracı genel olarak git gel toplam 80 km lik şehirler arası yolda kullanacağım aylık ortalama 900 civarı yol yapıyorum. Şuanki aracım astra hb mevsimine göre ortalama 1 lt lpg de 10-12 km (şehirler arası) gidiyor. Sportage'nin segmenti + kasa + fiyakası = verdiği keyfe göre aynı oranları beklemiyorum. Lpg den örnek verecek olursam yine 8-10 lt arası yakarsa makbulümdür.

3. Oldum olası sakin kullanırım gerekmediği müddetçe hız yapmam. Bu karakteristikde olan kullanıcıların yüksüz 100 km de benzin lpg tüketimi ne kadardır.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Keyifli sürüşler

2. Ömer Akdoğan

Ömer Akdoğan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ömer AKDOĞAN
    Araç Modeli:
    Astra
    Mesajı editleyemediğim için tekrardan yazmak zorunda kaldım.
    Karma lpg ve sıvı lpg nin farkı araştırıp öğrendim merak ettiğim bu kitlerin bakım rutinleri ve bakımlarda değişen parçalar, fiyatları nedir.

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aramıza hoşgeldiniz.
    Sportage sahibi arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir.Ama özellikle otomatik vites olan sportagelar o dönem hız sabitleyici olmadan satıldı.Forumda konusunu bulabilirsiniz; sonradan takılabiliyor.

Bu Sayfayı Paylaş