10 Kasım LPG KABLO

Göstere Paneli Rgb Led Döşeme

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY)' forumunda M.P.BORATR06 tarafından 6 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. M.P.BORATR06

M.P.BORATR06 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Arkadaşlar merhabalar uzun bir süre yoktum. Uzun bir süredir aklımda vardı gösterge panelinin ışıklarını değiştirmek en sonunda karar verdim 2 metre rgb led ve 1 adet kontorolcü aldım.aracım kia carnival 2006 fakat o yılda üretilen hyundai ve bazı uzakdoğu markaları ile hemen hemen aynı olacaktır. 20190104_171335.jpg

Aracın gösterge kapağının orda 2 adet yıldız vida var onun resmini çekmeyı unutmuşum p ve 4.devrin hemen üstünde 2 adet vidayı söktükten sonra parçayı hemen çekmeyın göstergenin kapağının üst tarafını hendinize hafif bir sekilde çekin ve daha sonra direksiyonu en aşşağı pozisyona alıp alt tarafı yavaşça tırnaklarından kurtarın. Kapak kolay bir şekilde çıkacaktır. Daha sonra şöyle bir görüntü ortaya çıkacaktır. 20190104_171335.jpg
    Aşşağıda ve yukarıda 4 adet yıldız vida vardır onları söktükten sonra göstegre boşa çıkar hafif sola yada sağya doğru oynatarak göstergeyi yerinden çıkarın tam olarak çekemiyeceksiniz arkasında 3 adet soketli kablo bulacaksınız onlarıda cıkardıktan sonra rahatça gösterge elinize gelecektir.

ogun bunu beğendi.
  2. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Göstergeyi elinize aldıktan sonra biraz inceleyin hemen hemen nasıl söküldügünü tahmin edebilirsiniz fakat önemli bir konu gösterge hergün sökülüp takılması için yapılmadıgı için çok nazik davranmalısınız

3. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Göstegreyi elinize aldıktan sonra ön şeffaf kısmını tutan 8 adet tırnak var alt üst ve yan olmak üzere onlara bastırıp öne doğru ittirince şeffaf kısım çıkıyor. Daha sonra göstergenin icindeki kadranları saran gri kısmı çıkartıyoruz aman dikkat 10 adetten fazla geçmeli tırnağı var onu sökmek icin ilk ortadan baslamak lazım sökerken torna vida degilde trim tul kullanırsanız zarar vermeden kolay bir şekilde çıkar. Resim yükleyemiyorum dosya çok büyük diyor. Ilk resimden bakarak yapabilirsiniz . Kadran çubuklarina sıra geliyor onlarıda trim tul sayesinde kolayca söküyorum zorlamamak gerek yoksa kırılabilir.çubuklarıda söktükten sonra toplamda 6 adet küçük yıldız vida geliyor onlarıda söküyorüz ve arka kısmina geciyoruz. Arka tarafinda 14 adet yıldız vida var bunları söküyoruz.

4. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Vidaları söktükten sonra ön tarafa geçip kadran kağırları ile kadran motorlarini bir arada söküyoruz.

5. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Resimleri yükleyemiyorum ne yazık ki hata veriyor ama isteyene özleden yada instagramdan yollaya bilirim. Kadran motorları sökülünce altta uyarı lambaları ve aydınlatma ampulleri çıkıyor ben 2 kere rgb led şerit ile dolaştım isteyen tekte dolaşabilir fakat bir düşüncem daha vardı 2 kez dolaşmakta daha sonra dolaştık ve sabitledikten sonra göstergenin sol tırnak kısmına ufak bir delik açarak ordan kabloyu geçirdim sonra kadranı güzelce sildikten sonra geri topladım anlattıklarımın tersini yaparak toplayanilirsiniz. Gösterge camı günesten ve kullanımdan dolayı çizik ve solmalar mevcut onun içinde cama pasta cila atım. Ve yerine taktım camı rgb kontrolcü gözünü sol klima peteğinin orda ufak bir kartlık var ordan çıkarttım ve modülün elektirik bağlantılarını yaptim rgb ledin +kısmına bir potansiyo metre koydum bu saydede çift kat yaptığımız rgb şeridın parlaklik acma kapamasını yaptım fakat kumanda üstündede var parlaklık ayarı ben sürüş esnasını düşünerek koydum.potu da yerlestirdikten sonra göstergeyi monteledim ve her şey güzel bir sekilde çalışıyordu. Bu kadar herkeze dinlediğinden dolayı teşekkür ederim yardım gerekirse yardım ederim herkeze iyi forumlar.

nightmare0205 ve bayteriner bunu beğendi.
  6. fatboy

fatboy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    76
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çağatay
    Araç Modeli:
    2005 KIA SORENTO EX PREMIUM OV
    Elinize, emeğinize sağlık. Fotoğrafları küçültüp ekleyebilirseniz daha iyi olabilir. En azından bitmiş halinin fotoğrafı güzel olurdu ;)

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Resimleri hızlıresim vb sitelere yükleyerek linkini buradan paylaşabilirsiniz isterseniz.

8. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Merhabalar öncelikle yorumlariniz ve beğenileriniz için teşekkür ederim en kısa zamanda resimlerin linklerini atacağım şimdiden iyi forumlar.

9. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Bitmiş halinin videosunu youtube üzerinden paylaşım yapıp linkini atıyorum en kısa sürede.

10. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006

İlk Hali

Söküldüğü yer.

Son halleri. Not sabah cekildigi icin soluk çıkmış gece net bir gorüntü vermektedir.

Arkadaşlar daha fazla fotoğraf ve video var fakat telefondan yaptığımdan dolayı ve forumda yeni olduğumdan dolayı bazı sorunlar var istiyene instagram üzerinden daha cok video gonderebilirim. Instagram nick paylasmak yasak mı bilmiyorum ondan dolayı belki yasaktır diye paylasmıyorum ama istiyene atarım iyigeceler.

11. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    elinize ve emeğinize sağlık you tube üzerinden link verebilirsiniz

12. M.P.BORATR06

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Bora Kocaoğlu
    Araç Modeli:
    2006
    Merhabalar yorumunuz için teşekkür ederim öğrenci olduğumdan dolayı sadece pazarları boş vaktim oluyorpazar günü araca inip bir video cekerim saygılarla.

Bu Sayfayı Paylaş