10 Kasım LPG KABLO

fan açılmıyor klima açılınca çalışıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda murat7756 tarafından 1 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. murat7756

murat7756 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    geçtiğimiz günlerde hararet yaptım ve conta yandı tamir ettirdim conta ve devirdaim değişti fakat dün akşam Tekrar hararet yaptı fan motoru açılmıyor kendisi fakat klima açık iken dan çalışıyor sorunu bir türlü çözemedim sigortalar sağlam fan muşurunu bulamadım belki onunla alakası vardır diye nerede olduğunu bilen veya farklı bir sorun mu yardımlarınızi bekliyorum araç kia sephia gtx 1.5 1994

2. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun...

3. hsuzer1

hsuzer1 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Gerçek Ad-Soyad:
    Halil Süzer
    Araç Modeli:
    Yok
    Geçmiş olsun murat. Fan müşürü gorevini yapmıyor. Muhtemelen radyatörün üzerinde bağlıdır. 20-30 tl civarında olması lazım riske atma hemen değiştir.
    Ama şu ihtimalde var, devir daim degistirmissin lakin o parca arızalı ise açmıyorsa radyatordeki soguk suyu govdeye gonderemez. Dolayısıyla radyatore sıcak su gelmediği için fan müşürü de sıcak suyun derecesini algilayamayacagindan fanı acmaz.
    Arabayi rolontide çalıştır arabayi ara ara gazlayıp harareti yukselt, sonra elinle govdeden yani devir daim çıkışından radyatore giden su hortumunun sıcaklığını kontrol et. Hortumu bikac kez sıktırınca algılarsın zaten sıcak sumu değilmi,. Hortum sicak ise fan müşürü, hortum hala soguk ise devir daim açmıyor demektir. Boylece arızanın ne olduğunu sende anlayabilirsin.

Murat kardeşim şimdi aklıma geldi, bi ihtimal de Termostat da açmıyor olabilir. Bi ustaya gostermende fayda var. Parca değişikliği şart.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2014
  4. murat7756

murat7756 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet sorunu çözmüş bulunmakta yim fan muşuru nun kablosu temasetmediğini fark ettim ve onu düzelttim sorun çözülmüş durumda fakat conta Tekrar yandı mi Oda bahtımiza ilginiz için teşekkür ederim saygılarımla

5. ali58

ali58 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    77
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali GÜRBÜZ
    Araç Modeli:
    kia cerato

Geçmiş olsun sorunu çözmüşsünüz.

Conta yakıp yakmadığınız hakkında ufak bir test yapabılırsınız.

Araç motoru sıcakken soğutma suyu ek deposunun kapağını açın. Gaza basınca ek depodan su kaynar gibi hava kabarcıkları çıkar ve dışarıya kapaktan su atıyorsa conta yanıktır.

Böyle bilinen bir yöntem var deneyebilirsiniz. Bi fikir vermiş olur

iPhone 5S'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Geçmiş olsun ve elinize sağlık.Klima açıkken kondanser fanı çalışır.Özellikle araç hareketsiz iken.;)

Bu Sayfayı Paylaş