10 Kasım LPG KABLO

Hangi Kasko yu tercih ediyorsunuz

'Kasko, Sigorta, Devir İşlemleri' forumunda selimhangurbuz tarafından 17 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. selimhangurbuz

selimhangurbuz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    selimhan-gurbuz
    Araç Modeli:
    rio fancy
    kaska bu ayın 25 inde bitiyor.en uygun fiyatı unico sigorta verdi ama tavsiye etmeyenler var unico 1.200 sampo japan 1400 doğa kasko da 1200 diğerleri çok uçuk fiyatlar sizce hangisini yapmalıyım fikri olan var mı ?

2. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Fiyat aldığınız poliçeleri okuyun bence. Bazıları öyle bir poliçe hazırlıyor ki neredeyse hiç bir şey ödemiyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. selimhangurbuz

selimhangurbuz Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    selimhan-gurbuz
    Araç Modeli:
    rio fancy
    Günaydın Ahmet bey

poliçeler full kasko ama örnek şikayet var.com da unico kasko ile ilgili çok şikayet var ama sampojapon ile ilgili daha az doğa kasko ile ilgili hiç yok gibi kasko önerisi olan varsa onada bakabilirim.

4. ahmet koçak

ahmet koçak Sürücü

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçek Ad-Soyad:
    ahmet koçak
    Araç Modeli:
    kia soul
    Günaydın, ben Sompo'da sorun yaşamadım ama dikkat çekmek istediğim nokta full kaskoda bile bazı firmalar örneğin anahtar ile araç çalınması klozu kısmında neredeyse her şeyi kapsam dışı bırakıyorlar. Ben de aldığım bir tekliften örnek atarım birazdan.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mtb_rider

mtb_rider Sürücü

Alınan Beğeniler:
    19
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Özer
    Araç Modeli:
    Cee'd Concept Plus 136
    Eşim sigortacı. HDI dan yaptırmış. Geçenlerde kaza yaptı ve aracı HDI ın kendi servisine götürdük. Gerekli tüm onarım ve değişim yapılıyor( değişen sadece orjinal parça ile yapılıyor ) ve nasıl yapıldığınında görüntü kayıtları veriliyor. Bu hizmete karşın kaskosuda bozulmuyor. Benim baya hoşuma gitti.

6. martin12

martin12 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    metin aslan
    Araç Modeli:
    sorento 2006 ex
    levent coşkun sigorta danışmanı gsm. 0530 780 9309 numaranızı metin aslan abiden aldım dersiniz. eminim size en iyi şekilde yardım cı olacaktır. Biz dün kaskoyu yeniledik çok uygun fiyata tüm sigortalardan fiyat aldık bu arkadaş bize piyasana en az 500-600 daha az uygun buldu ve herşey var içinde.

7. enstantane

enstantane Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Necdet Erdem
    Araç Modeli:
    2016
    Merhabalar...

öncelikle kasko ile ilgili bilinmesi gereken şey iyi şirketten çok ( tabi ki şirketin iyi olması gerekli ama) poliçenizde size sunulan teminatların geçerliliğidir. Eksik teminat verilmiş olursa en iyi şirket bile en kötü şirket konumuna düşer insanların gözünde. o yüzden öncelikle sigortacılığı iyi bilen birisine danışmak ve onunla çalışmak gerekir kanaatindeyim. Yukarıda bir arkadaşımız '' anahtar ile çalınma '' teminatından bahsetmiş ; aslında sektördeki şirketleri %90 ında bu teminat standart teminattır ama bu teminat ile sadece aracınızın anahtarının zorla sizden alınması/çalınması veya evinize işyerinize zorla girilerek araç anahtarının ele geçirilmesi ve çalınması durumların da polis/jandarma tutanağı ile kanıtlayarak ilgili hasarın karşılığını alabilirsiniz. fakat sektörde bir kaç şirkette de araç anahtarı aracın üzerinde unutularak yada bir yerde unuttuğunuz durumlar da teminat altına alınabilmesi için kasko da ekstra teminatlı olarak bu ürünü alabilirsiniz oda dediğim gibi sadece bir kaç şirkette var bu ekstra teminat Sompo Japan sigorta gibi, diğer şirketlerde şuanlık yok. Ayrıca kasko poliçesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken diğer bir hususta İMM teminatı ( yani sizin karşı tarafa vereceğiniz maddi zararların karşılanması) dır. bu teminatı genelde iş bilmeyen sigortacılar düşük verirler fiyat biraz daha uygun çıksın diye ama fiyatı aslında o kadar da etkilemez bu teminat maksimum 100 tl etkiler. Bu teminatın karşılığı ise şudur ; sizin kusurlu olduğunuz durumlarda karşı tarafa vereceğiniz zararlar ilk önce trafik sigortanızdan karşılanır ki şugün itibari ile bu 36000 TL dir. Şayet karşı tarafa 36 bin tl den daha fazla bir zarar vermiş iseniz kaskonuz varsa kaskonuz devreye girer ve kalan tutar İMM teminatınızdan karşılanır. Sigortacılar genel olarak İMM teminatını 100 bin tl veriyor. Hal böyle olunca zamanın şartlarına göre araç değerleride çok yüksek malum karşı tarafa maksimum 136 bin tl lik bir hasar verebilirsiniz üstü sizin cebinizden çıkacaktır. Genel olarak kasko poliçesi yaptıran insanlar da bu rakamın yeterli olduğunu düşünürler 50-100 tl daha fazla vermemek için önemsiz görürler ama inanın 15 senelik sigortacılık hayatımda bunun örneklerini çok gördüm. Bu teminatın şu zaman da minumum 250 bin tl olmasına dikkat edilmeli bence en azından ben müşterilerime bu şekilde fiyatlandırma yapıyorum. Aslında daha fazla değinilecek söylenecek şeyler var ama çok fazla da burayı işgal etmek istemiyorum. Eğer bir konuda bilgi almak isteyen olursa bana buradan veya 532 763 29 98 numaralı telefonumdan ulaşabilir yardımcı olmaya çalışırım. Necdet Erdem...

fatboy bunu beğendi.
  8. fatboy

fatboy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    76
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çağatay
    Araç Modeli:
    2005 KIA SORENTO EX PREMIUM OV
    Naçizane tavsiyem yeni bir başlık altında söylenecek şeyleri de derleyip toparlayarak güzel bir makale tadında yazabilirsiniz.

enstantane bunu beğendi.
  9. rem21

rem21 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    344
    Gerçek Ad-Soyad:
    ramazan pars
    Araç Modeli:
    KIA CERATO 2007 DİZEL DSL ADVANCE
    Quick araştırın derim

10. enstantane

enstantane Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Necdet Erdem
    Araç Modeli:
    2016
    haklısınız aslında düşünmedim değil ama bir türlü fırsat bulamadım :) en kısa zamanda diyelim...

Bu Sayfayı Paylaş