10 Kasım LPG KABLO

devir problemi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda cenkkkk81 tarafından 18 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    herkese merhabalar 2 seneyi geçik bir süredir 2005 model kia rio 1,5 hb aracımı kullanıyorum çokta memnunum son bir aydır bir sıkıntı çıkardı ama bir türlü çözemedim ilk önce arıza lambası yandı lpg oldugundan dolayı yanmıştır dediler fakat birkaç haftadırda ışıkta durunca veya debriyaja basınca 2000 devirde çalışıyor herzaman yapmıyor ama sıksık yapmaya başladı gaz kelebegindendir diye temizledik olamdı degişen birşey yok aynı devam ediyor. bilgisayara baglatıp baktırdım sanayide onlarda oksijen sensörüyle rolanti motoru arızası dediler içim rahat etmedi birde kendi servisine götürüp baktırdım onlarda gaz kelebegi arızası var başka birşey yok dediler fakat kendi servisi bana pek güven vermedi açıkcası...bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum ...

2. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Geçmiş olsun.2 senedir üyesiniz ancak , sadece arızanız olduğunda değilde normal zamanda da aktif olmanızı diliyorum ve bir sonraki izmir buluşmasına bekleriz diyorum öncelikle. İzmirde Mercanlara mı götürdünüz Özdemirlere mi ?

3. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Sizi daha aktif olarak görmek isteriz.

4. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    haklısınız pek fazla aktif olamadım kusura bakmayın bundan sonraki dönemlerde telafi edicem özdemirlere götürdüm ondan öncede 3. sanayide motor test besim usta var epeyce meşurmuş anladıgım kadarıyla oraya götürdüm...fakat bu akşam benzinde denedim ilk 3-5 dk aynı problem devam eder gibi oldu ama sonrasında herhangi bir sıkıntı yoktu devir gayet normaldi tabi arıza lambası halen daha yanıyor

5. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Inşallah...

6. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    bugün sabah işe giderken tekrar benzinde denedim devirde herhangi bir problem yoktu tıkır tıkır çalışıyor. acaba oksijen sensörü temizlenebiliyormu deneyen varmı. izmirde düzgün bir tavsiye ediceginiz servis varmıdır veya ne yapmak gerekir fikir verirseniz memnun olurum

7. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Eğer sensörlerde sıkıntı varsa direk değiştirin.Birde mercanlara götürün isterseniz oda aynı şeyleri söylerse kelebek sıkıntılıdır o zaman.Lpg olduğu için birşey diyemiyorum ayar yaptırın lpgye filtresini zamanı gelince değiştirin onlardanda yapıyor olabilir.

8. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    Rio35 kardesımın bahsettıı gıbı 2 yetkılı servıs var İzmirde ıkısıne de baktırın ustalarla konusun sonra kendınız karar verırısınız

9. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    önümüzdeki hafta içi mercanlarada baktırıcam onların sölediklerine göre karar verip yaptırıcaz artık yanlız gaz kelebegi arızalı olsa benzinde çalışırkende aynı sorunu yapması gerekmezmi 2 gündür benzinde kullanıyorum arabayı devir hiç boştayken 2000 devirlerde kalmadı gayet stabil çalışıyor birde bu oksijen sensörünün eger arıza ondaysa daha uygun fiyatlısı varmıdır 500 tl fiyat veriyorlar

10. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    walla biz dızel keratamızı hep servıse gotururuz.dısarda ki fıyatları hiç ögrenmedim.nedesem yalan olur yani..

Arızanız sakın gaz filtresınden kaynaklı bır arıza olmasın.sadece gazda yapıyorsa LPG sistemıne yoğunlaşmak lazım

11. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Oksijen sensörü temizlenebiliyor.Daha doğrusu sorduğunuzda o temizlik işini yapacak işyerleri var.Ancak ben yine de değiştirmenizi tavsiye ederim.Geçmiş olsun.;)

12. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    acaba gaz sensörü diye bir parça varmış ondan yapma ihtimali varmıdır kafamı karıştıran nokta 2 farklı servise gittim birisi özel digeri kendi servisi özel servis rolanti motoruyla oksijen sensörü arızası var dedi kendi servisi gaz kelbegi arızası gözüküyor sadece digerlerinde birşey yok dedi eger gaz kelebegi arızalıysa benzindede aynı problemi yaratması gerekmezmi artık hafta içi mercanlara birde götürüp onların söyleeceklerine göre tamiratı yaptırıcaz

13. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Bencede gaz kelebeginden yapsa benzindede yapar birde lpg mikser içinde diyafram var bu diyafram zamanla özelligini kaybeder ve devirde oynama yapar diye biliyorum araca lpg takılalı kac km oldu 40-50 bin km de bir değişmesi gerekir demişlerdi bana toyotama tüp takdırırken gaz sensörü olayını bilmiyorum

14. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    gaz kelebegınden olsa benzınde de yapmasını beklerım ben.mercanlar ne dıycek acaba:confused:

15. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    net taktırdıgım km hatırlamıyorum ama 20-25 bin olsun en fazla yinede taktırdıgım yere ugrayıp bir sorarım hem gaz filiresini degiştiririm

16. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    LPG özellik olarak benzinden farklıdır. o nedenle ;
    lpg ateşleme arızasını daha çabuk belli eder. lpgli araçlar oksijen sensörünü çabuk bozar. lpg eksoz sisteminde daha yüksek bir yanma sıcaklığı oluşturur. dolayısıyla yüksek ısıya maruz kalan lamda sensörü zamanla özelliğini kaybeder. hatta katalizatör tıkanmasıda olabilir.
    rolenti motoru gaz kelebeği gövdesinin üzerindedir. ikisi aynı arıza olabilir. oksijen sen sörü araızalarında araçda dengesiz yakıt sarfiyatı olur ve bazen araç çekişten düşer

17. cenkkkk81

cenkkkk81 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    yarın sabah aracımı mercanlar otoya götürücektim fakat çok ilginçtir 3 gün boyunca aracımı bemzinde kullandım 2. günün akşamında aracın arıza lambasıda söndü devirde tabi hiçbir sıkıntı yok dediginiz gibi gaz benzinden farklı 3 günün sonunda da gaz alıp gazda kullanmaya başladım 3 gündürde gazda kullanıyorum hiçbir problem yok şuanda servise götürsem ne diyecegim :D

18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup1:
    Arada benzine geçip arabayı kendine getirmeye devam o zaman:D

19. u_d_cicek

u_d_cicek Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    893
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ufuk Doğan ÇİÇEK
    Araç Modeli:
    2011 Hyundai ix35 R Style Plus 4x4 (Dizel)
    Bunu bende deneyeceğim ;)

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :thumbup1:

Bu Sayfayı Paylaş