10 Kasım LPG KABLO

Ceed CRDI Kayış Sesi

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda mustafa avcı tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. mustafa avcı

mustafa avcı Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Avcı
    Araç Modeli:
    Vw Golf
    Arkadaşlar Merhaba,

Bir sorunum var sizlerle paylaşmak istediğim acaba sorunun sebebi ve çözümü sizce ne olabilir yada bunu yaşayan varmıdır daha önce öğrenmek istedim.

Aracım 21000 km de 115 hp motion m/t 2011 model. son zamanlarda motordan gelen kayış sesi baya rahatsız etmeye başladı beni.rölantide sıkıntı yok ama devir 1500 civarına gelince kayış sesine benzer bir ses başlıyor ve devirle beraber artıyor sanki.1500 -2000 devir arası daha rahat duyuluyor motor sesi fazla olmadığından ama dikkatli dinlediğimde sanki devirle beraber artıyor.

Kaputu açıp dinlediğimde sanki gergi bilyalarından geliyor gibi gördüm. sizce sorun ne olabilir ve çözümü ne olabilir?

Cmt günü için ayrıca bu ses için randevu aldım servisten sonuçlarıda sizinle paylaşacağım.

Saygılar

2. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Geçmiş olsun. Kayış sesi olduğundan eminmisiniz. Emin olmak için kayışların üzerine biraz su dökün. Sesin kesilmesi lazım. Eğer ıslık sesi gibiyse doğruca Turbo'ya baktırın derim.
    Kolay gelsin..

3. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bende sorunun kayıştan olmasını dilerim.Diğer alternatifler çok hoş olmaz korkarım.Arabanın motoru ısındıktan,yani kayış ısındıktan bir süre sonra ses kesilmiyorsa sorun ya kayışın gergi ayarının gerdirilerek yapılması,ya da değiştirilmesi gerekir.Ancak aracınız 2011 model olduğundan bu 2 ihtimalde pek olası gelmedi bana.

Yakınlarda su birikintisine süratli bir şekilde girdiniz mi?Bazen bu tarz su birikintileri motor karter korumasından kayışa kadar girebiliyor.Kayış çamur kalıntılarından temizlenene kadar da ses yapıyor.

İstemediğimiz ihtimalse kayışın çevirdiği,devirdaim,klima kompresör,direksiyon hidroliği,sarj dinamosu kasnak rulmanlarından geliyor olması.Eğer bunlardan birinden geliyorsa da üzülmenize gerek yok.Çünkü bu saydıklarımın hepsi garanti kapsamında işçilik dahil servis tarafından değiştirilmek zorunda.Garanti kitapçığınızda bu maddelerin tamamı mevcut.Canınızı sıkmayın;)

4. mustafa avcı

mustafa avcı Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Avcı
    Araç Modeli:
    Vw Golf
    Ali bey teşekkür ederim çok şükür normal sayılacak ıslık sesinden başka ses yok tuboyu çok dikkatli kullanıyorum

Hakan bey ses daha çok mekanik bir ses gibi bende v kayışının tahrik ettiği yerlerden gibi düşünüyorum inşallah odur çok büyük sıkıntı çıkarmasın bize. motor ısınjdıkça ses kesilmiyor kayış sesi olamaz o yüzden dediğiniz gibiyse

5. pardon35

pardon35 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    benim cerato da da aynı ses var.(2008)ilk çalıştırmamda ses (ince ve tiz bir ses) çok geliyor.servise sordum turbodan kaynaklanıyor dedi.sorun çıkarmı dedim sorun olmaz bu turbolarda görünen bir sey dedi.benim içimde yine bir sıkıntı kaldı.abimin arabasını kullandım (2010 opel astra 1,3) ondada aynı ses geliyor.servisin dediğine inandım bu sefer.ama motor ısındıkça ses kesiliyor benim arabada

6. mustafa avcı

mustafa avcı Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    32
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa Avcı
    Araç Modeli:
    Vw Golf
    şaka gibi.gerçekten şaka gibi. cuma günü ses kesildi.servistede tabi ses duyulamadı bu yüzden adamlar haklı olarak nedir ne değildir bilemediler.sağolsun gerçekten ilgilendiler şimdilik trieger ' in zincirli olmasından kaynaklanan doğal bir mekanik ses olarak kabul ettim ki öyle olmalı diye düşünüyorum kayışların zincirlerin gerginliği gayet iyiymiş.bilyalarda da sorun yokmuş...

ilgileriniz için teşekkürler

7. pardon35

pardon35 Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    20
    sorun çıkmadığına sevindim arkadasım

8. SElim Kaba

SElim Kaba

Alınan Beğeniler:
    0
    S.a Benımde Aracım 1.6 Crdi 2011 Kia Ceed aracım 55.000 bınde V kayısından ses gelıyo benım ıcım rahat etmez boyle seylere dırek servıse gıttım baktılar hemen sorunuda buldular v kayısının orda bulunan bılya putur putur olmus ve kayıslara zarar verıyo benımle ılgılı bısey degıl ama garantıye gırmıyo heralde neyden yapabılır onu bılen varsa donebılırse memnun kalırım saygılar tesekkurler

9. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    http://www.kiaclubtr.com/showthread.php?t=5447
    Lutfen okuyunuz

10. SElim Kaba

SElim Kaba

Alınan Beğeniler:
    0
    Okumama Gerek Yok bılıyorum zaten kotu bısey yazmadım soruma cevap verseydınız daha makbul gecerdi tesekkurler .

11. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    İsmail beyin demek istediği şu selim bey öncelikle kendinizi tanışma bölümünde yeni konu açarak tanıtmanız gerektiği burda kimse kimseyi cvpsız bırakmaz emin olun sadece nerdensiniz aracınızın modeli yaşınız gibi bilgilerin size hitap için bilmemiz gerektiği tanışma bölümü bu açıdan önemlidir. İyi günler

Tapatalk..

12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bende kötu birşey yazmadım. Madem kuralları biliyorsunuz keşke ona göre davransaydınız.

heh, silverhawk07 ve Mahir bunu beğendi.
  13. nafo123

nafo123 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    5
    Şuraya bak yaa adamlara yaranılmıyorda:bored: verecektik cevabı sonra kayıplara karışacaklardı bir dahaki işi düşene kadar yok öyle tanıtmadan konu açmak..

ism@il bunu beğendi.
  14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    :eek:kksw4:

Bu Sayfayı Paylaş