10 Kasım LPG KABLO

CRDİ Motor Soğukken Beyaz Duman atıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda inflexible tarafından 7 Ekim 2021 tarihinde açılan konu

1. inflexible

inflexible Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    volkan kabataş
    Araç Modeli:
    pro ceed crdi
    pro ceed aracım sabah ilk calıstırmada 2-3sn ye beyaz duman atıyor,motor sicakken hiç bir sorun yok. iş yerim 3km uzakta ve işe gidip ogle tatilinde tekrar denediğimde 4-5sn ye ama aynadan gozukecek kadar cok beyaz duman atıyor. 5-6 ay once de aynısını yapıyordu kızdırma bujilerini değiştirttim ve sorun tamamen düzelmişti ama tekrar başladı ve giderek artıyor. bazen yapıyor bazen yapmıyor bazen cok yapıyor. Kızdırma bujileri bu kadar kısa surede ozelliğini kaybedebilirmi?(orjinal taktırmamıstım).

Ayrıca aracım 3bin devir sonrası dib gaz verildiğinde siyah duman atıyor(gündüz çok farkedilmiyor ancak aksamları arkadan gelen aracın ışığından bariz belli oluyor). Bu ve beyaz duman sorunu ıcın aracımı servise götürdüm egr temizliği yaptılar ayrıca turboya ve enjektorlere baktılar vesselam herhangibir sorun bulamadılar.(20 gün önce servise gittiğimde aynadan gözukecek kadar beyaz duman atmıyordu,ancak aracı çalıstırıp inip hemen bakınca farkedilecek kadar az beyaz duman atıyordu) Her hangi bir sorun yok dediler ama bilemiyorum nasıl bir yol izlemem lazım. Gidicek iyi bir ustamda yok ne yazıkki.(Ankara-Kırıkkale)

2. Serdar

Serdar Yönetici Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    875
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serdar
    Araç Modeli:
    c220 cdi
    merhaba, orjinal olmayanlar çabuk gidiyor. özellikle çin malı ise çok çabuk.

3. inflexible

inflexible Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    volkan kabataş
    Araç Modeli:
    pro ceed crdi
    anladım teşekkür ederim. ankarada yada kırıkkalede bildiğiniz iyi bir kia ustası varmı acaba nerede değiştirttireyim yada internetten kalitelisini bulabilirmiyim uyguna

Bu Sayfayı Paylaş