10 Kasım LPG KABLO

KIA CEED 1.6 CRDİ SİLKELEME SORUNU.

'Cee'd' forumunda sarmad83 tarafından 16 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. sarmad83

sarmad83 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sarmad HUSSAIN
    Araç Modeli:
    Kia Ceed 1.6 CRDİ OTO (4 ileri) 2012-eski kasa
    merhaba,
    Kia Ceed 1.6 CRDI otomatik (4 ileri) 2012 eski kasa aracım var.

Sorun: 1400-1500 devirde silkeleme/gaz yememe/motor stop edecekmiş gibi bir sarsıntı oluyor. özellikle yolda giderken yavaşlayıp tekrar hızlanmak istediğimde, devir 1400-1500'lerde ise bu sorun ortaya çıkıyor, ayağımı gaz pedalından çekip veya fazla bastığımda sorun kayboluyor. bir de sankı motor soğukken daha belirgin oluyor, 5-10 dk sürdükten sonra çok nadır oluyor.

4-5 ay önce istanbul'da yetkili servise götürdüm. aracı teslim aldığımda "hava akış metresi temizlendi, KDS ile sıfırlama yapıldı, sorun tekrar ederse enjektörler sökülmesi gerekecek" yazıyordu sevis evraklarında. 4 ay boyunca sıkıntısız kullandım ancak 2-3 haftadır tekrar aynı sorun belirlemeye başladı.

yetkili servisin notuna göre enjektörlerin işlem görmesi gerekiyor, ama internette araştırdığımda yazılımsal sorun diyen de çok.

acaba aynı sorunu yaşayan veya bu sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaş yol gösterebilir mi? yetkili servis/usta tavsiyeniz var mıdır?

Teşekkür ederim.

2. Hamido

Hamido Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    hamit çelik
    Araç Modeli:
    kia ceed
    Merhaba 2011 dizel otom. kia ceed aracımda aynı sorunu ben de yaşadım. enjektörlerin temizlenmesi gerektiği söylendi temizliği yapıldı. daha sonra 5 veya 6 ay sorunsuz bindim ama son 1 aydır ara ara yine aynı şeyi yapmaya başladı. çözüme ulaşan ya da bu tür bir problemi olan varsa burada paylaşabilir birbirimize yardımcı olabiliriz. iyi günler.

3. Hamido

Hamido Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    hamit çelik
    Araç Modeli:
    kia ceed
  4. Hamido

Hamido Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    hamit çelik
    Araç Modeli:
    kia ceed
  5. Hamido

Hamido Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    hamit çelik
    Araç Modeli:
    kia ceed
    Yine merhaba aracın rutin bakımları yapılırken mazot bittiğinde havasını alarak el ile pompalanan bir parçası var halk tabiriyle vak vak deniyormuş. Benim aracta bunun kaçırdığı söylendi ama kime sorduysam bunun aracın o tarz bir tekleme problemine yol açacağıyla ilgili bir bağ kurulabileceğini söylemiyor. Ayrıca bir arkadaş araca soft bir yazılım atıldığında düzelebileceğini söyledi ikisinin de araştırmasını yapıyorum simdilik iyi forumlar.

Bu Sayfayı Paylaş