10 Kasım LPG KABLO

Kia Sportage 2005 Dizel/Otomatik 2.0 WD O-ring tedarik problemi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda Ümit K. tarafından 15 Ocak 2022 tarihinde açılan konu

1. Ümit K.

Ümit K. Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ümit Kesmez
    Araç Modeli:
    Kia Sportage CRDi 4x4 2005
    Merhaba.

Öncelikle bazı başlıkları araştırdım ama net bir cevap bulamadığım için konu başlığı açtım.

Aracımda yağ kaçağı var eksiltiyor. Bugün ustama bırakıp bakımlarını yaptırdım ve kaçağın sebebinin de yağ soğutucu ünitesinin girişindeki O-ring'lerden kaynaklandığını ve değişmesini söyledi. Fakat parçayı bulamıyormuş. Arabanın yatacağını ve O-ring'i söküp parçacılarda gezeceğini söyledi.

Bu kadar basit bir parçanın bulunamaması ilginç geldi. Netten araştırdım fakat spesifik aratmama rağmen farklı tip ve ebatlarda mevcut. Kafam karıştı açıkçası.

Kıssadan hisse başlıkta yazdığım aracımın O-ring parçası hangisidir görseli var mıdır ve kodu nedir ve daha detay bilgisi olan var ise Bursa'da nereden temin edebilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    876
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, üst oring ise 26313-27400 yada 26313-27001 olabilir. şase no dan baktırmanız gerekiyor.

alt ise soğutucuyu almanız gerekiyor 26410-27400 yada 26410-27000. bunun içinde şase nodan bakılması lazım.

3. Ümit K.

Ümit K. Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ümit Kesmez
    Araç Modeli:
    Kia Sportage CRDi 4x4 2005
    yağ soğutucunun içindeki çıkışındaki o-ring'miş sorun. Oradan yağ kaçağı vardı çünkü.

Bu Sayfayı Paylaş