10 Kasım LPG KABLO

Kızdırma bujisi

'Tanışma' forumunda serkan20 tarafından 11 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. serkan20

serkan20 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan ALTUN
    Araç Modeli:
    Cerato
    Merhabalar. Daha önce yazılanları okudum. Motor soğuk iken çalıştırınca 15-20 sn beyaz duman, 150-200 metre 0.9-1 arasında rolanti dalgalanması, 1-2 km boyunca da 2 veya 3 kez tıkanma yada kesilme yapıyor. Tıkanma derken Nerdeyse stop edecekmiş gibi sanki yakıt bitmiş gibi yapıyor. 10 ay önce enjektör memeler değişti. Bakım vs. 1800 TL harcanıldı. 2 hafta önce enjektör temizlik ayar vs. 1000 TL. Depo fullenip enjektör temizleyici katıldı. Kızdırmalar sökülmeden kontrol kalemi ile bakıldı ve sorun yok denildi. Herhangi bir hata kodu yok. Cihaz ile Isı müşürü kontrol edildi. Sorun yok. Expertizde Motor %93. Hala aynı. 170 bin km. 10w40 yağ koyuldu. Filtreler değişti. Bu araba daha benden ne istiyor ki :)

2. serkan20

serkan20 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan ALTUN
    Araç Modeli:
    Cerato
    Sinirden asıl soracak olduğumu soramadım. Kızdırmaların bu şekilde kontrol edilmesi yeterli mi? Yoksa elektrikçide ölçme yaptırmayı mı? Yada söküp yenisinimi takayım. Yada ne yapayım? Bu arada forum kurallarına uygun konu açmamış isem şimdiden affola. İlginize teşekkür ederim.

3. serkan20

serkan20 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan ALTUN
    Araç Modeli:
    Cerato
    Sinirden asıl soracak olduğumu soramadım. Kızdırmaların bu şekilde kontrol edilmesi yeterli mi? Yoksa elektrikçide ölçme yaptırmayı mı? Yada söküp yenisinimi takayım. Yada ne yapayım? Bu arada forum kurallarına uygun konu açmamış isem şimdiden affola. İlginize teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş