10 Kasım LPG KABLO

Garantiden Volan Değişimi

'Cerato Onarım' forumunda sosca tarafından 19 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. sosca

sosca Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    emre goger
    Araç Modeli:
    cerato
    Merhabalar ; Cerato 1.6 otomatik aracımdan rolantide ve düşük devirlerde şakırdama sesi geliyordu. Yetkili servise gösterdim usta büyük ihtimal volan dedi video falan çektiler garanti için çelik motora yazdılar, Çelik motor onaylıyormuş garanti işlemlerini , haber bekliyorum. Aracın son 2 bakımı serviste yaptırmadım. Servisten filtreleri alıp dışarıda değiştirdim. Mantıken garantiye girmesi lazım volan değişiminin . Sonuçta volan bakımlarda değişen filtre ve motor yağıyla ilgisi olmayan bir parça . Daha önce benzer durumu yaşayan arkadaşlar var mıdır ? Çelik motorun bu garanti süreçlerindeki tutumu nasıldır acaba.

2. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    Kore merkez kullanıcılardan bakım devamlılığı istiyor. 1 bakım eksiği tolere edilebilir.. 2 bakım uğraştırır.

3. Güven

Güven Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    9
    Gerçek Ad-Soyad:
    Güven Güleç
    Araç Modeli:
    Kia Ceed SW
    Kanunen garantinin devam etmesi için bakımı serviste yaptırman gerekmiyor.
    Yetki belgesi olan herhangibir özel servistede yaptırabilirsin(Örneğin bosch servisleri).
    Ama bunun için yaptığım işlemlerin faturası olması ve orjinal vey muadili onaylı parçalar kullanman gerekir.
    Orjinal parça kullandığın için sorun yok ama yaptırdığın yerin buna yetkisi var mı ve yaptırdığın işi belgeleyebilir misin?

Tabi bunun haricinde firma iyi niyetlede garantiyi devam ettirebilir.

Bu Sayfayı Paylaş