10 Kasım LPG KABLO

Kia rio sensör arızası yardım

'Rio' forumunda Mehmeteren0606 tarafından 28 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. Mehmeteren0606

Mehmeteren0606 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept
    Merhabalar öncelikle forumda yeniyim. Ankaradan katılıyorum araniza ismim mehmet 2 yıldır rio kullanıcısıyım. Aracım 2016 rio 1.4crdi consept 70 binde ilk 2 bakim serviste 45ve 60 bakimi kendim filtre ve yağı alip özel servislerde yaptirdim. Aracimda son 2 aydir bi ariza musallat oldu çözemiyorum motor ışığı yakti ilk olarak daha sonra yetkili servise gittim arizaya bakmaya 300 lira istemesine sinir oldum sanayide harman denen yere gittim pc bağladı arizanin oksijen sensöründen oldugunu söyledi pek ilgilenmedi böyle bin sorun yoksa dedi aracimda motor ışığı dışında çekiş vs hicbir sorun yok onu belirteyim ama ışık gözüme batiyor birde araci satmayi düşünüyordum ışık satarken problem olabilir. Neyse daha sonra sasmazda hunkia diye geçen bi yere götürdüm usta sensörü temizledi ve sonra arizayi sildi. 2gun sonra tekrar yakti temizleme fayda etmedi daha sonra tekrar gittiğimde usta oksijen sensörü gene ariza verdigini söyledi ayrica motor beyni ecu da ariza vermiş bu sefer dedi baktığımızda soketler temizdi usta oksijen sensörü arizasinin da beyindeki arizanin tetiklemis olabileceğini söyledi ama onceki baktigimizda beyin ariza uyarısı yoktu, şimdi ne yapsam bilemedim servise gitmeyi düşünüyorum aracımın 6 aylık iyi niyet garantisi vardi ama son iki bakimi disarda yaptırdığım icin faydalanamam diye düşünüyorum ama genede yardımcı olabilirler belki sanayide iyi usta bulmak zor bi arizadan kurtulmak isterken baska arizalar cikiyor başımıza yardımlarınız icin şimdiden teşekkürler iyi forumlar

2. Yasar55

Yasar55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    yaşar Sarıoğlu
    Araç Modeli:
    kia rio
    Hocam bende de oksijen sensöründen dolayı motor lambası arızası var. Temizleyip söndürdük ama tekrar yandı ve araç çekişten düştü. Yakıtta arttı. Siz cozebildiniz mı sorunu acaba

3. Mehmeteren0606

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept

4. Mehmeteren0606

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept
    Hocam ben ankaradaki yetkili servis opal a götürdüm sanayidekiler anlamıyor, yetkili servis 6 aylik garantim kalmasina ragmen 2 bakim disarda yaptırdığım icin yardımcı olmadı normal ücretini ödeyerek yaptirmaya karar verdim en son 1300tl iscilik dahil, yaptircam Parça siparis edildi gelince gidecem detayları gene paylaşırım buradan

5. welly

welly Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Veli
    Araç Modeli:
    Skoda Fabia
    selamlar,
    oksijen sensörlerini temizleyen ustalar var ancak kesin çözüm değil, kısa vadeli çözümdür. Yenisi alınmaktan başka yol yok maalesef. Yan sanayi kesinlikle kullanılmamalı, bosch veya orjinal parçası kullanılmalı. Sensör motora olması gereken oksijen verilemediği için arıza ışıklarını yakar, eğer arızası ciddi değilse sadece ışık yanar, arabanın gidişinde sorun olmaz. ancak sensör arızası arttıkça arabanın çekişini de etkiler. Benzinli arabalarda sadece çekiş düşer ama dizel arabalarda diğer parçalara da zarar verebilir, hafife alınamaması gereklidir,

6. Mehmeteren0606

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept
    Oksijen sensörünü bugün serviste değişti 1300tl odedim sorun halloldu

Güven bunu beğendi.
  7. Yasar55

Yasar55 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    yaşar Sarıoğlu
    Araç Modeli:
    kia rio
    Hocam peki takılan parçanın üzerinde tam olarak ne yazıyor acaba? Fotoğraf atma şansın var mı oradaki kodu

8. cemalk

cemalk Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    cemal kocagöz
    Araç Modeli:
    ceed
    Acaba yetkili serviste orjinal parça ile bakımlar yapılsa bu sorun yine olur mu. Dışarıda satılan yedek parçaların kalitesine güvenemiyorum.

9. leon49100

leon49100 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçek Ad-Soyad:
    Leon Leon
    Araç Modeli:
    kia rio concept 2015
    Geçmiş olsun...Kia ve iyi niyet garantisi https://www.sikayetvar.com/kia/kia-iyi-niyet-garantisi

10. welly

welly Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Veli
    Araç Modeli:
    Skoda Fabia
    parçayı kendiniz dışarıdan alıp taktırabilirsiniz, marka ve kalite seçme imkanınız olur. varsa Bosch markası, yoksa orjinalini alın. usta sadece söküp takar, kafanız da rahat olur.

11. Mehmeteren0606

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept
    Tam olarak ne yazıyor ona dikkat etmedim, arızalı parçayı serviste kaldi almadım ama siz yakınınızda bayiye sorarsaniz bilgi verirler sanırım.

12. Mehmeteren0606

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet küçükkurt
    Araç Modeli:
    Kia rio 2016 consept
    Orjinal dışındaki ürünler de tekrar ariza ışığı yakiyor demişti sanayideki usta orjinali de servis fiyatina yakin demişlerdi daha sanayideki ne kadar orjinal onuda bilemezsinde mecbur orjinale yönelince servise gitmek durumunda kaliyorsunuz.

13. khan

khan Sürücü

Alınan Beğeniler:
    37
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kağan
    Araç Modeli:
    2011 cee'd SW Motion D/V
    Faturada muhtemelen parça kodu yazıyordur.

14. Vkozkn

Vkozkn Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Veysel karani Özkan
    Araç Modeli:
    Rio 1.4 Crdi
    Merhaba bu araçlarda 100bini devirdi mi kesin oksijen sensörü arıza ışığı yanıyor. Benim 2 rio aracımda(biri 2015 diğeri 2016 dizel) da aynısı oldu çözümü değiştirmek. Parça yetkili serviste çok pahalı zaten Bosch marka orjinali fotoğraftan bakabilirsiniz aracın üstünde değişimden önce çekmiştim. Üstünde yazan oem kodla bosch marka alıp kendiniz takabilirsiniz. 2 gün sonra ışık otomatik olarak sönüyor tecrübe ile sabit. IMG_20201104_134129.jpg

Bu Sayfayı Paylaş