10 Kasım LPG KABLO

Ceed performans

'Cee'd' forumunda seryılmaz tarafından 3 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Arkadaşlar 2013 Ceed crdi manuel aracımla yağ ve tüm filtreler değişmiş halde ilk kez uzun yol deneyimim oldu.Toplamda 500 km yol yaptım,250'si km otoyol.Daha önceki aracım 1.5 crdi ceratoydu.İlk iki vites ölgün olsa da 1800 devirden sonra coşardı.Gaz pedalında hiç boşluk olmazdı,oysa ceed öyle değil.İvmelenmesi ceratodan daha yavaş.Ben 102 beygirden 128 beygire geçince uçarım sanmıştım ama yanılmışım.İlk iki sahibi sakin kullanmış aracı.Bu durum ceedlerin genel özelliği mi yoksa benim araç gaza basılmaya basılmaya sağırlaşmış olabilir mi ?

2. umutd07

umutd07 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    631
    Gerçek Ad-Soyad:
    Umut dürüş
    Araç Modeli:
    2008 cerato Ex
    Würth enjeksiyon temizleyici atın depoya düşük vites yüksek devir basın yarım saat. Faydasını göreceksiniz :)

3. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Umut İzmir'e giderken aldım temizleyiciyi,giderken depo tam dolu diye atmadım,dönüşte attım ki daha yoğun olsun diye.150-160 bandında uzun süre sürdüm otyolda.Yüksek hızda bana mısın demiyor araç,çok keyifli hale geliyor ama alt devirler yeni gelin gibi çok nazlı.Hüseyin Bey bayrama rağmen yazılım yükleyecekti,o da belini incitmiş yaptıramadan döndüm Denizli'ye.

umutd07 bunu beğendi.
  4. fraps34

fraps34 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    43
    Gerçek Ad-Soyad:
    ismail
    Araç Modeli:
    Kia Rio 1.5crdi 110bg
    Ağırlık farkı olabilir ,birde 1.5 motor 1.6 ya göre daha hızlı devirleniyor olabilir. Euro 4 euro5 emisyon olaylarıda var , dpf denilen filtre güç kaybı yaratıyor olabilir. Bence aracınızda problem yok.

umutd07 ve seryılmaz bunu beğendi.
  5. Ergin57

Ergin57 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    144
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ergin keser
    Araç Modeli:
    2008
    Benim ilk aracım 300 bin km ye yakın cerato idi orjinal motor ellenmemiş onu sattım 5 aded te 2008 1.6 100 bini geçmemiş ceratoya bindim 1 ay olmadı enisteme 2014 2015 ceed sw aldık otamatik vites hiçbir araba 1.5 gibi bana zevk vermedi 1.5 ler gercekten cok farklı temiz binilmiş ise

Bu Sayfayı Paylaş