10 Kasım LPG KABLO

LPG devri bitiyor mu?

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda furgen_6 tarafından 8 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

1. furgen_6

furgen_6 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Furkan GENÇ
    Araç Modeli:
    Kia Rio Natty Sedan 1.4 CVVT
    LPG ye gelen bu zamlar, ben dahil LPG kullanıcılarını çok üzdü maalesef. Artık LPG nin çok da bir esprisi kalmadı denecek kadar oldu. Ama ben yine de LPG mi benzin mi daha tasarruflu diye bir video çektim. Sizin de işinize yarayacağı kanatindeyim.

Sizin araçlarda durumlar nedir?

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    4. dakikadan sonra verdiğiniz olumsuz koşulların bir çoğu lpg'den ziyade kötü yada hatalı yapılan lpg ayarı neticesinde olan durumlardır. düzgün ayar, kaliteli kitle motora anahtar değdirmeden milyon çeviren taksiciler var.

3. Güven

Güven Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Güleç
    Araç Modeli:
    Kia Ceed SW
    Bence birçok araç için şimdilik bitmiş durumda, örneğin eski aracım mazda 3 de 60bin km sonra subap değişimi yaptırmıştım.
    Çok iyi kitler ve dikkatli sürüşle bunu 100-120bin kilometrelere kadar erteleyenleri duydum ama o zamanda ilk takma maliyeti yükseliyor.
    Şuanki değeri özel serviste 4bin lira civarı. Yani bu amorti etme durumu nerdeyse imkansız hale getiriyor.

Ama benzine gelen zamların ÖTV den karşılandığını biliyoruz.
    Sonuçta bir gün ÖTV den karşılanması durumu sona erdiğinde benzin-lpg farkı yine önemli olacak.

4. furgen_6

furgen_6 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    Furkan GENÇ
    Araç Modeli:
    Kia Rio Natty Sedan 1.4 CVVT
    Elbette anahtar değdirmeden sorunsuz sürülür. Zaten bahsettiğim sounlar motora müdahele etmeden oluşan sorunlardır. Yüksek sıcaklıktan dolayı bujilerin ve konvertörün daha çabuk öldüğü zaten bir gerçek.
    LPG yi taktırdığım firma kaliteli bir firma. LPG den sonra, bujiler öldü, bobinler öldü, belli süre sonra (lpg ile alakalımıdır bilmiyorum) aracın beyni yandı.

Bu Sayfayı Paylaş