10 Kasım LPG KABLO

Cerato arka fren kaliper sesi

'Cerato' forumunda seryılmaz tarafından 17 Kasım 2022 tarihinde açılan konu

1. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Arkadaşlar merhaba, uzun zaman sonra 3.ceratom ile gruba döndüm.140 binde 2007 advance donanım tek parça boyalı temiz bir araç bulunca dayanamayıp aldım. Grup ne kadar aktif bilmiyorum ama arka fren kaliper pimi boşluğu nedeniyle bozuk yolda ses problemi yaşıyorum.Ustaya götürdüm,pimlere punto(lar) atarak geçici çözüm üretti ama kısa zaman sonra başa döndüm. Bana pimlerin değişmediğini, kaliperlerin de pahalı olduğunu söyledi ama busorunu yaşayan ve çözüm üreten üyemiz varsa deneyimini paylaşırsa memnun olurum.

2. UGUR061

UGUR061 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    UĞUR YILDIZ
    Araç Modeli:
    2006 KİA CERATO 1,5 EX
    bendede aynı sorun oldu ustam kaliperleri yağladı sorun çözüldü. ama belli aralıklarla bu işlemi yaptırmak lazım herhalde. ben bu araçla çok çektim, mesela ilk aldığımda aracın yağmurlu havalarda arka paspaslar su içinde kalıyordu geç fark ettim. sorunu anlamak için yağmurlu havada aracın içinde pusuya bile yattım. sonunda araç arka kapılarının altından su alıyormuş. sorunu çözmek için kapı lastiklerinin içinden boru geçirdim ama yine olmadı. çözümü kapı altındaki lastiklerin sökümü oldu. aynı şekilde bozuk yolda gittiğimde arkadan ses gelmesiydi. anlamayan ustalar yüzünden arka amartisörleri bile değiştim. ama sonunda sesin kaliperlerden geldiği anlaşıldı. şimdide şoför kapısının içten kapı açma kolunun teli içten kırıldı. bir tel yahu piyasada yok. bana söylenenler; kardeşim bunu tek tel olarak bulamazsın kilitle komple değişmesi lazım. vay bee komple kilit 1000tl. den başlıyor. 1800 diyen bile var. sonda kurtarıcı aliexpress den buldum, 2 adet tel kargo vergiler dahil 75tl. bakalım ne zaman gelir. tabi bekleyemedim. japon yapıştırıcısıyla kırılan parçanın bi benzerini yaparak birbirine yapıştırdım. çok güzel tuttu ama ne oldu tabiki bir aksilik daha aparatın ucundaki pim söke taka kırıldı. küçücük bi pim. zor uydurduk bi tane pim taktık yerine şu anda idarelik çalışıyor. bu arada kapının sökülüp takılmasında uzman oldum. hahahahahha. işte böyle bakalım ne maceralar daha bekliyor beni.

Bu Sayfayı Paylaş